20 березня 2019 року о/об 11 год. 22 хв.Справа № 280/5406/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря судового засідання Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» (69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152, код ЄДРПОУ 41432476)
до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197, код ЄДРПОУ 39292197)
Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -
за участі представників:
від позивача - ОСОБА_1
(діє на підставі довіреності б/н від 05.12.2018 року)
від відповідача 1 - ОСОБА_2
(діє на підставі довіреності № 99-99-11-17/08/33 від 10.12.2018 року)
від відповідача 2 - ОСОБА_2
(діє на підставі довіреності № 140/08-01-10-06 від 05.02.2019 року)
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МАН ЛОГІСТИК" (далі - позивач) до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 1) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач 2), в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати Рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №939729/41432476, №939732/41432476;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №120 від 31 серпня 2018 року та №122 від 31 серпня 2018 року.
22 грудня 2018 року ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Так, на виконання вимог зазначеної ухвали 11 січня 2019 року на адресу суду надійшла заява від позивача з виправленими недоліками.
Однак, в період з 14 січня 2019 року по 18 січня 2019 року суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В. був відсутній на роботі відповідно до листка непрацездатності серії АДЛ №303831.
Ухвалою суду від 21 січня 2019 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, а перше судове засідання призначено на 19 лютого 2019 року.
Ухвалою суду від 19 лютого 2019 року провадження у справі зупинено за клопотанням сторін, з метою надання часу для примирення до 20 березня 2019 року.
Ухвалою суду від 20 березня 2019 року поновлено провадження у справі.
Відповідно до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) 20 березня 2019 року сторонам проголошено вступну та резолютивну частину рішення та оголошено про час виготовлення рішення у повному обсязі.
Позовна заява обґрунтована тим, що рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №939729/41432476, №939732/41432476 від 02 жовтня 2018 року про відмову у реєстрації податкових накладних №120 від 31 серпня 2018 року та №122 від 31 серпня 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних є безпідставним та незаконним, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» документально підтвердило реальність здійснення даної господарської операції, яка повністю відповідає меті господарської діяльності підприємства.
В судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» позов притримав, просив суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області та Державної фіскальної служби України в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечив з підстав, викладених у письмовому відзиві (вх.№6798 від 19 лютого 2019 року), відповідно до якого зазначено, що за висновком комісії підставами відмови у реєстрації податкової накладної № 122 від 31 серпня 2018 року при опрацюванні наданого пакету документів було: відсутні документи, що відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України (далі по тексту рішення ПК України) підтверджують першу подію, яка є підставою для складання податкової накладної № 2 саме від 31 серпня 2018 року. Відповідно до акту здачі-приймання робіт № 112 від 31 серпня 2018 року загальна вартість виконаних робіт складає 1515658,20 грн., проте у ПН №2 визначена загальну суму 865 658,20 грн., відповідно існує розбіжність між даними ПН № 2 про вартість робіт та актом здачі-приймання робіт № 112, що не відповідає нормам підпункту б) пункту 187.1 статті 187 ПК України та свідчить про безпідставне складання ПН № 2 з датою 31 серпня 2018 року та/або вартістю робіт 865 658,20 грн. Слід зазначити, що кошти у сумі 865 658,20 грн. надійшли на рахунок позивача лише 07 вересня 2018 року. Пояснення з цього питання та/або акти звірки з TOB «Дніпро Монтаж» позивачем до комісії не надавались. Відсутні документи та/або пояснення де саме, на якому об'єкті виконував роботи екскаватор Е04521Б орендований у ВАТ «ШБУ №22» у м. Бердянську для замовника TOB «Дніпро Монтаж» з м. Дніпро. Також, за висновком комісії підставами відмови у реєстрації податкової накладної № 120 від 31 серпня 2018 року при опрацюванні наданого пакету документів було: відсутність первинних документів щодо ремонту автотранспорту передбачених договором № 0618 на виконання робіт з технічного обслуговуванню, ремонту агрегатів від 07 червня 2018 року з TOB «Трансбудтехніка» (заказ-наряд, акти прийому-передачі запчастин), оборотно-сальдові відомості по рахунку 361.
В судовому засіданні представник відповідачів просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи суд встановив наступні обставини.
Товариством з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК», як виконавцем укладено договір з TOB «ДНІПРО МОНТАЖ», код ЄДРПОУ 40001303, як замовником № 25-04/2018 від 25 квітня 2018 року про надання послуг.
Умовами договору передбачено обов'язок виконавця надавати замовнику послуги автотранспортом, будівельною технікою, вантажопідйомними машинами та механізмами та обов'язок Замовника приймати та сплачувати належним чином надані послуги в строки та на умовах, передбачених умовами договору.
Оплата послуг Виконавця здійснюється Замовником в безготівковій формі на підставі рахунків та актів здачі-прийняття наданих послуг, підписаних сторонами.
На виконання умов договору № 25-04/2018 від 25 квітня 2018 року, згідно специфікації №1 Додаток 1 від 25 квітня 2018 року до договору № 25-04/2018 від 25 квітня 2018 року та калькуляції вартості вантажних перевезень Додаток 2 від 25 квітня 2018 року до договору № 25-04/2018 від 25 квітня 2018 року (із змінами згідно додаткової угоди № 1 від 02 липня 2018 року) TOB «МАН ЛОГІСТИК» в серпні 2018 року надані послуги розробки та навантаження промислових відходів екскаватором, послуги сортування та навантаження скрапа/лома габаритного екскаватором на загальну суму 1 171 348,20 гри., в тому числі ПДВ 195 224,70 грн. TOB «ДНІПРО МОНТАЖ»,
Виконання робіт підтверджується актом здачі - прийняття робіт (надання послуг) №112 від 31 серпня 2018 року на загальну суму 1515 658,20 грн. в тому числі ПДВ 252 609,70 грн. та рахунком на оплату № 112 від 16 серпня 2018 року факт надання послуг підтверджується рапортом-нарядом на роботу будівельної машини (механізму) за період з 01 серпня 2018 року по 31 серпня 2018 року.
Як доказ на оплату послуг до суду надано: № 356 від 16 серпня 2018 року на суму 200 000,00 грн.; № 357 від 16 серпня 2018 року на суму 200 000,00 грн.; № 358 від 16 серпня 2018 року на суму 250 000,00 грн. (банківська виписка за 16 серпня 2018 року), №416 від 10 вересня 2018 року на суму 265 658,20 грн.; №417 від 10 вересня 2018 року на суму 300 000,00 грн.; №416 від 10 вересня 2018 року на суму 300 000,00 грн. (банківська виписка за 10 вересня 2018 року).
Як встановлено судом під час розгляду справи, для здійснення господарської діяльності TOB «МАН ЛОГІСТИК» згідно договору оренди № 4 від 04 січня 2018 року орендує приміщення, для технічного обслуговування та ремонту автотранспорту (також досліджено докази сплати за користування орендованим нерухомим майном).
Також позивач на підставі договору оренди № 01/5 від 21 травня 2018 року орендує екскаватор ЭО 4321Б, який в оренду передано актом приймання - передачі майна № 01/08-18 від 01 серпня 2018 року.
Так, відповідно до приписів пункту 201.0 статті 201 ПК України ТОВ «МАН ЛОГІСТІК» складено податкову накладну № 122 від 31 серпня 2018 року - на загальну суму 865 658,20 грн., в тому числі ПДВ 144 276,37 грн. на дату оформлення акту здачі-прийняття робіт (надання послуг).
Згідно отриманої квитанції №9198379524 від 31 серпня 2018 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 31 серпня 2018 року за № 122 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуг 45.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Додатково повідомлено: показник "D"=.009112426483978213490000682927172094668354, "Р"=108333.33.
Позивач скористався своїм правом та надав на розгляд Комісії Повідомлення від 30 вересня 2018 року № 122 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію, яких зупинено, у кількості 30 додатків, а саме: Акт здачі-приймання робіт (оренда екскаватора ЕО 4321Б за серпень 2018); Акт здачі-приймання робіт №112 від 31 серпня 2018 року з TOB «Дніпро Монтаж»; Рахунок на оплату № 112 від 16 серпня 2018 року на TOB «Дніпро Монтаж»; Видаткову накладну № 421 від 13 серпня 2018 року від TOB «Агронафтасоюз-Плюс» (абсорбент газоконденсатний); Рахунок на оплату № 365 від 27 липня 2018 року від TOB «Агронафтасоюз-Плюс» (абсорбент газоконденсатний); Виписку банку за період з 01 вересня 2018 року по 16 вересня 2018 року Договір №25-04/2018 від 25 квітня 2018 року з TOB «Дніпро Монтаж» (9 документів); Специфікацію №1; Додаткову угоду № 1; Калькуляцію; Рапорт-наряд про роботу екскаватора ЕО 4321Б за 01 серпня - 15 серпня 2018 року; Рапорт-наряд про роботу екскаватора ЕО 4321Б за 16 серпня -31 серпня 2018 року; Договір поставки № 20017/11-06 від 06 листопада 2017 року з TOB «Агронафтасоюз-Плюс»; Договір оренди № М0109-2018 нерухомого майна від 01 серпня 2018; Договір оренди механізма № 01/5 від 21 травня 2018 року з ВАТ «ШБУ №22».
Рішенням комісії ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02 жовтня 2018 року № №939729/41432476 відмовлено у реєстрації податкової накладної № 122 від 31 серпня 2018 року.
За результатами адміністративного оскарження, рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02 жовтня 2018 року №939729/41432476 залишено без змін, а скарга без задоволення.
Разом з тим, ТОВ «МАН ЛОГІСТИК», як виконавець та TOB «ТРАНСБУДТЕХНІКА» код ЄДРПОУ 40950121, як замовник укладено договір № 0618 від 07 червня 2018 року на виконання робіт по технічному обслуговуванню, ремонту агрегатів та вузлів, а також мийці автотранспортних засобів.
Умовами договору передбачено обов'язок Виконавця надавати послуги з ремонту агрегатів та вузлів та їх складових частин Замовнику, з використанням матеріалів замовника та обов'язок Замовника приймати та сплачувати належним чином виконані роботи в строки та на умовах, передбачених умовами договору.
Оплата послуг Виконавця здійснюється Замовником в безготівковій формі на підставі рахунків та актів здачі-прийняття наданих послуг, підписаних сторонами.
На виконання договору № 0618 від 07 червня 2018 року TOB «МАН ЛОГІСТИК» в серпні 2018 року виконані роботи по технічному обслуговуванню та ремонту транспорту на загальну суму 151000,00 грн., в тому числі ПДВ 25 166,67 грн. TOB «ТРАНСБУДТЕХНІКА», згідно заказу-наряду № 120 від 01 серпня 2018 року, що засвідчується актом здачі - прийняття робіт (надання послуг) № 120 від 31 серпня 2018 року на загальну суму 151 000,00 грн., в тому числі ПДВ 25 166,67 грн. та рахунком на оплату № 120 від 31 серпня 2018 року.
Роботи виконувалися з матеріалів (запчастин) замовника, що підтверджується актом приймання-передачі запчастин б/н від 01 серпня 2018 року.
Так, TOB «МАН ЛОГІСТИК» складено податкову накладну № 120 від 31 серпня 2018 року на загальну суму 151 000,00 грн., в тому числі ПДВ 25 166,67 грн.
