Справа № 379/110/19
3-в/379/1/19
22.03.2019 року
Таращанський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Зінкіна В.І.,
секретаря судового засідання Різник Н.В.,
представника Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській областіОСОБА_1В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
До Таращанського районного суду Київської області надійшло подання старшого інспектора Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на яку постановою Таращанського районного суду Київської області від 25.01.2019, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
В обґрунтування подання зазначила, що 07.02.2019 на виконання до Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області надійшла постанова суду про накладення на ОСОБА_2 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП адміністративного стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
Того ж дня ОСОБА_2 було викликано до уповноваженого органу з питань пробації на 11.02.2019, однак в зазначений день остання не з'явилася, про причини неявки не повідомила.
12.02.2019 ОСОБА_2 було направлено повторно виклик до уповноваженого органу з питань пробації на 15.02.2019, однак в зазначений день правопорушник знову не з'явилася, про причини неявки не повідомила.
18.02.2019 до Таращанського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області було направлено повідомлення для з'ясування факту проживання.
20.02.2019 до Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області у електронному вигляді надійшла інформація від сільського голови Дубівської сільської ради Таращанського району Київської області про те, що ОСОБА_2 була належним чином повідомлена про явку до органу пробації.
Оскільки, ОСОБА_2 не відпрацювала жодної години громадських робіт, поважних причини які б цьому перешкоджали не надала, старший інспектор Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області ОСОБА_3 звернулася до суду з поданням про заміну призначеного їй адміністративного стягнення на інший вид.
В судовому засіданні представник Таращанського РС з питань пробації подання підтримала і просить замінити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення.
ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання та заміни призначеного їй адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення.
Заслухавши думку представника Таращанського РС з питань пробації, особи порушника, та, дослідивши матеріали особової справи, вивчивши матеріали подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Відповідно до ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб.
Так, постановою Таращанського районного суду Київської області від 25.01.2019 ОСОБА_2 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173 -2 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
Санкція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Стаття 58 Конституції України передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
За таких підстав суд приходить до висновку, що подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом стягнення підлягає задоволенню.
Враховуючи, що правопорушник з накладеного на нього адміністративного стягнення у виді 30 годин громадських робіт не відпрацювала жодної години, санкція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передбачає покарання у виді накладення штрафу, тому, відповідно до ст. 321-4 КУпАП, невідбуті години громадських робіт слід замінити на штраф, з розрахунку чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян, що відповідно буде становити 7,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 127,50 грн.
Керуючись ст. 58 Конституції України, статтями 32, 173-2 ч. 1, 283-285, 294, 298, 299, 321-4, 326-327 КУпАП,
Подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області - задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованій за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючій за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт, призначене постановою Таращанського районного суду Київської області від 25.01.2019 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, на адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі 127,50 грн. (сто двадцять сім гривень 50 коп).Отримувач коштів - УК у Таращ.р-ні/Таращ.р-н/21081100, ЄДРПОУ - 37483467, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, номер рахунку - 31111106010591, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Роз'яснити правопорушнику його обов'язок сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий: ОСОБА_4.