Рішення від 20.03.2019 по справі 280/4778/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

20 березня 2019 року Справа № 280/4778/18 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., при секретарі Серебрянниковій О.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Приватного акціонерного товариства «Петромихайлівське» (юридична адреса: 70015, Запорізька область, Вільнянський район, с. Петро - Михайлівка, вул. Миру, буд. 89)

до відповідача - Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Державної служби України з безпеки на транспорті (69063, м. Запоріжжя, вул. Глісерна, буд. 14)

про визнання протиправними та скасування постанов №№084023, 084024 від 23.10.2018 про застосування адміністративно - господарського штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Петромихайлівське» (далі - позивач) до Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - відповідач) в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу №084023 від 23.10.2018;

- визнати протиправним та скасувати Постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу №084024 від 23.10.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 02 листопада 2018 року разом із супровідним листом №5704/26-18 від 24 жовтня 2018 року ПрАТ «Петромихайлівське» від Управління Уктрансбезпеки у Запорізькій області було отримано Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №084023 від 23 жовтня 2018 року та №084024 від 23 жовтня 2018 року, відповідно до яких до позивача було застосовано штрафи у розмірі 1700 грн. за порушення, встановлені в ОСОБА_1 перевірки №090168 від 05 жовтня 2018 року та у розмірі 1700 грн. за порушення, встановлені в ОСОБА_1 перевірки №090169 від 05 жовтня 2018 року.

ОСОБА_1 перевірки №090168 від 05 жовтня 2018 року службовими особами відповідача були виявлені наступні порушення: надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких вказано ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», наказ Мінтрансу №340 та №385, а саме відсутня тахокартка водія ОСОБА_2 за 05.10.18.

ОСОБА_1 перевірки №090169 від 05 жовтня 2018 року службовими особами відповідача було виявлено наступне порушення: надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких вказано ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», наказ мінтрансу №340 та №385, а саме відсутня тахокартка водія ОСОБА_3 за 05.10.18. Позивач вказує, що законодавством України не передбачено щодо внутрішніх перевезень обов'язковості ведення тахокарт водіями при здійсненні перевезень вантажів у внутрішньому сполученні

Ухвалою суду від 14.11.2018 позовну заяву залишено без руху. Надано позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

В межах встановленого строку позивачами виконані вимоги ухвали суду від 14.11.2018, в результаті чого позовна заява приведена у відповідність вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.

Ухвалою судді від 27.11.2018 відкрито спрощене провадження по справі та призначено справу до розгляду у даній справі та призначено судове засідання з викликом сторін на 21.12.2018 о 12 год. 15 хв.

19.12.2018 представником відповідача (вх. №41772) був поданий відзив на позовну заяву, відповідно до якої пунктом 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі). Інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області 05.10.2018 під час перевірки транспортного засобу марки DAF, д/н НОМЕР_1, який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу САА 912968, належить ПрАТ «Петромихайлівське», виявлено порушення: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких вказано ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», наказ мінтрансу №340 та №385, а саме відсутня тахокартка водія ОСОБА_2 за 05.10.18 та під час перевірки транспортного засобу марки DAF, д/н НОМЕР_2, який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу ВХХ 127220, належить ПрАТ «Петромихайлівське», виявлено порушення: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких вказано ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», наказ мінтрансу №340 та №385, а саме відсутня тахокартка водія ОСОБА_3 за 05.10.18.

Вважає, що за відсутності документів, зокрема, в даних випадках заповненої тахокарти, на підставі яких виконуються вантажні перевезення до суб'єктів господарювання, які здійснюють на комерційній основі чи за власний кошт перевезення вантажів транспортними засобами, застосовуються адміністративно-господарські штрафи. Порядок використання тахографів встановлено інструкцією з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24.06.2010 №385. Просить в задоволенні позову відмовити.

Усною ухвалою, постановленою без виходу до нарадчої кімнати та занесеною до протоколу судового засідання, після наданих сторонами пояснень та дослідження письмових доказів, суд відклав розгляд справи на 21.01.2019 о 14 год. 00 хв.

21.01.2019 Ухвалою суду призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 20.02.2019 об 09 год. 00 хв.

20.02.2019 Ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 20.03.2019 об 15 год. 00 хв.

20.03.2019 представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений, до суду через канцелярію (вх. №11127) надав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження. На задоволенні позову наполягає.

20.03.2019 в судове засідання представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений, до суду через канцелярію (вх. №11029) подав заяву вякій проти позову заперечує та просить розгляд справи здійснити без участі представника відповідача.

ОСОБА_1 із пунктом 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

На підставі приписів ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

05.10.2018 о 13 год. 20 хв. працівниками управління Укртрансінспекції у Запорізькій області (на підставі направлення від 01.10.2018 № 003279) під час проведення перевірки автотранспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_2 і який належить ВАТ "Петромихайлівське", що здійснював перевезення вантажу, виявлено відсутність оформлених документів, перелік яких визначено ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: тахокарти за 05.10.2018.

Вказане порушення зафіксоване ОСОБА_1 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 05.10.2018 №090168.

23.10.2018 управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області постановою № 084023 "Про застосування адміністративно-господарського штрафу" накладено на ПрАТ "Петромихайлівське" на підставі абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (відсутні документи, а саме відсутня тахокарта водія ОСОБА_2 за 05.10.2018) штраф в розмірі 1700 грн.

Крім того, 05.10.2018 о 17 год. 10 хв. працівниками управління Укртрансінспекції у Запорізькій області (на підставі направлення від 01.10.2018 № 003279) під час проведення перевірки автотранспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_2, яким керував водій ОСОБА_3 і який належить ВАТ "Петромихайлівське", що здійснював перевезення вантажу, виявлено відсутність оформлених документів, перелік яких визначено ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: тахокарти за 05.10.2018.

Вказане порушення зафіксоване ОСОБА_1 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 05.10.2018 №090169.

23.10.2018 управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області постановою № 084024 "Про застосування адміністративно-господарського штрафу" накладено на ПрАТ "Петромихайлівське" на підставі абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (відсутні документи, а саме відсутня тахокарта водія ОСОБА_3 за 05.10.2018) штраф в розмірі 1700 грн.

Не погоджуючись з правомірністю прийняття постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу позивач подав позов до суду.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України "Про автомобільний транспорт".

Закон України "Про автомобільний транспорт" регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Відповідно до частини 11 статті 6 зазначеного вище Закону державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, зокрема, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом встановлено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567.

Відповідно до пункту 2 цього Порядку державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

ОСОБА_1 пункту 15 зазначеного вище Порядку, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлені документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Частиною 1 статті 18 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України "Про автомобільний транспорт" положення щодо режимів праці та відпочинку водіїв транспортних засобів визначається законодавством.

Пунктом 6.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 №340 (далі - Положення №340), автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

При цьому, пунктом 1.3 Положення № 340, встановлено, що вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами (далі - ТЗ).

24.06.2010 Міністерством транспорту та зв'язку України на виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт видано наказ №385 про затвердження Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті (далі - Інструкція №385). Цю Інструкцію розроблено відповідно до вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - ЄУТР), Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року N 153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, а

також Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух". Вона визначає порядок установлення, технічного обслуговування та використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільних транспортних засобах (крім таксі), які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів, поширюється на суб'єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).

Відповідно до положень Інструкції №385 адаптація тахографа до транспортного засобу - оновлення або підтвердження параметрів автомобільного транспортного засобу, що зберігаються у пам'яті тахографа, до яких залежно від типу тахографа належать: ідентифікаційний номер (VIN-код) та номерний знак (цифри та літери, нанесені на номерному знаку, - VRN) автомобільного транспортного засобу, розмір застосованих

пневматичних шин, результати визначення константи тахографа "k", характеристичного коефіцієнта автомобільного транспортного засобу "w", ефективного кола шини "l", а також показники часу, пробігу, граничного значення швидкості, на яке налаштований обмежувач швидкості транспортного засобу (за наявності).

Пунктом 1.4 Інструкції №385 встановлено, що контрольний пристрій (тахограф) - обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв; тахокарта - бланк, призначений для внесення й зберігання зареєстрованих даних, який вводять в аналоговий контрольний пристрій (тахограф) та на якому маркувальні пристрої останнього здійснюють безперервну реєстрацію інформації, що підлягає фіксуванню відповідно до положень ЄУТР.

Пунктом 3.3 Інструкції, визначено, що водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа; своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання; використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом; у разі несправності або пошкодження аналогового тахографа своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці тахокарти, де нанесена сітка з відповідними графічними позначками, інформує про це відповідну посадову особу перевізника, з яким водій перебуває у трудових відносинах (для найманих водіїв); у разі несправності або пошкодження цифрового тахографа або картки до нього своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці аркуша, призначеного для роздруківки даних, що використовують у даному тахографі, та забезпечує належне зберігання таких записів.

