Ухвала від 25.03.2019 по справі 2240/2543/18

Копія

Справа № 2240/2543/18

УХВАЛА

25 березня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.

за участі:секретаря судового засідання Страхарської М.В. представника заявника - Каминіної Н.М., представників позивача - Соловйова А.В., Воха Б.П.

розглянувши заяву Комунального підприємства "Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова" про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звернулося до суду з позовом до Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова, в якому просило суд застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи приміщень інфекційного відділення Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова, розташованого за адресою: Хмельницька область, м. Славута, вул. Соборності, 32 (код ЄДРПОУ 02004410), до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в пунктах 2, 4, 5, 6, 11, 14, 16, 19, 21, 23, 24 Акту позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 95 від 18.06.2018 складеного Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.09.2018, яке залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2019 року, адміністративний позов задоволено. Застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи приміщень інфекційного відділення Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова, розташованого за адресою: Хмельницька область, м. Славута, вул. Соборності, 32 (код ЄДРПОУ 02004410), до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в пунктах 6, 19 та 24 Акту позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 95 від 18.06.2018 складеного Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Таким чином, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.09.2018 року по справі № 2240/2543/18 набрало законної сили 14.01.2019 року, що не заперечувалось сторонами у судовому засіданні.

13.03.2019 року до суду надійшла заява Комунального підприємства "Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова" про відстрочення виконання судового рішення відповідно до якої заявник просить:

відстрочити виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.09.2018 року за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи приміщень інфекційного відділення строком на 6 місяців.

В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що враховуючи епідеміологічну ситуацію, що склалася, застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи приміщень інфекційного відділення КП "Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова" створить негативні наслідки для населення міста і району та спричинить загрозу розповсюдження інфекційних хвороб. Повністю зупинити роботу інфекційного відділення неможливо, оскільки, в інших відділеннях відповідача не створені умови для перебування таких пацієнтів.

Вищевказана заява про відстрочення виконання судового рішення призначена до розгляду у судовому засіданні на 25.03.2019 року.

Представник заявника у судовому засіданні подану заяву підтримала та просила її задовольнити з викладених у ній підстав.

Представники позивача у судовому засіданні заперечували проти відстрочення виконання судового рішення та просили відмовити у задоволенні заяви.

Заслухавши доводи та заперечення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступних висновків.

Згідно пункту 9 частини 1 статті 129 Конституції України, основними засадами судочинства є, зокрема, обов'язковість судового рішення.

Як передбачено частиною 2 статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Наведені норми вказують, що будь-яке рішення суду підлягає виконанню.

При цьому, відстрочення або розстрочення його виконання дозволяється лише у випадках визначених законом.

Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Так, відповідно до частини 3 статті 378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Наведена норма КАС України не містить конкретного переліку обставин для відстрочення виконання судового акта, а лише встановлює критерії для їх визначення, надаючи суду в кожному конкретному випадку вирішувати питання про їх наявність з урахуванням усіх обставин справи.

Під відстроченням виконання рішення розуміється перерва на певний, точно визначений строк, протягом якого виконання рішення не проводяться, у зв'язку з існуванням обставин, за наявності яких вчасне виконання завдає шкоди правам або інтересам боржника або інших осіб.

Таким чином, для відстрочення виконання рішення суду повинна бути наявність обставин, що ускладнюють виконання.

Суд зазначає, що стаття 378 КАС України, не містить визначення поняття "відстрочення". У цих положеннях наводяться лише підстави для його застосування.

На підтвердження факту існування таких обставин заявник повинен подати суду належні та допустимі докази відповідно до вимог статей 73 і 74 КАС України.

Такими доказами відповідно статті 70 КАС України є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд зазначає, що заявником не наведено доказів настання обставин, з якими він пов'язує відстрочення виконання рішення суду, а посилання заявника на складності епідеміологічної ситуації в районі не дають підстав вважати, що подальша експлуатація будівлі інфекційного відділення Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова, із порушеннями пожежної та техногенної безпеки, не буде створювати загрозу життю та здоров'ю людей, які перебуватимуть у цих приміщеннях у разі відстрочення виконання рішення суду.

Крім цього, саме встановлення факту порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей з боку заявника, стали підставою для застосування судом до відповідача заходів реагування, при цьому, відстрочення виконання судового рішення без усунення порушень, які стали підставою для його прийняття, на переконання суду змінить саму суть судового рішення.

Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви Комунального підприємства "Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова" про відстрочення виконання судового рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.09.2018 року по справі № 2240/2543/18 необхідно відмовити.

Керуючись статтями 248, 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Комунального підприємства "Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова" про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Славутської центральної районної лікарні ім. Ф.М. Михайлова про застосування заходів реагування - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду, - з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 26 березня 2019 року

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький