Рішення від 28.03.2019 по справі 200/1620/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2019 р. Справа№200/1620/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: 83000, Донецька область, м.Донецьк, вул.Холмогорська, буд.51; фактичне місце проживання/перебування: 85307, Донецька область, м.Покровськ, м-р Южний, буд.7, к.А, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, буд.13, код ЄДРПОУ 42169323) про визнання протиправним та скасування рішення від 11.10.2018 року про відмову у призначенні пенсії; зобов'язання повторно розглянути заяву від 12.07.2018 року про призначення пенсії за вислугу років у відповідності до п.2-1 Прикінцевих положень Закону №1058 та ст.52 і п. “е” ст.55 Закону №1788 із врахуванням при цьому до страхового стажу позивача періоду роботи з 13.02.1987 року по 01.09.1987 року у Палаці культури ім.М.Островського шахти “Кіровська” на посаді керівника дитячого хору та врахування при цьому до страхового стажу і спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років у відповідності до ст.52 та п. “е” ст.55 Закону №1788, періодів роботи з 01.09.1987 року по 22.08.1994 року у районному будинку піонерів на посаді керівника хору та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року у Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №76 Донецької міської ради на посаді вчителя музики та з врахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні, прийнятому за результатами розгляду даної справи,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, буд.13, код ЄДРПОУ 42169323) про визнання протиправним та скасування рішення від 11.10.2018 року про відмову у призначенні пенсії; зобов'язання повторно розглянути заяву від 12.07.2018 року про призначення пенсії за вислугу років у відповідності до п.2-1 Прикінцевих положень Закону №1058 та ст.52 і п. “е” ст.55 Закону №1788 із врахуванням при цьому до страхового стажу позивача періоду роботи з 13.02.1987 року по 01.09.1987 року у Палаці культури ім.М.Островського шахти “Кіровська” на посаді керівника дитячого хору та врахування при цьому до страхового стажу і спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років у відповідності до ст.52 та п. “е” ст.55 Закону №1788, періодів роботи з 01.09.1987 року по 22.08.1994 року у районному будинку піонерів на посаді керівника хору та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року у Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №76 Донецької міської ради на посаді вчителя музики та з врахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні, прийнятому за результатами розгляду даної справи.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що 12.07.2018 року позивач звернувся до відповідача. Рішенням Покровського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області від 11.10.2018 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, оскільки станом на 01.01.2016 року позивач не має необхідного спеціального стажу, який має право на пенсію за вислугу років (25 років 06 місяців).

Вказане рішення вважає неправомірним, оскільки в підтвердження стажу надала і трудову книжку і інші необхідні документи.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2019 року у справі позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі вирішено питання про розгляд справи провести суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи призначено на 04 березня 2019 року о 10:45 год.; витребувано з відповідача належним чином завірені копії документів та докази.

Ухвалою суду від 04 березня 2019 року відкладено розгляд справи на 28 березня 2019 року о 12:30 год.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, зокрема, що страховий стаж позивачу зараховано згідно даних індивідуальних відомостей. У зв'язку з тим, що в трудовій книжці позивача на титульній сторінці відсутня печатка підприємства, яке зробило запис про початок трудової діяльності, відсутня можливість зарахувати до страхового стажу роботи за вислугу років період з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року. Період роботи з 01.09.1987 року по 22.09.1994 року та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року неможливо зарахувати до страхового стажу за даними трудової книжки, так як записи завірені печатками, які не відповідають назвам організацій при прийомі на роботу, дані про перейменування та реорганізацію відсутні. Підверджуючих довідок не надано. Вважає, що оскаржене рішення відповідає вимогам законодавства. Просив в задоволенні позову відмовити.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Рішенням Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 11 жовтня 2018 року вирішено відмовити в призначенні пенсії за вислугу років згідно зі ст.52 п. «е» 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так як на 01.01.2016 року заявниця не має необхідного спеціального стажу, який дає право на пенсію за вислугу років 25 років 06 місяців. В вищевказаному рішенні відповідача зазначено, що 12.07.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком.

Як вбачається із вищевказаного рішення відповідача страховий стаж зараховано згідно даних індивідуальних відомостей. У зв'язку з тим, що в трудовій книжці заявника від 13.02.1987 року серії БТ-І №9654602 на титульній сторінці відсутня печатка підприємства, яке зробило запис про початок трудової діяльності, відсутня можливість зарахувати до страхового стажу роботи за вислугу років період з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року. Період роботи з 01.09.1987 року по 22.09.1994 року та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року неможливо зарахувати до страхового стажу за даними трудової книжки, так як записи завірені печатками, які не відповідають назвам організацій при прийомі на роботу, дані про перейменування та реорганізацію відсутні. Підверджуючих довідок не надано.

Роз'яснено право оскарження рішення протягом одного року з моменту прийняття рішення, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення заявника з прийнятим рішенням.

Як вбачається з трудової книжки позивача БТ-І №9564602 від 13 лютого 1987 року позивач:

13.02.1987 року прийнята на посаду керівника дитячого хору за позаштатним фондом (наказ №12 від 13.02.1986 року);

01.09.1987 року звільнена за ст.38 КЗпроП УСРС згідно поданої заяви за переводом до районного Буднику піонерів (наказ №42 выд 31.08.1987 року);

01.09.1987 року призначена керівником в Будинок піонерів (наказ по ДПА №196 від 30 серпня 1987 року);

22.08.1994 року звільнена за ст.38 КЗпроП України (за власним бажанням) (наказ по ДПО №148 від 22.08.1994 року);

22.08.1994 року призначена на посаду вчителя музики в СШ №76 (наказ 458 по школі від 30.08.1994 року);

18.11.2014 року звільнена з посади вчителя за власним бажанням ст.38 КЗпроП України (наказ РВО №779-к/ДЛ від 18.11.2014 року, наказ по школі №170-К/ДЛ від 18.11.2014 року).

