Справа №295/3327/19
3/295/1591/19
29.03.2019 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Костенко С.М. розглянувши матеріали справи, які надійшли з Корольовського відділу державної виконавчої служби м.Житомир про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст. 183-1 КУпАП,-
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 не виконує, покладені на нього обов'язки рішенням суду, а саме не сплачує аліменти на утримання дитини, тим самим допустив утворення заборгованості, що перевищує сплату відповідних платежів понад шість місяців, з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Даний протокол та додані до нього матеріали не відповідають вимогам ст.ст. 256, 257, 258 КУпАП у їх взаємозв'язку.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст. 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Стаття 252 КУпАП передбачає оцінку доказів судом за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. В матеріалах справи відсутні відомості на підтвердження місця проживання за вказаною в протоколі адресою особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Крім того, копія протоколу не вручено порушнику, відстні його письмові пояснення, що викликають сумнів щодо дійсного проживання за зазначеною в протоколі адресою. Довідка УДМС України про реєстрацію місця проживання особи та акт державного виконавця, не є підтвердженням дійсного місця проживання особи. Невстановлення дійсного місця проживання особи порушника під час складання протоколу, в подальшому під час виконання постанови суду про накладення адміністративного стгянення виникають труднощі.
Із системного аналізу вищенаведених норм приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням норм Закону, що перешкоджає всебічному, об'єктивному і повному з'ясуванню всіх обставин, які мають значення для вирішення справи під час судового розгляду.
За таких обставин, адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 підлягають повторному поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного і керуючись ст. 256 КУпАП, -
постановив:
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 - повернути до Корольовського відділу державної виконавчої служби м.Житомира для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Костенко