Постанова від 22.03.2019 по справі 524/1703/19

Справа № 524/1703/19

Провадження 3/524/854/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.03.2019 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Обревко Л.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 184 ч.1 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 04.03.2019 року ОСОБА_1 неналежно виконує батьківські обов»язки по догляду за малолітньої дитини , через що його малолітній син 19.02.2019 року о 14.30 год. ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, перекинув на себе окріп.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що свого сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 виховує належним чином.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення обов'язково зазначаються: місце його складання, місце вчинення правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, суттєві обставини вчинення правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Відповідно дост. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на батьків покладається відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Підставою адміністративної відповідальності є наявність у вчиненому особою суспільно небезпечному діянні всіх ознак складу правопорушення, передбаченого КУпАП, тобто наявність усіх необхідних елементів об'єктивних та суб'єктивних ознак, які характеризують дане суспільно небезпечне діяння як адміністративне правопорушення. Відсутність одного з елементів юридичних ознак складу правопорушення не утворює складу адміністративного правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правпорушення, протокол щодо ОСОБА_1 складено лише за зверненням самого батька з заявою про подію.

Враховуючи вищевикладене, будь-яких фактичних даних, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. ст. 184 не надано.

За таких обставин суд не вбачає у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст.283-285,287 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського Апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука.

Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Суддя Л.О. Обревко

Попередній документ
80716389
Наступний документ
80716391
Інформація про рішення:
№ рішення: 80716390
№ справи: 524/1703/19
Дата рішення: 22.03.2019
Дата публікації: 28.03.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Автозаводський районний суд м. Кременчука
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей