Справа № 362/1794/19
Провадження № 3/362/704/19
25.03.2019 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Васильківського ВП ГУ НП Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця села Плесецьке Васильківського району Київської області, громадянина України, не працевлаштованого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно із протоколом серії ГР № 201633 про адміністративне правопорушення від 20.03.2019 року, ОСОБА_1 08 березня 2019 року, приблизно о 21 годині 30 хвилин у будинку АДРЕСА_3, вчинив сварку із співмешканкою ОСОБА_2 під час якої ображав останню нецензурною лайкою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В суді, даючи пояснення, ОСОБА_1 пояснив, що він мав особисті стосунки із ОСОБА_2; вказав, що шлюб між ними не зареєстровано; зазначив, що він проживає окремо від неї.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в повному обсязі, прихожу до таких висновків.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Крім іншого, ці дані встановлюються поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, протоколом про адміністративне правопорушення, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).
Як встановлено з пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, він проживає в селі Плесецьке окремо від ОСОБА_2 за іншою адресою, що також підтверджується власними письмовими поясненнями і заявою останньої, доданими до протоколу.
Отже, оскільки ОСОБА_1 і ОСОБА_2 проживають за різними адресами одного населеного пункту, необхідно зробити висновок, що вони спільно не проживають.
Норми частин 2 і 4 статті 3 Сімейного кодексу України передбачають, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки; сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (стаття 9 КУпАП).
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2КУпАП, за якою на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, полягає у вчиненні насильства в сім'ї.
Будь-які докази кровного споріднення або реєстрації шлюбу між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в матеріалах справи відсутні.
Одночасно, слід врахувати, що положення сімейного законодавства не містять норм стосовно визначення правового статусу поняття «цивільна дружина» і/або «співмешканка».
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 і ОСОБА_2 спільно не проживають, не пов'язані спільним побутом та не мають взаємні права і обов'язки, тобто не складають сім'ю, прихожу до висновку, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2КУпАП, прихожу до висновку, що провадження в справі слід закрити.
Пункт 3 частини 1 статті 284 КУпАП передбачає, що по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) може винести постанову про закриття справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 247, 284 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя