Рішення від 21.03.2019 по справі 914/2182/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.03.2019 Справа №914/2182/18

Господарський суд Львівської області в складі:

судді Запотічняк О.Д.

за участю секретаря судових засідань Яремко В.Я.

розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу

за позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів,

до відповідача: Фізичної особи-підприємця Славітича Володимира Івановича, м.Львів,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м. Львів

про демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться на вул. А.Манастирського у м.Львові.

Представники:

від позивача: Кузів О.М.

від відповідача: Славітич В.І.

від третьої особи: Бойко А.Р.

Обставини справи: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Славітича Володимира Івановича про демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться на вул. А.Манастирського у м.Львові.

Ухвалою від 28 листопада 2018 року суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив розгляд справи в підготовчому судовому засіданні на 27 грудня 2018р.

Ухвалою від 27.12.2018р. суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівську міську раду та відклав підготовче засідання на 24.01.2019р.

Ухвалою від 24.01.2019р. суд продовжив строк підготовчого провадження у справі №914/2182/18 на 30 днів.

В підготовчому засіданні 21.01.2019р. оголошувалась перерва до 12.03.2019р.

Ухвалою від 12 березня 2019року, суд закрив підготовче провадження у справі та призначив розгляд справи по суті на 21 березня 2019року.

Правова позиція позивача.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем ФОП Славітич Володимиром Івановичем на вул. А.Манастирського у м.Львові встановлено тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до акту комісійного обстеження від 27.07.2018, згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417, не продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді.

Листом №34-вих-6603 від 01 серпня 2018 року відповідача було повідомлено про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди торгівельного призначення на АДРЕСА_2, у зв'язку з тим, що вона вилучена з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, відповідно до ухвали Львівської міської ради від 17 травня 2018 року № 3417 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526".

06 вересня 2018 року інженером КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол №6-0936 про адміністративне правопорушення, у якому зазначено, що ФОП Славітич В.І. самочинно встановив тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 у м. Львові, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 КпАП України.

25 жовтня 2018 року адміністративною комісією Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради Славітич В.І. притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 у м. Львові, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн. 00 коп., який відповідач сплатив у добровільному порядку.

Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18 вересня 2018 року №542 "Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2" ФОП Славітич В. І. надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2". Термін: до 14.10.2018р.

Актом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 16 жовтня 2018 року після проведеного обстеження встановлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, а розпорядження від 18 вересня 2018 року №542 "Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2" - не виконано.

Листом №4-2302-2107 від 02 листопада 2018 року управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, повідомило про те, що звернень від ФОП Славітич В.І. для продовження терміну дії договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 у м.Львові не надходило.

У відповідь на звернення Сихівської районної адміністрації ЛМР ( лист від 25.10.2018 №4-34-2514) начальник управління архітектури та урбаністики листом від 13.11.2018р. №4-2401-1475 повідомив, що паспорт прив'язки розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 ФОП Славітич В.І. не видавався.

Заперечення відповідач проти позову.

Відповідач письмового відзиву на позовну заяву не подав, однак надав письмові пояснення в яких зазначив, що у 2001 році він як підприємець звернувся до голови Сихівської райадміністрації з проханням надати місце для встановлення МАФ. Ця заява була розглянута на комісії Сихівської райадміністрації і вирішена позитивно. Після виготовлення всіх документів та пройшовши всі комісії які було потрібно в 2005 році він отримав 27 м2 землі в оренду яку він орендував до кінця 2016 року. В 2017 термін оренди було продовжено до травня 2018 року.

02.02.2017 року відповідач звернувся у відділ архітектури для отримання висновків, однак йому було відмовлено, і на даний час, йому нічого не пропонують, хоча біля його споруди по обидві сторони оренда підприємцям продовжена.

Звернув увагу на те, що він є інвалідом війни III групи, та хоче працювати як підприємець, оскільки за пенсію неможливо вижити.

Пояснення третьої особи щодо позову.

Львівська міська рада, яка залучена до участі у справі, як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, надала письмові пояснення по суті спору в яких підтримала позовні вимоги позивача та просила позов задоволити.

В наданих поясненнях третьою особою звернено увагу на те, що згідно пункту 2.1 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Самовільно встановлена тимчасова споруда це тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки ТС.

Розпорядження районної адміністрації про демонтаж ТС надсилається суб'єкту господарювання протягом 2 днів з дати набрання ним чинності з наданням терміну для добровільного виконання демонтажу ТС у термін до 1 місяця.

У разі невиконання власником ТС вимог пункту 7.6 районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж ТС, встановленої з порушенням цих Правил.

Ухвалою Львівської міської ради «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» від 02.03.2017 року за № 1568 , пунктом першим, був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова, до 31.05.2018 згідно з додатком 1.

Під порядковим номером № 324 у додатку № 1 вказаної ухвали зазначався відповідач.

Однак ухвалою Львівської міської ради за № 3417 від 17.05.2018 року «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», подальший строк розміщення ТС відповідачу у справі продовжено не було.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, повно, всебічно і об'єктивно оцінивши докази, дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 07 квітня 2005 року між Львівською міською радою та Приватним підприємцем Славітич Володимиром Івановичем було укладено договір оренди землі за умовами якого Славітич В.І. отримав в оренду земельну ділянку площею 0,0027га, кадастровий НОМЕР_2 для встановлення та обслуговування малих архітектурних форм. Строк дії договору оренди було визначено на три роки до 10.02.2008р.

