Ухвала від 27.03.2019 по справі 144/1407/17

Справа № 144/1407/17

Провадження по справі № 2-о/129/81/2019

УХВАЛА

27.03.2019 року місто Гайсин

Суддя Гайсинського районного суду у Вінницькій області ОСОБА_1, розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною,

Встановив:

26.03.2019 р. з Теплицького районного суду Вінницької області до Гайсинського районного суду Вінницької області передано цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною.

Підставою передачі справи стало розпорядження в.о. голови Теплицького районного суду Вінницької області ОСОБА_3 від 24.01.2019 р. № 133.

Вважаю за необхідне цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною повернути Теплицькому районному суду Вінницької області з таких мотивів і підстав.

Встановлено, що у судді Германа О.С. з 27.06.2018 р. закінчився п'ятирічний строк повноважень для здійснення правосуддя, розпорядження від 24.01.2019 р. № 133 про передачу цивільної справи за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною з Теплицького районного суду Вінницької області до Гайсинського районного суду Вінницької області він підписав як виконуючий обов'язки голови Теплицького районного суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.

Згідно з ч.4 ст.31 ЦПК України передача справи з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі розпорядження голови суду на розгляд суду, найбільш територіально наближеного до цього суду.

За ч.ч.7, 11 ст.20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» припинення повноважень судді припиняє його повноваження на адміністративній посаді; обрання судді на адміністративну посаду без додержання вимог закону не допускається.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Оскільки у судді Германа О.С. з 27.06.2018 р. закінчився п'ятирічний строк повноважень для здійснення правосуддя, після чого він в силу ч.ч.7, 11 ст.20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» не може обіймати у вказаному суді будь-якої адміністративної посади і видавати розпорядження як голова суду чи виконуючий обов'язки голови суду, через що його розпорядження від 24.01.2019 р. № 133 про передачу цивільної справи за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною з Теплицького районного суду Вінницької області до Гайсинського районного суду Вінницької області не відповідає вимогам ч.4 ст.31 ЦПК України, то Гайсинський районний суд для цілей розгляду цієї справи не можна вважати судом, встановленим законом, через істотне порушення процедури утворення складу суду, що виключає законну можливість вирішення даної справи Гайсинським районним судом і викликає необхідність повернути її до Теплицького районного суду Вінницької області.

Керуючись ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.31 ЦПК України, з ч.7, ч.11 ст.20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,

Ухвалив:

Цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа орган опіки та піклування Веселівської сільської ради Теплицького району, про визнання фізичної особи недієздатною повернути до Теплицького районного суду Вінницької області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
80721968
Наступний документ
80721970
Інформація про рішення:
№ рішення: 80721969
№ справи: 144/1407/17
Дата рішення: 27.03.2019
Дата публікації: 29.03.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Розклад засідань:
03.02.2020 09:50 Гайсинський районний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЄДОВ С М
суддя-доповідач:
ДЄДОВ С М
заінтересована особа:
Орган опіки та піклування Веселівської районної ради
заявник:
Безденна Альона Дмитрівна