Рішення від 25.03.2019 по справі 480/227/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2019 р. Справа № 480/227/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Соколова В.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1В.) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якій з урахуванням уточнення позовних вимог просить:

1. Визнати дії відповідача щодо зниження основного розміру раніше призначеної пенсії до 80% грошового забезпечення такими, що суперечать ст. ст. 22, 24, 58, 64 Конституції України та ст. 13 Закону №2262-ХІІ, яка була чинною на час звільнення ОСОБА_1 в 2003 р., і є протиправними.

2. Зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області перерахувати з 01.01.2013 по 31.12.2015 пенсію ОСОБА_1 з розміру 90% грошового забезпечення у сумі 6265,19 грн., а з 01.01.2016 по 31.12.2017 в розмірі 90% грошового забезпечення в сумі 8764,4 грн. Провести виплати заборгованості за період з 01.01.2013 по 31.12.2015 згідно Постанови КМУ №649 від 08.08.2018, а за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 згідно п.3 Постанови КМУ №103 2018 р.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що він є пенсіонером за вислугою років, перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Сумській області. Після звільнення зі служби у 2003 році відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" йому була призначена пенсія, основний розмір якої складав 90% грошового забезпечення за 34 роки вислуги. У березні 2018 року позивачу було здійснено перерахунок пенсії, виходячи із розміру 70% грошового забезпечення.

В уточненій позовній заяві позивач зазначив, що ГУ ПФУ в Сумській області, порушуючи норми Конституції, Законів, рішень Конституційного Суду і т.д., безпідставно зменшило з 01.01.2013 розмір його пенсії до 80% грошового забезпечення, про що позивача не було повідомлено.

Позивач зазначає, що відповідач протиправно застосував норми ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для перерахунку його раніше нарахованої пенсії, оскільки дана норма застосовується виключно при призначенні пенсії та не підлягає застосуванню під час перерахунку пенсії, призначеної за нормами, чинними на момент звільнення позивача та призначення йому пенсії. Крім того, перерахунок пенсії позивача може бути проведено виключно на підставі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідач у відзиві на позов заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначив, що позивач перебуває на обліку як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Перерахунок пенсії здійснено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення. Перерахунок проведено з урахуванням чинної на момент його проведення редакції статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Підстави для перерахунку пенсії виходячи із 90% сум грошового забезпечення відсутні (а.с.29-30).

У відповіді на відзив позивач зазначив, що з 01.01.2013 його пенсія була зменшена з 90% до 80% грошового забезпечення. З 01.01.2018 відповідач здійснив перерахунок його пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення. У зв'язку з цим позивачем недоотримано пенсійні виплати (а.с.34-39).

У додаткових поясненнях відповідач зазначив, що розмір грошового забезпечення позивача відповідно до довідки, наданої УМВС України в Сумській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 становив 4049,22 грн. Отже, основний розмір пенсії становив 3644,30 грн. (4049,22 грн. х 90 %). Розмір грошового забезпечення відповідно до довідки, наданої УМВС України в Сумській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 355 становив 6265,19 грн. Отже, розмір пенсії становив 5012,15 грн. (6265,19 грн. х 80 %). Постановою № 355 передбачено підвищення розмірів пенсій, а не перерахунок, тому підстави для перерахунку пенсії позивачу відсутні.

Ухвалою суду від 25.01.2019 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою суду від 20.02.2019 у справі призначено судове засідання.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

У зв'язку з неявкою сторін, справа розглядається в письмовому провадженні за наявними матеріалами, звукозапис не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та з 22.12.2003 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Після звільнення зі служби у 2003 році відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" позивачу була призначена пенсія за вислугу років, основний розмір якої склав 90% грошового забезпечення за 34 роки вислуги.

У вересні 2018 року позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду за відновленням його порушених прав на пенсійне забезпечення.

Так, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.10.2018 у справі №1840/3640/18 задоволено позов та зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області перерахувати та виплатити мені пенсію з 01.01.2018 в розмірі 90% від відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням раніше виплачених сум (а.с.10-11).