Згідно отриманої квитанції №9198372419 від 31 серпня 2018 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено. В квитанції зазначено: Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 31 серпня 2018 року за № 120 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуг 45.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податку. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Додатково повідомлено: показник "D"=.009112426483978213490000682927172094668354, «Р»=108333.33
Позивач скористався своїм правом та надав на розгляд Комісії Повідомлення від 30 вересня 2018 року № 120 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, у кількості 16 додатків, а саме: Акт здачі-приймання робіт № 120 від 31 серпня 2018 року; Виписку банку за період з 01 вересня 2018 року по 16 вересня 2018 року; Договір оренди № 4 від 04 січня 2018 року з TOB «Урожай» (бокс у с. Азовське); Договір оренди № МО 109-2018 нерухомого майна від 01 серпня 2018 року; Договір № 0618 на виконання робіт з технічного обслуговуванню, ремонту агрегатів від 07 червня 2018 року з TOB «Трансбудтехніка»; Рахунок на оплату № 120 від 31 серпня 2018 року на TOB «Трансбудтехніка»; Техпаспорт а/м АЕ 6158 ІС.
Рішенням комісії ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02 жовтня 2018 року №939732/41432476 відмовлено у реєстрації податкової накладної № 120 від 31 серпня 2018 року.
За результатами адміністративного оскарження, рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02 жовтня 2018 року №939732/41432476 залишено без змін, а скарга без задоволення.
Не погоджуючись з таким діями та рішеннями відповідачів, позивач звернувся до суду з позовною заявою.
Враховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
За правилами пункту 185.1 статті 185 ПК України, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, в силу вимог пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
При цьому, згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України, платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, саме на дату виникнення податкових зобов'язань та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно із пунктом 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
За правилами пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання вказаної норми, 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
За правилами пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21 лютого 2018 року (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, тобто до внесення змін постановою №936 від 24 жовтня 2018 року), податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:
1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D>0,03, Р<Рмx1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Рм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/ розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.
За правилами пунктів 5, 10 вищеназваного Порядку, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку. Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Без дотримання погоджувальних і регуляторних процедур, Державна фіскальна служба України листом № 959/99-99-07-18 від 21 березня 2018 року визначила Критерії ризиковості платника податку та Критерії ризиковості здійснення операцій, а листом № 960/99-99-07-18 від 21 березня 2018 року - Перелік показників, що визначають позитивну податкову історію платника податку.
Пунктом 1 листа №959/99-99-07-18 від 21 березня 2018 року визначено, що платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо:
1.1.платника податку зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи згідно з інформацією, наявною в органах Державної фіскальної служби;
1.2.платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в органах Державної фіскальної служби;
1.3.платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження згідно з інформацією, наданою такими фізичними особами;
1.4.платника податку зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками;
1.5.наявний обвинувальний вирок суду стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податку за статтею 205 Кримінального кодексу України згідно з інформацією, наявною в органах Державної фіскальної служби;
1.6.комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
При цьому, Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення. Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації. У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.
За правилами пунктів 12, 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21 лютого 2018 року (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, тобто до внесення змін постановою №936 від 24 жовтня 2018 року), у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
А відповідно до пунктів 18-20 цього Порядку, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
В силу вимог пункту 21 цього Порядку, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Зі змісту квитанцій № НОМЕР_1 від 14 вересня 2018 року, №9198372419 від 14 вересня 2018 року встановлено, що реєстрація податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена з покликанням на те, що податкова накладна відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 «Критеріїв ризиковості платника податку».
Поміж того, що Критерії ризиковості платника податку, визначені у листі ДФС №959/99-99-07-18 від 21 березня 2018 року, не погоджені і не затверджені у встановленому законодавством порядку, слід зауважити, що підпункт 1.6. пункту 1 не визначає самостійні критерії ризиковості платника податків, а лише дає підстави комісіям головних управлінь ДФС обласного рівня винести відповідного платника податків на розгляд комісії, і лише за результатами проведення засідання Комісії - прийняти рішення про його віднесення до переліку ризикових суб'єктів господарювання.
Стороною відповідача не надано суду жодного належного і допустимого доказу того, що Комісією Головного управління ДФС в Запорізької області приймалось рішення про віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» до переліку ризикових суб'єктів господарювання.
