Ухвала від 01.04.2019 по справі 140/856/19

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2019 року ЛуцькСправа № 140/856/19

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності і зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із позовом до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання повної та обґрунтованої відповіді за зверненням від 14 січня 2019 року, зобов'язання надати повну та обґрунтовану відповідь на звернення від 14 січня 2019 року в частині можливих порушень службовими особами Ковельської міської ради під час укладання договорів сервітутів для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з приводу можливих порушень службовими особами Ковельської міської ради під час укладання договорів про надання в користування земельних ділянок для розміщення об'єктів зовнішньої реклами, щодо дотримання виконавчим комітетом Ковельської міської ради, при винесенні рішення "Про надання дозволу на проведення розробки ґрунтової суміші" від 03 травня 2018 року № 148, вимог земельного законодавства України.

Позовну заяву і додані до неї документи подано до суду через систему "Електронний суд".

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, та місить такі недоліки.

Відповідно до частини другої статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно із підпунктами 15.1 та 15.3 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС): подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Електронний суд є одним із модулів єдиної підсистеми електронного діловодства судів, органів та установ системи правосуддя, яка, у свою чергу, є однією із основних підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

На виконання рішення Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2019 року № 624/0/15-19 Державна судова адміністрація України 01 березня 2019 року відкликала оголошення, опубліковане 01 грудня 2018 року, щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з 01 березня 2019 року.

Таким чином, після відкликання цього оголошення, зміни, передбачені Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", пов'язані з початком роботи ЄСІТС, з 01 березня 2019 року не набрали чинності.

Відтак, станом на дату звернення до Волинського окружного адміністративного суду ОСОБА_1 із цим позовом, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не почала функціонувати, тому, відповідно до підпунктів 15.1, 15.3 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України позовна заява повинна бути подана у письмовій формі та відповідати вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Неподання позовної заяви у письмовій формі на паперових носіях, як і додатків до неї, свідчить про невідповідність такої позовної заяви вимогам, встановленим статтею 160 КАС України.

Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленими статтями 160, 161 КАС України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви і доданих до неї документів, у письмовій формі із дотриманням вимог статей 160, 161, пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності і зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Надати позивачу, ОСОБА_1, строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя В.І. Смокович