Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
28 березня 2019 р. № 640/137/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Єгупенка В.В.,
за участю секретаря судового засідання - Чайкіної Н.Е.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Коноваленко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов.) про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, в якому просив визнати дії суб'єкта владних повноважень - Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова як правонаступника управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова в призначенні пенсії за віком в розмірі 2164,80 грн. протиправними; зобов'язати суб'єкта владних повноважень - Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова як правонаступника управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова перерахувати призначену позивачу пенсію відповідно до вимог законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»; стягнути з суб'єкта владних повноважень - Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова як правонаступника управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова судові витрати та судовий збір.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити позов.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є ветераном війни - учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .
З 29.03.2017 позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах в розмірі 2057,56 грн. щомісячно. Розмір пенсії ОСОБА_1 з доплатами обчислено із страхового стажу - 32 роки 10 місяців 13 днів, коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1,35-0,44325, середньої заробітної плати в галузях економіки України за останні три роки, коефіцієнт заробітної плати - 0,50843.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» від 18.10.2016 № 1683-VІІІ, з 01.03.2017 набув права на призначення дострокової пенсії за віком.
Не погодившись із розмір призначеної відповідачем пенсії, позивач посилався на те, що має трудовий стаж у вагонному депо м. Полтава з 16.09.1975 по 29.11.1976, навчався на підготовчому відділенні Дніпропетровського медичного інституту з 27.11.1976 по 28.07.1977, з 28.07.1977 по 19.06.1983 навчався в Дніпропетровському медичному інституті та на військово-медичному факультеті при Куйбишевському медичному інституті, працював у будівельному загоні з 09.04.1979 по 31.07.1979.
З 21 серпня 1981 року позивач перебуває на військовій службі та його трудовий стаж в календарному вимірі складає 36 років і 3 місяці, а в пільговому обрахуванні 4 роки 7 місяців (Афганістан), 2 місяці (АТО). Тобто загальний трудовий стаж ОСОБА_1 складає 46 років.
В заяві від 29 березня 2017 року до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова позивач ставив питання щодо призначення йому надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною відповідно до ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».
У відзиві на адміністративний позов Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова зазначено, що при призначенні ОСОБА_1 пенсії до страхового стажу не було враховано період з 01.01.2004 по 31.05.2016 у зв'язку з відсутністю даних в системі персоніфікованого обліку про нарахування ОСОБА_1 доходу (грошового забезпечення) та сплату страхових внесків у цей період.
Розрахунок пенсії позивача проводиться із заробітної плати за періоди роботи з 01.07.1995 по 31.12.1999 (з нульовою заробітною платою, оскільки відсутня довідка про доходи (грошове забезпечення) за цей період, з 01.01.2000 по 30.06.2000 (згідно довідки про грошове забезпечення ; 60 від 18.04.2017, виданою військовою частиною НОМЕР_2 ), з 01.07.2000 по 31.12.2003 (з нульовою заробітною платою, оскільки в системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про нарахування позивачу доходу (грошового забезпечення за цей період), з 01.06.2016 по 28.02.2017 (за даними системи персоніфікованого обліку).
Відповідно до абз.6 п.3 розділу ХV ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Згідно ст.27 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії за віком визначається за формулою: П=Зп*Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
За статтею 28 зазначеного Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі зменшується на розмір зазначеної пенсії.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Станом на 01 березня 2017 року ОСОБА_1 досяг встановленого віку (58 років) та мав відповідний страховий стаж (понад 45 років) та набув права на призначення дострокової пенсії за віком.
ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Згідно ч.1 ст.24 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч.2 ст.24 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ч.4 ст.24 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Абзацом 2 ст.8 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно довідки від 04.04.2017 № 99, яка видана Військово-медичним центром Північного регіону МО України, ОСОБА_1 проходив службу у складі діючої армії в період бойових дій по виконанню інтернаціонального обов'язку в ДР Афганістан з 30.08.1986 по 20.12.1988 (2 роки 3 місяці 20 днів) У довідці зазначено, що вказана служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Згідно довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 22.10.2014 № 157, виданої в/ч НОМЕР_3 , полковник медичної служби ОСОБА_1 в період з 02.05.2014 по 06.05.2014 та з 21.06.2014 по 21.07.2014 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в районах проведення антитерористичної операції Донецької та Луганської областей.
