Копія
Справа № 560/4477/18
іменем України
18 березня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.
за участю:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення Державної фіскальної служби України № 539887/41138561 від 05 січня 2018 року про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року, днем його подання, 12.12.2017.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, не маючи належних правових підстав, прийнято спірне рішення про відмову в реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року, а тому таке рішення підлягає скасуванню, а розрахунок коригування Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року має бути зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.12.2018 відкрито провадження в адміністративній справі, ухвалено здійснювати розгляд за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого засідання.
Відповідач у відзиві на позовну заяву заперечив щодо позовних вимог у повному обсязі, вважаючи їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню. Крім того, відповідач зазначив, що відмова у реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної здійснювалася із дотриманням Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних від 29.12.2010 №1246, при перевірці поданих документів було встановлено, що подані платником документи не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію такої накладної.
Позивач у відповіді на відзив підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, а також зазначив, що відповідачем не надано заперечень щодо наведених позивачем обставин та пояснень щодо вказаних Товариством з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" порушень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі, пославшись на обставини, викладені в письмовому відзиві на позов.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.
17 травня 2017 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Цукрагропром" укладено Договір поставки № 17/05-17.
Одночасно з Договором поставки, 17 травня 2017 року між Позивачем та Покупцем укладено Додаток №1 до Договору поставки №17/05-17 від 17 травня 2017року.
Згідно з Додатком №1 від 17.05.2017 року до Договору поставки сторонами погоджено постачання Товару в кількості 1 000 тон, вартістю однієї тони без ПДВ - 13 500,00 грн., вартістю однієї тони з ПДВ - 16 200,00 грн., на загальну вартість 16 200 000,00 грн. з ПДВ.
Також Додатком №1 від 17.05.2017 року до Договору поставки сторонами визначено строк постачання Товару - травень-червень 2017 року. Поставка Товару згідно Додатку №1 до Договору поставки здійснюється на умовах EXW- склад позивача, місце постачання Товару - Хмельницька обл., Волочиський р-н, смт. Наркевичі, вул.Заводська, 1.
24 травня 2017 року ТОВ "Цукрагропром" згідно платіжного доручення №С8-6302 сплачено на користь позивача попередню оплату в сумі - 1 230 000,00 грн. в тому числі ПДВ 20% - 205 000,00 грн. згідно Договору поставки.
Відповідно до підпункту "а", "б" пункту 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, 24 травня 2017року позивачем складена податкова накладна №23 від 24.05.2017 на суму здійсненої попередньої оплати - 1 230 000,00 грн. в тому числі ПДВ - 205 000,00 грн. Зазначена податкова накладна 31.05.2017 доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України, належним чином зареєстрована за реєстраційним номером НОМЕР_1, що підтверджується відповідною Квитанцією.
08 листопада 2017 року позивачем та ТОВ "Цукрагропром" укладено Додаткову угоду №2 до Договору поставки №17/05-17 від 17.05.2017року, згідно якої сторони змінили пункт 2.2. Договору поставки та виклали його в наступній редакції: «2.2.Ціна за одну тону Товару включає в себе вартість цукру, упаковки та навантаження».
Крім того згідно Додаткової угоди №2 від 08.11.2017року сторони змінили пункт 3.1. Договору поставки та виклали його в наступній редакції: «3.1. Оплата за Товар по ньому договору може здійснюватися Покупцем (за письмовим або усним узгодженням сторін) на умовах попередньої оплати або постоплати, але в будь-якому випадку не пізніше 60-го банківського дня з дати поставки (отримання Покупцем) Товару. Покупець здійснює оплату вартості Товару шляхом переказу грошових коштів на поточний рахунок Постачальника на підставі отриманого від нього рахунку-фактури.».
Також згідно Додаткової угоди №2 від 08.11.2017 сторони погодили внести :зміни в Специфікацію до Договору поставки, викладену в Додатку №1 від 17.05.2017 та виклали зазначену специфікацію в новій редакції і визначили нові умови постачання Товару згідно Договору поставки, а саме:
- кількість Товару - 1000 тон, вартість однієї тони без ПДВ - 10000,00 грн., вартість однієї тони з ПДВ - 12000,00 грн., на загальну вартість 12000000,00 грн. з ПДВ.
- строки поставки Товару - до 30 червня 2018року (включно).
На виконання Договору поставки позивачем 22 листопада 2017 року здійснена поставка Товару покупцю в кількості 100 тон. Зазначена поставка оформлена сторонами шляхом підписання Видаткової накладної №245 від 22.11.2017, в якій зазначена ціна за одну тонну Товару без ПДВ 10000,00 грн., загальна вартість Товару без ПДВ 1000000,00 грн., сума ПДВ 200000,00 грн. та загальна сума з ПДВ 1200000,00 грн.
Вказана господарська операцію була відображена в бухгалтерському обліку позивача, що підтверджується Карткою рахунку 261 за 22.11.2017 по Договору №17/05-17 від 17.05.2017.
22 листопада 2017 року, придбаний ТОВ "Цукорагропром" згідно видаткової накладної № 245 від 22.11.2017 Товар (цукор) в кількості 100 тон було передано позивачу на відповідальне зберігання відповідно на підставі ОСОБА_2 № 3Ц приймання-передачі ТМУ на відповідальне зберігання від 22.11.2017 згідно Договору зберігання №3ЦА/0317/65 від 30 березня 2017.