Більше того, підпункт 1.6. пункту 1 Критеріїв містить сім різних ознак ризиковості, а зі змісту квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних № НОМЕР_1 від 14 вересня 2018 року, №9198372419 від 14 вересня 2018 року взагалі не зрозуміло під яку(і) саме ознаку(и) ризикованості підпадало Товариство з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК».
Окремо слід наголосити на тому, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної в обов'язковому порядку зазначається не лише сам критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, а й вказується розрахований показник за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.
У квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року даних про розрахунковий показник критерія (їв) ризиковості платника податку немає.
Повідомлений у квитанції №9198379524 від 14 вересня 2018 року в якості додаткового показника такий показник, як: «D»=.009112416483978213490000682927172094668354, «Р»=108333.33, а також повідомлений у квитанції №9198372419 від 30 жовтня 2018 рок в якості додаткового показника такий показник, як: «D»=. 009112426483978213490000682927172094668354, «Р»=108333.33 не є прийнятним.
По-перше, за правилами пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21 лютого 2018 року (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, тобто до внесення змін постановою №936 від 24 жовтня 2018 року), значення показників D та P, порівнюється одночасно, а у квитанції зазначені дані лише одного показника - D.
А, по-друге, розрахункові величини D та P - є ознаками, відповідно до яких перевіряються подані на реєстрацію податкові накладні саме до початку проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації. Тобто ці величини, ні за яких умов не можуть вважатися показниками критеріїв ризиковості платника податку.
Також у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року не зазначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної.
При цьому можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій (ії) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку.
Нечітке формулювання органом ДФС у квитанціях № НОМЕР_1 від 14 вересня 2018 року, №9198372419 від 14 вересня 2018 року підстави для зупинення реєстрації податкової накладної, а саме з вказівкою про те, що податкова накладна відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 «Критеріїв ризиковості платника податку», зумовило необхідність подання позивачем для відповідача тих документів, якими була оформлена відповідна господарська операція.
Слід зазначити, що у пункті 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21 лютого 2018 року (у відповідній редакції) зазначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Разом з тим перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, не означає, що платник податку повинен подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій. Даний перелік є загальним і повинен дифенціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами, як пункту 185.1 статті 185, так і пункту 187.1 статті 187 ПК України.
Як встановлено судом, податкові накладні №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року, виписані Товариством з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» для TOB «Дніпро Монтаж» та TOB «Трансбудтехніка».
На підтвердження вчинення господарських операцій позивачем до суду надано: Акт здачі-приймання робіт (оренда екскаватора ЕО 4321Б за серпень 2018); Акт здачі-приймання робіт №112 від 31 серпня 2018 року з TOB «Дніпро Монтаж»; Рахунок на оплату № 112 від 16 серпня 2018 року на TOB «Дніпро Монтаж»; Видаткову накладну № 421 від 13 серпня 2018 року від TOB «Агронафтасоюз-Плюс» (абсорбент газоконденсатний); Рахунок на оплату № 365 від 27 липня 2018 року від TOB «Агронафтасоюз-Плюс» (абсорбент газоконденсатний); Виписку банку за період з 01 вересня 2018 року по 16 вересня 2018 року Договір №25-04/2018 від 25 квітня 2018 року з TOB «Дніпро Монтаж» (9 документів); Специфікацію №1; Додаткову угоду № 1; Калькуляцію; Рапорт-наряд про роботу екскаватора ЕО 4321Б за 01 серпня-15 серпня 2018 року; Рапорт-наряд про роботу екскаватора ЕО 4321Б за 16 серпня-31 серпня 2018 року; Договір поставки № 20017/11-06 від 06 листопада 2017 року з TOB «Агронафтасоюз-Плюс»; Договір оренди № М0109-2018 нерухомого майна від 01 серпня 2018; Договір оренди механізма № 01/5 від 21 травня 2018 року з ВАТ «ШБУ №22»; Акт здачі-приймання робіт № 120 від 31 серпня 2018 року; Виписку банку за період з 01 вересня 2018 року по 16 вересня 2018 року; Договір оренди № 4 від 04 січня 2018 року з TOB «Урожай» (бокс у с. Азовське); Договір оренди № МО 109-2018 нерухомого майна від 01 серпня 2018 року; Договір № 0618 на виконання робіт з технічного обслуговуванню, ремонту агрегатів від 07 червня 2018 року з TOB «Трансбудтехніка»; Рахунок на оплату № 120 від 31 серпня 2018 року на TOB «Трансбудтехніка»; Техпаспорт а/м АЕ 6158 ІС.
