Ухвала від 25.03.2019 по справі 375/2216/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

25 березня 2019 року № 375/2216/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., за участю секретаря судового засідання Волошка О.Л.,

позивача: ОСОБА_1,

представника позивача: ОСОБА_2,

представників відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4,

представника третьої особи: ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві питання про зупинення провадження у справі

за позовомОСОБА_1

до третя особа:Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області, Товариство з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут»,

провизнання дій протиправними, скасування розпорядження та стягнення матеріальної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

до Рокитнянського районного суду Київської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області, третя особа, Товариство з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут», в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації щодо відміни з вересня 2017 року надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: Київська обл., смт. Рокитне, вул. Польова, 13-А;

- скасувати розпорядження Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації щодо відміни з вересня 2017 року надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: Київська обл., смт. Рокитне, вул. Польова, 13-А;

- стягнути з відповідача матеріальну шкоду у розмірі 9923, 75 грн. за безпідставно сплачені комунальні послуги за період з 01.09.2017 до 31.01.2018.

Ухвалою Рокитнянського районного суду Київської області від 27.11.2018 адміністративну справу № 375/2216/18 передано на розгляд Київському окружному адміністративному суду. Вказана справа надійшла до Київського окружного адміністративного суду 20.12.2018 та після відповідної її реєстрації в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, автоматизованою системою документообігу суду було визначено суддю Панченко Н.Д. Провадження в даній справі судом не відкривалося.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 вказану справу прийнято до провадження суддею Панченко Н.Д. та, у зв'язку із невідповідністю поданої позовної заяви вимогам процесуального законодавства, ухвалою суду від 26.12.2018 позов залишено без руху.

Ухвалою суду від 30.01.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання на 04.03.2019.

04 березня 2019 року розгляд справи відкладено на 25.03.2019.

У призначений для розгляду справи день та час в судове засідання з'явилися учасники справи (їх представники).

19 лютого 2019 року від відповідача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі. В обґрунтування вказаного клопотання відповідач зазначив, що 24.05.2018 до ЄРДР були внесені відомості про кримінальне правопорушення за №12018110250000194 за частиною першою статті 357 Кримінального кодексу України, що підтверджується Витягом з ЄРДР (а.с. 72) відносно позивача у зв'язку із здійсненням ним відкритого викрадення матеріалів особової справи, в якій зберігалися оригінали документів, на підставі яких приймалися рішення, що є предметом даного позову.

У судовому засіданні відповідач підтримав заявлене клопотання, а позивач, його представник та представник третьої особи щодо його задоволення не заперечували.

Вирішуючи питання щодо даного клопотання суд зазначає таке.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається, зокрема, в порядку кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Враховуючи викладене, суд вважає, що існує об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи та, як наслідок, наявність підстав для зупинення провадження у справі.

Керуючись статтями 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі задовольнити.

2. Зупинити провадження в адміністративній справі № 375/2216/18 до вирішення іншої справи, відкритої за кримінальним провадженням № 12018110250000194 від 24.05.2018.

2. Зобов'язати учасників справи негайно повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Повний текст ухвали виготовлено 27.03.2019.

Суддя Панченко Н.Д.