Статтею 3 Закону України “Про пенсійне забезпечення” визначено, що право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом, зокрема: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Статтею 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Частиною 3 ст. 4 вказаного Закону визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Згідно зі ст. 5 вказаного Закону виключно цим Законом, визначаються, зокрема порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.

Згідно з ч. 1 ст. 44 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 вказаного Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Розділ ІІ вказаного Порядку містить перелік документів, необхідних для призначення пенсії.

Пунктом 2.1 розд. II вказаного Порядку визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються:

1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 12 серпня 1993 року № 637(далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу;

3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення), або за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, або у разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1);

4) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

5) документи, які засвідчують особливий статус особи;

6) документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалась пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій особам, зазначеним у пункті 1.3 розділу І цього Порядку).

Відповідно до абз. 1 п. 4.3 розд. ІV Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Статтею 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом ОСОБА_2 України.

Відповідно до ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” Кабінет ОСОБА_2 України постановою від 12.08.1993 року № 637 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно з п.п. 1 та 2 вказаного Порядку за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Пунктом 3 Порядку визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що затверджений постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 12.08.1993 року № 637, визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).

Згідно зі ст. 101 Закону України “Про пенсійне забезпечення” органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

У відповідності до пункту 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 12.08.1993 № 637(далі також Постанова № 637), у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи (пункт 3 вказаної Постанови).

Пунктом 17 Постанови № 637 передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обовязків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що пенсійні органи повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об"єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення.

Суд зазначає, що відповідач не в повному обсязі використав свої права надані йому Законом та Порядком при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення позивачу.

Щодо позовних вимог про врахуванням до страхового стажу позивача періоду роботи з 13.02.1987 року по 01.09.1987 року у Палаці культури ім.М.Островського шахти “Кіровська” на посаді керівника дитячого хору та врахування до страхового стажу і спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років у відповідності до ст.52 та п. “е” ст.55 Закону №1788, періодів роботи з 01.09.1987 року по 22.08.1994 року у районному будинку піонерів на посаді керівника хору та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року у Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №76 Донецької міської ради на посаді вчителя музики, суд зазначає наступне.

У юриспруденції дискреційні повноваження визначаються як право голови держави, уряду, інших посадовців в органах державної влади у разі ухвалення рішення з питання, віднесеного до їх компетенції, діяти за певних умов на власний розсуд у рамках закону. А в Рекомендаціях Комітету ОСОБА_2 Європи вказано, що адміністративний орган може здійснювати "дискреційні повноваження", користуючись певною свободою розсуду у разі ухвалення будь-якого рішення.

Такий орган в силу (за) наявності у нього дискреційних повноважень може вибирати з декількох варіантів припустимих рішень той, який він вважає найбільш відповідним у даному випадку.

За цього надано рекомендацію судам не втручатися у дискреційні повноваження державних органів.

Дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб'єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають у застосуванні суб'єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень. У більш звуженому розумінні дискреційні повноваження - це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчиняти конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вищевказана позовна вимога не підлягає задоволенню, оскільки вказані повноваження відносяться виключно до дискреційних повноважень суб'єкта владних повноважень.

Суд дійшов до висновку, що з метою ефективного захисту прав позивача необхідно, визнати протиправним та скасувати рішення відповідача.

Таким чином, суд також вбачає законні підстави для зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком від 12.07.2018 з урахуванням висновків суду.

При цьому, суд вважає, вищевказаний спосіб захисту достатнім, враховуючи обставини по справі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно дублікату квитанції від 26.01.2019 року №0.0.1251684528.1 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн., а тому відповідно до норм КАС України судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача.

Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: 83000, Донецька область, м.Донецьк, вул.Холмогорська, буд.51; фактичне місце проживання/перебування: 85307, Донецька область, м.Покровськ, м-р Южний, буд.7, к.А, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, буд.13, код ЄДРПОУ 42169323) про визнання протиправним та скасування рішення від 11.10.2018 року про відмову у призначенні пенсії; зобов'язання повторно розглянути заяву від 12.07.2018 року про призначення пенсії за вислугу років у відповідності до п.2-1 Прикінцевих положень Закону №1058 та ст.52 і п. “е” ст.55 Закону №1788 із врахуванням при цьому до страхового стажу позивача періоду роботи з 13.02.1987 року по 01.09.1987 року у Палаці культури ім.М.Островського шахти “Кіровська” на посаді керівника дитячого хору та врахування при цьому до страхового стажу і спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років у відповідності до ст.52 та п. “е” ст.55 Закону №1788, періодів роботи з 01.09.1987 року по 22.08.1994 року у районному будинку піонерів на посаді керівника хору та з 22.08.1994 року по 18.11.2014 року у Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №76 Донецької міської ради на посаді вчителя музики та з врахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні, прийнятому за результатами розгляду даної справи - частково задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) від 11.10.2018 року про відмову в призначенні пенсії.

Зобов'язати Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: 83000, Донецька область, м.Донецьк, вул.Холмогорська, буд.51; фактичне місце проживання/перебування: 85307, Донецька область, м.Покровськ, м-р Южний, буд.7, к.А, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) від 12.07.2018 року №5891 про призначення пенсії за вислугу років згідно з п.2 розділу XV Прикінцеві положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ст.52, п."е" ст.55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з урахуванням висновків суду.

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: 83000, Донецька область, м.Донецьк, вул.Холмогорська, буд.51; фактичне місце проживання/перебування: 85307, Донецька область, м.Покровськ, м-р Южний, буд.7, к.А, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 768,40 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Аканов О.О.