Справа № 560/235/19
іменем України
26 березня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління поліції охорони у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом, в якому просить зобов'язати Управління поліції охорони в Хмельницькій області зарахувати йому - старшому сержанту поліції ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у період з 20.08.1997 року до 21.09.1998 року та з 12.06.2000 року по 03.10.2005 року.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що служба в податковій міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, тобто має такий же правовий статус, як і служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу, а тому повинна зараховуватись до стажу служби в поліції на підставі п. 3 ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію".
Ухвалою від 05.02.2019 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (арк. спр. 2-3).
22.02.2019 відповідачем подано до суду відзив на позов, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує, що стаття 78 Закону України "Про Національну поліцію" не включає до стажу служби в поліції час роботи в податковій міліції.
З'ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог, так і заперечень, та оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
ОСОБА_1 з 20.08.1997 до 21.09.1998 та з 12.06.2000 по 03.10.2005 проходив службу в органах податкової міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області, що підтверджується копією трудової книжки (арк. спр. 28-29).
Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області №347-о від 03.10.2005 ОСОБА_1 було відряджено для подальшого проходження служби в розпорядження начальника відділу державної служби охорони при УМВС України у Хмельницькій області (арк. спр. 23).
У Державній службі охорони при УМВС України у Хмельницькій області позивач проходив службу у період з 04.10.2005 по 06.11.2015. 07.11.2015 року позивача було прийнято на службу в Національну поліцію України, а з 01.02.2019 ОСОБА_1 проходить службу на посаді поліцейського групи охорони об'єктів та публічної безпеки Кам'янець-Подільського міжрайонного відділу Управління поліції охорони в Хмельницькій області, що підтверджується довідкою Управління поліції охорони в Хмельницькій області №308/43/42-01-2019, виданою у лютому 2019 року, та копією послужного списку (арк. спр. 24-27).
19.07.2018 позивач звернувся до начальника Управління поліції охорони в Хмельницькій області з рапортом, в якому просив зарахувати до його стажу служби в поліції службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у період з 20.08.1997 по 21.09.1998 та з 12.06.2000 по 03.10.2005, однак відповідач листом за №Л-22/72/01 від 07.08.2018 повідомив, що стаття 78 Закону України "Про Національну поліцію" не включає до стажу служби в поліції час роботи в податковій міліції (арк. спр. 30).
Відповідно до ст. 19 Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04 грудня 1990 року №509-XII (яка була чинною на час проходження служби позивачем у податковій міліції, далі - Закон №509-XII) податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.
Згідно статті 24 Закону №509-XII особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу внутрішніх справ.
Також, відповідно до п.1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.1998 №1716 "Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги" визначено, що особи начальницького складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114 (далі - Положення від 29.07.1991 №114). Поширено на осіб начальницького складу податкової міліції чинність постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей".
Відповідно до п.2 згаданого Положення від 29.07.1991 №114, особам, які перебувають на службі в органах внутрішніх справ, присвоюються такі спеціальні звання: 1) рядового складу (рядовий міліції, рядовий внутрішньої служби); 2) начальницького складу (всі інші посади, котрі включають молодший, середній, старший та вищий начальницькі склади).
Згідно Послужного списку Міністерства внутрішніх справ України позивача він займав різні посади в органах міліції та поліції (арк. спр. 24).
Також, згідно з п. 353.1. ст. 353 Податкового кодексу України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Відповідно до ч.1-2 ст. 59 Закону України "Про Національну поліцію" (далі - Закон №580-VIII) служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Згідно з ч. 1 ст. 78 Закону №580-VIII стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.78 Закону №580-VIII до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
Отже, служба в органах податкової міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, тобто має такий же правовий статус, як і служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького складу, тому повинна зараховуватись до стажу служби в поліції на підставі п. 3 ч. 2 ст. 78 Закону №580-VIII.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач довів позовні вимоги, а суб'єкт владних повноважень, який заперечує проти позову, не довів, що діяв у межах закону при незарахуванні позивачу стажу за спірні періоди, що підтверджено доказами, перевіреними в суді, тому позов задовольняється.
Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено 768,40 грн. судового збору за подання позовної заяви, тому такі витрати слід присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати Управління поліції охорони у Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у період з 20.08.1997 до 21.09.1998 та з 12.06.2000 по 03.10.2005.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 768,40 (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Управління поліції охорони у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 26 березня 2019 року
Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1)
Відповідач:Управління поліції охорони у Хмельницькій області (вул. Тернопільська, 6/1, м.Хмельницький, Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 40108929)
Головуючий суддя А.І. Петричкович