Разом з тим, 17.12.2018 позивач звернувся з листом до ГУ ПФУ в Сумській області, в якому просив провести перерахунок пенсії за 2016-2018 роки із розрахунку 90% від грошового забезпечення, а не 70% (а.с.12).

У листі-відповіді №2649/М-11 від 27.12.2018 ГУ ПФУ в Сумській області зазначило, що на виконання рішення суду від 29.10.2018 позивачу здійснено перерахунок пенсії, заборгованість буде виплачуватися у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 за №649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" (а.с.13).

04.02.2019 позивач подав запит на отримання публічної інформації до ГУ ПФУ в Сумській області, у відповідь на який ГУ ПФУ в Сумській області листом №1294 від 08.02.2019 повідомило, що з 01.01.2013 пенсія позивача складала 5012,15 грн., яка була розрахована відповідно довідки УМВС України в Сумській області №11/660-81 (2549) від 12.06.2012 про грошове забезпечення, яке складало 6265,19 грн. (а.с.27-28). Але з цієї суми була розрахована пенсія в розмірі 5012,15 грн., що складає 80% відповідно до формули:

6265,19*100% = 5012,15*х, де х - 80% грошового забезпечення.

На переконання позивача, розмір пенсії має бути перерахований з розрахунку 90% грошового забезпечення, і тоді пенсія складала б:

6265,19 - 100 х 90 = 5638,67 грн.

Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон).

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Пунктом "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) встановлено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 04.07.2002 року № 51-IV, у частині другій статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" цифри "85", "95" і "90" замінено відповідно цифрами "90", "100" і "95", а слова і цифри "до категорій 2 і 3" замінити словами і цифрою "до категорії 2".

В подальшому, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VII внесено зміни у ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якими цифри "80" замінено цифрами "70".

Таким чином суд зазначає, що Законами № 51-IV, № 3668-VІ та № 1166-VІІ були внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" щодо розміру відсотку грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії.

При цьому, слід звернути увагу, що ні положеннями Закону України № 51-IV, ні положеннями Закону України №1166-VІІ, ні положеннями Закону №2262-XII не передбачено проведення після 01.04.2014 перерахунку раніше призначених пенсій, виходячи з нового (зменшеного) відсотку відповідних сум грошового забезпечення.

Суд зазначає, що процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Норми, які визначають механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, встановлені ст. 63 Закону № 2262-XII.

Тому, при перерахунку пенсії позивачу має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

21 лютого 2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 (далі по тексту - Постанова №103), пунктом 3 якої, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановив: перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року; виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017; з 01.01.2020 щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Тобто, вказаний нормативно-правовий акт став підставою для перерахунку пенсії позивачу.

Необхідно відмітити, що згідно зі ст. 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей (Рішення №5-рп/2002).

Порядок проходження служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях врегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, які покладають на громадян, які перебувають на такій службі, додаткові обов'язки і відповідальність.

Також, у Рішенні від 11.10.2005 № 8-рп/2005 Конституційний Суд зазначив, що утвердження та дотримання закріплених у нормативно-правових актах соціальних стандартів є конституційним обов'язком держави. Діяльність її правотворчих і правозастосовчих органів має здійснюватися за принципами справедливості, гуманізму, верховенства і прямої дії норм Конституції України а повноваження - у встановлених Основним Законом України межах і відповідно до законів.

Отже, виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 24.04.2018 у справі №686/12623/17.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звільнений зі служби у 2003 році, пенсія йому призначена у розмірі 90% грошового забезпечення за 34 роки вислуги.

На вимогу суду представником відповідача надано розрахунок доплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 (а.с.81), в якому зазначено наступне.

Розмір грошового забезпечення відповідно до довідки, наданої управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 становив 4049,22 грн. Отже, основний розмір пенсії становив 3644,30 грн. (4049,22 грн. х 90 %).