Відповідно до пп. а) п.3 Постанови КМУ «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці: участь у бойових діях у воєнний час; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення.
Враховуючи вищезазначені положення норм права, вказані періоди служби враховуються до страхового стажу. Таким чином, страховий стаж для призначення пенсії обчислено як 45 років 5 місяців 18 днів.
Статтею 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Згідно ст.41 вказаного Закону до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 22 статті 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено, що учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно даних пенсійної справи ОСОБА_1 . Розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 24.10.2017 № 539 про встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною установлено пенсію за особливі заслуги перед Україною та затверджено список осіб яким установлено пенсію за особливі заслуги перед Україною. Зокрема, ОСОБА_1 - з 17 травня 2017 року в розмірі 30% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі 30% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, складає 393,60 грн., де 1312,00 грн. - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.
Згідно висновку судової економічної експертизи № 10051 від 15.01.2019, складений Науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова станом на 29.03.2017 страховий стаж ОСОБА_1 обчислено не у відповідності до діючого законодавства (без врахування ст.8 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ зі змінами та доповненнями).
Розмір пенсії ОСОБА_1 за віком на пільгових умовах з 29.03.2017 відповідачем встановлено не у відповідності до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058- IV (зі змінами та доповненнями).
Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова всі виплати (грошове забезпечення), які були зазначені в довідці від 18.04.2017 №60, були враховані при обчисленні розміру пенсії. Експертним дослідженням розмір пенсії ОСОБА_1 з 29.03.2017 обчислено в сумі - 6144,02 грн. (шість тисяч сто сорок чотири гривні 02коп.).
Станом на 29.03.2017 Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харкова заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії ОСОБА_1 визначена не у відповідності до норм статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова 17.05.2017 пенсія за особливі заслуги перед Україною (надбавка до пенсії) ОСОБА_1 -встановлена у відповідності до Розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 24,10.2017 №539 «Про встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною» та ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801-VІІІ.
З 01.10.2017 перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено у відповідності до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсії» від 03.10.2017№2148- VІІІ, але без врахування норм ст.8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ.
При перерахунку пенсії з 01.10.2017 її розмір зменшився, але згідно пункту 4 розділу ХV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», викладеному в новій редакції згідно із Законом України N2148-VIII від 03.10.2017, з 01.10.2017 пенсія повинна виплачуватися в раніше обчисленому розмірі 6553,87 (шість тисяч п'ятсот п'ятдесят три гривні 87 коп.).
По розрахункам експерта, з урахування даних довідки від 27.02.2018 №27 про грошове забезпечення за період з 01.07.1995 по 31.12.1999 пенсія ОСОБА_1 з 29.03.2017 буде меншою, ніж з урахуванням грошового забезпечення тільки за період з 01.07.2000 по 28.02.2017 згідно довідки в/ч НОМЕР_2 від 18.04.2017 №60.
За період з 29.03.2017 по 31.12.2017 різниця між обчисленим експертом розміром пенсії ОСОБА_1 і фактично виплаченою Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова пенсією складає 35618,31грн. (тридцять п'ять тисяч шістсот вісімнадцять гривень 31коп.).
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на встановлені обставини справи, з урахуванням наданих доказів, суд дійшов висновку, що Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова не дотримано в повній мірі вимог чинного ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» при обчисленні страхового стажу позивача та визначені розміру пенсії ОСОБА_1 за віком на пільгових умовах з 29.03.2017, визначення заробітної плати позивача для обчислення пенсії.
З огляду на викладене, враховуючи позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача перерахувати призначену пенсію відповідно до вимог Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову із зобов'язанням Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням висновків, викладених у рішенні суду.
Керуючись ст.ст. 5-10, 72, 73, 74, 77, 139, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 2 під., 3 пов.) про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень - задовольнити частково.
Визнати дії Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова у визначенні розміру пенсії за віком ОСОБА_1 протиправними.
Зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням висновків, викладених у рішенні суду.
В іншій частині позову - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (код ЄДРПОУ 41247819) на користь ОСОБА_1 (ІК НОМЕР_4 ) витрати, пов'язані з проведенням експертизи у розмірі 9295,00 грн. (дев'ять тисяч двісті дев'яносто п'ять гривень).
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 28.03.2019.
Суддя В.В. Єгупенко