Як свідчить копії платіжних доручень контрагентом здійснило оплату за товар/послуги.
Оскільки для виникнення податкового зобов'язання з ПДВ достатньо настання однієї з подій, то обов'язок продавця виписати і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну на відповідну суму ПДВ, кореспондує з правом контролюючого органу вимагати у платника ПДВ ту документацію, яка підтверджує настання саме такої події, а не обох подій одночасно.
Судом достеменно встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» надано контролюючому органу всі документи, які підтверджують інформацію, зазначену у податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року.
Таким чином, надані позивачем документи були цілком достатніми для прийняття Комісією ГУ ДФС в Запорізькій області рішення про реєстрацію податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року.
Суд звертає увагу на те, що будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень має бути законним та обґрунтованим, прийнятим чи вчиненим в межах наданих повноважень, містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На думку суду, позивачем надані документи та пояснення, достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року, через що суд приходить до висновку про те, що рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №939729/41432476 від 02 жовтня 2018 року №939732/41432476 від 02 жовтня 2018 року підлягають скасуванню.
Отже, не визначивши чіткого переліку документів, які потрібні податковому органу для прийняття рішення, або спростування «ризиковості» суб'єкт господарювання не має можливості надати ті документи яких не вистачає для прийняття рішення, що в свою чергу позбавляє платника податків права на реєстрацію податкової накладної.
Таким чином можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Вживання податковим органом загального посилання, без наведення відповідного переліку, або недоліків призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Таким чином податковий орган при відмові в реєстрації податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року в ЄРПН не може посилатися на недостатність документів, які він не зазначив у переліку при прийнятті рішення про зупинення реєстрації податкової накладної.
Згідно частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Щодо позовних вимог про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 ПК України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) визначає Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Так, відповідно до пункту 19 та пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (із змінами; далі - Порядок № 1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:
1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку № 1246).
Відтак, оскільки рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №939729/41432476 від 02 жовтня 2018 року №939732/41432476 від 02 жовтня 2018 року підлягають скасуванню, то відповідно з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 ПК України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29 грудня 2010 року № 1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довели правомірності оскаржуваних рішень, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне скасувати спірне рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за №939729/41432476 від 02 жовтня 2018 року №939732/41432476 від 02 жовтня 2018 року та зобов'язати Державну фіскальну служби України здійснити реєстрацію податкових накладних №122 від 31 жовтня 2018 року, №120 від 31 серпня 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 2, 77, 139, 241-245 КАС України, суд,
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МАН ЛОГІСТИК» (69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152, код ЄДРПОУ 41432476) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197, код ЄДРПОУ 39292197) Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати Рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №939729/41432476, №939732/41432476.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №120 від 31 серпня 2018 року та №122 від 31 серпня 2018 року.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “МАН ЛОГІСТИК” (69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152, код ЄДРПОУ 41432476) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) судові витрати, у вигляді судового збору у сумі 3 524 грн. 00 коп.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “МАН ЛОГІСТИК” (69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152, код ЄДРПОУ 41432476) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати, у вигляді судового збору у сумі 3 524 грн. 00 коп.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 25 березня 2019 року.
Суддя Д.В. Татаринов