Оскільки після проведеного перерахунку розмір пенсії зменшився, то до нього встановлена доплата до попереднього розміру пенсії в сумі 230,18 грн.

Таким чином, розмір пенсійної виплати з 01.01.2008 становив 3874,48 грн., де:

- основний розмір пенсії - 3644,30 грн.;

- доплата до попереднього розміру пенсії - 230,18 грн.

Розмір грошового забезпечення відповідно до довідки, наданої управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 355 становив 6265,19 грн. Отже, розмір пенсії становив 5012,15 грн. (6265,19 грн. х 80 %).

1. 5012,15 грн. - 3874,48 грн. = 1137,67 грн. (максимально-можливий розмір підвищення пенсії).

2. 3644,30 грн. (основний розмір пенсії) х 11 % = 400,87 грн.;

3644.30 грн. х 23 % = 838,19 грн.;

3644.30 грн. х 35 % = 1275,50 грн.

Таким чином розмір пенсії становив:

З 01.07.2012 - 4275,35 грн. (3874,48 грн. + 400,87 грн.);

З 01.09.2012 - 4712,67 грн. (3874,48 грн. + 838,19 грн.);

З 01.01.2013 - 5012,15 грн. (3874,48 грн. + 1137,67 грн. (максимально можливий розмір підвищення)).

Разом з тим, суд зазначає, що відповідач невірно здійснює розрахунок пенсії ОСОБА_1 з розрахунку 80% грошового забезпечення.

Так, за період з 01.01.2013 по 31.12.2015 згідно Постанови КМУ №355 розмір грошового забезпечення позивача складає 6265,19 грн. (довідка УМВС України в Сумській області №11/660-81 (2549) від 12.06.2012, а.с.25)

- Розмір пенсії: 6265,19 х 90% = 5638,67 грн.

- Недоплата за місяць: 5638,67 - 5012,15 = 626,52 грн.

- Заборгованість за період з 01.01.2013 по 31.12.2015: 626,52 х 36 місяці = 22554,75 грн.

За період з 01.01.2016 по 31.12.2017 згідно Постанови КМУ №988 від 11.11.2015 розмір грошового забезпечення позивача складає 8764,80 грн. (довідка УМВС України в Сумській області №11/200-580 від 20.03.2018, а.с.67)

- Розмір пенсії: 8764,80 х 90% = 7888,32 грн.

Отже, зменшення максимального обсягу пенсії у відсотках при її перерахунку не може застосовуватися для зменшення встановленого законом на момент первісного її призначення чи досягнутого пізніше максимального обсягу пенсії.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, з вини органу Пенсійного фонду України позивачем не отримано пенсійні виплати, які підлягають стягненню з відповідача на підставі ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладені вище обставини, суд зазначає, що відповідач безпідставно здійснював нарахування та виплату пенсії позивачу з розрахунку 80% грошового забезпечення за період з 01.01.2013 по 31.12.2017, не дотримався вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", такі дії не можуть відповідати приписам ч. 2 ст. 2 КАС України, а тому позовні вимоги про зобов'язання провести перерахунок раніше нарахованої пенсії ОСОБА_1 та виплатити заборгованість є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При поданні позову позивачем було сплачено судовий збір в сумі 768,40 грн. за квитанцією №15 від 23.01.2019 (а.с.4).

Таким чином позивачу необхідно відшкодувати витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Сумській області.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 262-263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 40034, РНОКПП НОМЕР_1) з розрахунку 80% грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 40034, РНОКПП НОМЕР_1) з 01.01.2013 по 31.12.2015 в розмірі 90% грошового забезпечення в сумі 6265,19 грн. (довідка УМВС України в Сумській області №11/660-81 (2549) від 12.06.2012), а з 01.01.2016 по 31.12.2017 в розмірі 90% грошового забезпечення в сумі 8764,80 грн. (довідка УМВС України в Сумській області №11/200-580 від 20.03.2018) та провести виплату заборгованості.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 40034, РНОКПП НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. з державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.М. Соколов