Справа № 737/309/19
Провадження № 3/737/87/19
25 березня 2019 року смт Куликівка
Суддя Куликівського районного суду Чернігівської області Лібстер А.С., вивчивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора селянського фермерського господарства «Колос», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
-за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
25 лютого 2019 року інспектором праці Управління Держпраці у Чернігівській області ОСОБА_2 складений протокол №25-11-062/0029 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП, де зазначено, що недостовірний облік робочого часу по підрозділах СФГ «Колос» в селах Авдіївка, Жуківка та Ковчин привів до не нарахування і невиплати заробітної плати у підвищеному розмірі за роботу в нічний час ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7, чим порушені вимоги ст. 108 КЗпП України.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що їх необхідно повернути до Управління Держпраці у Чернігівській області з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КупАП) ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Зазначений протокол наведеним вимогам не відповідає.
Так, у матеріалах справи відсутні відомості про підстави інспекційного відвідування СФГ «Колос».
Окрім того, у протоколі не зазначено і належними документально не підтверджено час вчинення адміністративного правопорушення, яким є день виплати працівникам заробітної плати за ті місяці, у яких правники виходили на роботу у нічну зміну. У зв'язку з цим недоліком суд позбавлений можливості обрахувати строки притягнення роботодавця до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного та керуючись статтями 221, 245, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Управління Держапраці в Чернігівській області.
Постанова набирає законної сили з моменту її винесення і оскарженню не підлягає.
Суддя А.С. Лібстер