Зазначена господарська операцію була відображена по позабалансовому рахунку Позивача, що підтверджується Карткою рахунку 023 за 22 листопада 2017року.
Відповідно до п. 192.1. ст. 192 Податкового кодексу України та Порядку заповнення додаткових накладних, затвердженого Наказам Міністерства фінансів України №1307 від 31.12.2015р., після поставки Товару за новою ціною, 22 листопада 2017 року позивачем та ТОВ "Цукорагропром" складено та внесено до Єдиного реєстру податкових накладних два окремих розрахунки коригування по податкової накладної №23 від 24.05.2017:
- Розрахунок коригування № 632 від 22.11.2017 кількісних і вартісних показників до Податкової накладної №23 від 24 травня 2017 року на збільшення податкових зобов'язань з ПДВ позивача, який зареєстровано в ЄРПН, Квитанція № НОМЕР_2 від 15.12.2017;
- Розрахунок коригування №633 від 22.11.2017 кількісних і вартісних показників до Податкової накладної №23 від 24 травня 2017 року на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ ТОВ «Цукорагропром» в сумі, яка дорівнює сумі збільшення податкових зобов'язань позивача.
Згідно отриманих квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних вказані розрахунки коригування прийнято, але реєстрація Розрахунку коригування №633 від 22.11.2017 - зупинена на підставі п.201.16 ПКУ: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі ПН/РК визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначених підпунктом 3 пункту 6 критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567(із змінами та доповненнями).
Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього Наказу.
Позивачем було надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовлених ПН/РК стосовно податкових накладних.
Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, було прийнято рішення № 539887/41138561 від 05.01.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 633 від 22.11.2017 року.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає спірне рішення незаконним, безпідставним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.
Відповідно до пп.пп. 16.1.2,16.1.3, п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п. 201.1 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 201.10 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.п. 14.1.60 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
З 01.01.2017 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю (Закон № 1797-VIII від 21.12.2016р.).
У свою чергу, відповідно до п. 74.2 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з положеннями п. 20.2 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно з п.п. 201.16.1 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Як зазначено вище, реєстрація розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року зупинена оскільки ПН/РК відповідає вимогам п. 6 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідно до п. 6 Критеріїв ризиковості платника податку достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Згідно з положеннями п.п. 201.16.2 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про:
- реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що і рішення Комісії Державної фіскальної служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Як зазначено вище, оскаржуване рішення вмотивовано неподанням позивачем копій документів: які підтверджують забезпечення та наявність ТзОВ «Наркевицький цукровий завод» матеріальних та людських ресурсів для здійснення такого виду діяльності, як виробництво цукру, наявність яких передбачена договором та/або законодавством; таблиця №1 від 13.12.17 ТзОВ «Наркевицький цукровий завод» з відомостями про виробництво та реалізацію цукру.
Проте, як вбачається з матеріалів справи на виконання п.п.201.16.2 п.201.16 ст. 201 ПК України позивачем направлено на адресу ДФС повідомлення з доданими документами, а саме: копія Договору поставки № 17/05/17 від 17.05.2017, Додатку № 1 від 17.05.2017 до Договору поставки № 17/05-17 від 17.05.2017, копія платіжного доручення №С8-6302 від 24.05.2017, Додаткової угоди № 2 від 08.11.2018 до Договору поставки № 17/05-17 від 17.05.2017, видаткової накладної №245 від 22.11.2017, видаткової накладної №Г000000307 від 30.11.2017, видаткової накладної №Г000000306 від 21.11.2017, ОСОБА_2 №3Ц приймання-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання згідно договору №3ЦА/0317/65 від 30.03.2017.
При цьому для підтвердження реальності господарської операції за Договором поставки та видатковою накладною №245 від 22.11.2017 позивачем подано акт приймання-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання, згідно якого та на підставі Договору зберігання №3ЦА/0317/65 від 30 березня 2017 придбаний за даною видатковою накладною цукор в кількості 100 т. вартістю 10000,00 грн. (без ПДВ) за тонну передано на відповідальне зберігання позивачу. Також позивачем надані видаткові накладні №Г000000307 від 30.11.2017 та №Г000000306 від 21.11.2017, згідно з якими позивач підтвердив фактичне придбання буряку цукрового для виготовлення цукру.
На думку суду позивачем надано достатні всі необхідні документи для прийняття рішення про реєстрацію розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року в ЄРПН.
Оцінюючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що рішення ДФС України № 539887/41138561 від 05 січня 2018 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року є таким, що винесене без належних для цього правих підстав, а тому підлягає скасуванню як протиправне.
Відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, відповідно до п. 19, п. 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:
1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку № 1246).
Відтак, оскільки рішення ДФС України про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків підлягає скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1246, суд приходить до висновку про зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року.
Отже, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Державної фіскальної служби України № 539887/41138561 від 05 січня 2018 року про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" у реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" № 633 від 22 листопада 2017 року до податкової накладної № 23 від 24 травня 2017 року.
Стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" судовий збір в розмірі 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 26 березня 2019 року
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Наркевицький цукровий завод" (вул. Заводська, 1,смт. Наркевичі, Волочиський район, Хмельницька область, 31260 , код ЄДРПОУ - 41138561)
Відповідач:Державна фіскальна служба України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053 , код ЄДРПОУ - 39292197)
Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_3
"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_3