ОСОБА_1 з п. 2.7 Інструкції № 385 за результатами перевірки та адаптування тахографа до транспортного засобу ПСТ оформлює у двох примірниках протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу за формою, наведеною в додатку 1. ПСТ надає один примірник зазначеного протоколу перевізнику, а другий залишає собі і зберігає разом з тахокартою або у разі цифрового тахографа - з роздруківкою та електронними файлами, що підтверджують достовірність наведених у протоколі даних.

Протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу зберігають протягом трьох років з дати проведення робіт

Із закріпленого у ч. 8 ст. 53 Закону № 2344-III, водії транспортних засобів (при виконанні міжнародних перевезень), що належать резидентам або нерезидентам України, зобов'язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.

ОСОБА_1 з п. 11 ч. 1 ст. 60 цього Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, обов'язок ведення реєстраційних листків режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарт, протоколів перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, непред'явлення яких до перевірки тягне застосування адміністративно-господарської відповідальності, покладений на водіїв, які здійснюють міжнародні автомобільні перевезення.

З видаткової накладної №442381 від 05.10.2018, яка досліджена при перевірці, вбачається, що замовником товару є ТОВ "Преслав", вантажоодержувачем товару є ТОВ "ОСОБА_4 БКВ". Пункт навантаження 72145, Запорізька область, Приморський район, с. Преслав, а пункт розвантаження БМТП, Силос 3, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Горького, 6 Зерновий термінал "Нова Хортиця". Тобто, вантажні перевезення здійснювались в межах України і є внутрішніми.

З видаткової накладної №442383 від 05.10.2018, яка досліджена при перевірці, вбачається, що замовником товару є ТОВ "Преслав", вантажоодержувачем товару є ТОВ "ОСОБА_4 БКВ". Пункт навантаження 72145, Запорізька область, Приморський район, с. Преслав, а пункт розвантаження БМТП, Силос 3, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Горького, 6 Зерновий термінал "Нова Хортиця". Тобто, вантажні перевезення здійснювались в межах України і є внутрішніми.

Таким чином, враховуючи здійснення водіями транспортних засобів, що належать позивачу, внутрішнього автомобільного перевезення, а не міжнародного, обов'язок ведення та пред'явлення до перевірки, зокрема, тахокарт був відсутній.

До цього ж, згідно з пп. 4 п. 5 Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України 07.06.2010 № 340 Державній службі України з безпеки на транспорті вказано забезпечити здійснення перевірок щодо наявності встановлених тахографів, виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення.

Докази здійснення автомобілем позивача міжнародного автомобільного перевезення відповідачем суду не надані, як не надані і докази дослідження вказаного питання під час розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт. Також в матеріалах перевірки не відображено відомостей про те, чи пропонувалось водію пред'явити інші, передбачені для внутрішній перевезень, документи, в яких фіксується облік робочого часу та відпочинку.

ОСОБА_1 з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити, а відтак, постанови Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Державної служби України з безпеки на транспорті №084023 від 23 жовтня 2018 року та №084024 від 23 жовтня 2018 року підлягають скасуванню.

ОСОБА_1 з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що, відповідно до частини першої статті 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір відповідно до платіжного доручення №2424 від 14.11.2018 у сумі 3524,00 грн.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Петромихайлівське» (70015, Запорізька область, Вільнянський район, с. Петро-Михайлівка, вул. Миру, буд. 89, код ЄДРПОУ 00488800) до Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Державної служби України з безпеки на транспорті (69063, м. Запоріжжя, вул. Глісерна, буд. 14) про визнання протиправними та скасування постанов - задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №084023 від 23 жовтня 2018 року.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області №084024 від 23 жовтня 2018 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14, код ЄРДПОУ 39816845) на користь Приватного акціонерного товариства "Петромихайлівське" (70015, Запорізька область, Вільнянський р-н, с. Петро-Михайлівка, вул. Миру, буд. 89, код ЄДРПОУ 00488800) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдеят дві) гривні 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення буде виготовлене у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 243 КАС України.

Рішення у повному обсязі складено та підписане суддею 27.03.2019.

Суддя Р.В. Сацький