Справа № 569/1285/19
1-в/569/104/19
28 березня 2019 року Рівненський міський суд Рівненської області
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю прокурора - ОСОБА_3 ,
заступника начальника відділу превенції Рівненського ВП ГУНП України в Рівненській області ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
захисника - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне подання начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рівне, проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого Рівненським міським судом Рівненської області 21 квітня 2004 року за ч.2 ст.186 КК України до покарання у виді 2 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75,76 КК України від відбуття покарання звільнений з іспитовим строком 1 рік, Рівненським міським судом Рівненської області 30 червня 2011 року за ч.1 ст.309, ч.4 ст.187, ч.4 ст.70 КК України до покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна,
Начальник ГУНП в Рівненській області ОСОБА_7 звернувся до Рівненського міського суду з поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_5 , строком на один рік із певними обмеженнями.
В обґрунтування подання зазначив, що 20 жовтня 2017 року відповідно до довідки про звільнення РІВ №08488 ОСОБА_5 звільнився з державної установи «Городоцький виправний центр №131» де відбував покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , де і проживає на даний час, ніде не працює,зарекомендував себе негативно, веде антигромадський спосіб життя, порушує правила дорожнього руху, керую транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
ОСОБА_5 неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду поліції, однак незважаючи на прийняті відносно нього профілактичні міри продовжує скоювати правопорушення., належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став, схильний до скоєння злочинів та вчинення правопорушень за таких обставин, просить встановити адміністративний нагляд.
У судовому засіданні заступника начальника відділу превенції Рівненського ВП ГУНП України в Рівненській області ОСОБА_4 та прокурор подання не підтримали.
ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_6 заперечували проти задоволення подання, оскільки ОСОБА_5 з 09 листопада 2018 року по даний час проходить курс комплексного психо-соціального відновлення, що підтверджується довідкою від 12 лютого 2019 року №16 виданою ГО «ІнформЦентр «Пріорітет»,.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши подання та надані матеріали справи, оцінивши їх у сукупності з іншими доказами, суд прийшов до висновку, що у задоволенні подання слід відмовити із наступних підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Судом встановлено, що вироком Рівненського міського суду Рівненської області від 21 квітня 2004 року ОСОБА_5 засуджено за ч.2 ст.186 КК України до покарання у виді 2 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75,76 КК України від відбуття покарання звільнений з іспитовим строком 1 рік, вироком Рівненського міського суду Рівненської області від 30 червня 2011 року ОСОБА_5 засуджено за ч.1 ст.309, ч.4 ст.187, ч.4 ст.70 КК України до покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відповідно до довідки про звільнення з місць позбавлення волі РІВ №08488 гр. ОСОБА_5 звільнений з державної установи «Городоцький виправний центр №131» на підставі ухвали Рівненського районного суду Рівненської області від 12 жовтня 2017 року умовно-достроково.
09 листопада 2018 року по даний час ОСОБА_5 проходить курс комплексного психо-соціального відновлення, що підтверджується довідкою від 12 лютого 2019 року №16 в ГО «ІнформЦентр «Пріорітет».
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» регламентовано, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи викладене та те, що метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню нових злочинів, здійснення виховного впливу на таких осіб, ОСОБА_5 добровільно проходить курс комплексного психо-соціального відновлення, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 2 - 6, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
У задоволенні подання начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий