ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про заміну сторони виконавчого провадження
22 березня 2019 року м. Київ № 826/8216/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскоп-Україна" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва, (далі - суд), від 31 жовтня 2017 року в адміністративній справі №826/8216/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскоп-Україна", (далі - позивач), до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві, (далі - відповідач, ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві), про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії позов задоволено частково.
При цьому, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2018 року вказану вище постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року скасовано та ухвалено нову постанову, якою позов задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність відповідача щодо неподання до органу Державної казначейської служби України висновку про повернення з Державного бюджету України на користь позивача суми надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2027413,00 грн.; зобов'язано відповідача підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві висновок про повернення з Державного бюджету України на користь позивача суми надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2027413,00 грн.; стягнуто з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача витрати, пов'язані зі сплати судового збору в розмірі 5787,60 грн.
18 квітня 2018 року позивачу в адміністративній справі №826/8216/16 видано виконавчий лист.
02 травня 2018 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Дяконом Назарієм Миколайовичем прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №56286773 по примусовому виконанню вказаного вище виконавчого листа.
Ухвалою суду від 02 липня 2018 залишено без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскоп-Україна" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №826/8216/16.
Ухвалою суду від 08 жовтня 2018 року відмовлено у задоволенні заяви ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження.
28 лютого 2018 року від представника ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві до суду надійшло клопотання про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
В обґрунтування поданої заяви, представником відповідача зазначено про неможливість виконання судового рішення, у зв'язку з тим, що державні податкові інспекції позбавлені повноважень щодо подання до органу Державної казначейської служби України висновку із зазначенням суми податку, що підлягає поверненню з бюджету.
Розгляд та вирішення поданої заяви судом призначено у судовому засіданні 22 березня 2019 року.
У призначене судове засідання 22 березня 2019 року представники сторін не прибули, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Судом вирішено продовжити розгляд поданої заяви в порядку письмового провадження.
Розглянувши в письмовому провадженні подану заяву суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Так, судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року зобов'язано відповідача підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві висновок про повернення з Державного бюджету України на користь позивача суми надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2027413,00 грн.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018р. №296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.
Так, відповідно до переліку територіальних органів Державної фіскальної служби, які реорганізуються шляхом приєднання як структурні підрозділи до відповідних територіальних органів Служби, ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві приєднано до ГУ ДФС у м. Києві.
Відповідно до Положення про ГУ ДФС у м. Києві, затвердженого наказом ДФС України від 01.02.2019 №80, (далі - Положення), ГУ ДФС у м. Києві є територіальним органом Державної Фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС є органом доходів і зборів.
Згідно п. 5 ч. 1, ч. 3 Положення, ГУ ДФС у м. Києві є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління Міндоходів у м. Києві, Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Основними завданнями ГУ ДФС у м. Києві (крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій п. 3 і цього положення) є забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) законодавства, здійснення у межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Отже, адміністрування єдиного внеску є основними завданнями ГУ ДФС у м. Києві, що виключає можливість ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві подавати до органів Державної казначейської служби України висновків про повернення з Державного бюджету України суми надміру сплаченого грошового зобов'язання.
Водночас, відповідно до п. 31 Положення, основними завданнями державних податкових інспекцій, що утворюються у складі ГУ ДФС у м. Києві є здійснення сервісного обслуговування платників податків, виконання інших функцій сервісного обслуговування платників податків, визначених законом, забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства у межах повноважень, передбачених законом.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд погоджується із твердженнями представника відповідача, що питання про зобов'язання підготувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві висновок про повернення з Державного бюджету України на користь позивача суми надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2027413,00 грн. належить до повноважень ГУ ДФС у м. Києві, так як у ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві залишилися лише функції сервісного обслуговування платників податків, а тому, в даному випадку має місце вибуття сторони виконавчого провадження - боржника (ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві).
Згідно з ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити боржника у виконавчому провадженні ВП №56286773 з ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві на його правонаступника - ГУ ДФС у м. Києві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256, 379 КАС України, суд, -
1. Задовольнити заяву представника Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження.
2. Замінити боржника у виконавчому провадженні ВП №56286773 з Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві (01011, м. Київ, вул. Верховної Ради, 24-Б, код ЄДРПОУ: 39469994) на його правонаступника - Головне управління ДФС у м. Києві, (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ: 39439980).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Шрамко Ю.Т.