29 травня 2009 року між Львівською міською радою та фізичною особою-підприємцем Славітич Володимиром Івановичем було укладено договір оренди землі №С-1467 за умовами якого Славітич В.І. отримав в оренду земельну ділянку площею 0,0027га, кадастровий НОМЕР_2, яка знаходиться на АДРЕСА_2, для обслуговування малої архітектурної форми. Договір було укладено строком на 5-ть років до 18.12.2013р.

07 липня 2009 року Приватному підприємцю Славітич В.І. надано Дозвіл №5-6304 на розміщення об'єкта торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у стаціонарних малих архітектурних формах, згідно якого надано дозвіл на розміщення на АДРЕСА_2 павільйону площею 12 кв.м. для торгівлі непродовольчими товарами. Термін дії дозволу до 18.12.2013р.

Додатковою угодою від 01.10.2015р., строк дії договору від 29.05.2009р. №С-1467 продовжено до 30.12.2016р. або до початку будування трамвайної колії.

Ухвалою Львівської міської ради «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» від 02.03.2017 року за № 1568, пунктом першим, був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова, до 31.05.2018 згідно з додатком 1. Під порядковим номером № 324 у додатку № 1 вказаної ухвали зазначався відповідач.

Ухвалою Львівської міської ради за № 3417 від 17.05.2018 року «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», подальший строк розміщення ТС відповідачу у справі продовжено не було.

Відповідно до акту комісійного обстеження від 27.07.2018, встановлено, що на АДРЕСА_2 встановлена тимчасова спору , яка належить Славітичу В.І., однак згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417, не продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді.

Листом від 01 серпня 2018 року №34-вих-6603 (а.с. 17), відповідача було повідомлено про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди торгівельного призначення на АДРЕСА_2, у зв'язку з тим, що вона вилучена з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, відповідно до ухвали Львівської міської ради від 17 травня 2018 року № 3417 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526".

06 вересня 2018 року інженером КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол №6-093б (а.с. 34) про адміністративне правопорушення, у якому зазначено, що ФОП Славітич В.І. самочинно встановив тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 у м.Львові, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 КпАП України. Даний протокол було скеровано відповідачу, що підтверджується долученим до справи списком поштових відправлень (а.с. 35).

25 жовтня 2018 року адміністративною комісією Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради винесено постанову №288 (а.с. 28) згідно якої Славітич В.І. притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 у м. Львові, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн. 00 коп. Даний штраф відповідач сплатив у добровільному порядку, що підтверджується копією квитанції №3 від 05.11.2018р. (а.с. 29).

Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18 вересня 2018 року №542 "Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2" (а.с. 19), ФОП Славітич В. І. надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2". Термін: до 14.10.2018р.

Дане розпорядження було скеровано відповідачу, що підтверджується супровідним листом від 19.09.2018р. №34-вих-8022, копією поштової квитанції від 06.10.2018р., списком згрупованих поштових відправлень від 06.10.2018р.(а.с. 20-21).

Однак, згідно акту комісійного обстеження від 16 жовтня 2018 року (а.с. 25), було встановлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, а розпорядження від 18 вересня 2018 року №542 "Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, АДРЕСА_2" - не виконано.

Зі змісту позовної заяви та встановлених обставин вбачається, що між сторонами виникли правовідносини щодо демонтажу тимчасової споруди.

Дані правовідносини врегульовано Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Правилами благоустрою міста Львова, Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого Наказом Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. N 244, підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення ТС самовільно забороняється (п.п. 2.1, 2.20, 2.30, 2.31).

Ухвалою Львівської міської ради №4526 від 23.04.2015р. затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові який, визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, продовження договору оренди земельної ділянки для розміщення тимчасових споруд, укладення та продовження договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд, встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі та побутового обслуговування, ресторанного господарства у тимчасових спорудах торговельного призначення, демонтажу тимчасових споруд.

Відповідно до п.2.1 даного порядку (в редакції чинній на момент звернення з позовом до суду), розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Відповідно до п.1.3 Порядку, самовільно встановлена тимчасова споруда, це тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки ТС.

Ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 року за № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова до 31.05.2018р. згідно з додатком 1. Під порядковим номером № 324 у додатку № 1 вказаної ухвали зазначався відповідач та належна йому тимчасова споруда по вул.Манастирського площею 27кв.м.

Згідно п. 2 даної ухвали було визначено, що після завершення зазначеного у п.1 ухвали терміну (31.05.2018р.), у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015р. №4526, термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020р.

Відповідно до п.5 ухвали Львівської міської ради №1568, суб'єктів підприємницької діяльності , перелічених у додатку №1, зобов'язано у строк до 01.09.2017р. укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, та у строк до 31.12.2017р. привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив'язки тимчасових споруд.

Однак ухвалою Львівської міської ради за № 3417 від 17.05.2018 року «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», не було продовжено відповідачу подальший строк розміщення тимчасової споруди по вул.Манастирського у місті Львові.

Дана ухвала Львівської міської ради є чинною, у встановленому законом порядку не скасована.

Окрім того, як вбачається з матеріалів справи, строк дії договору оренди земельної ділянки на АДРЕСА_2 площею 0,0027га, кадастровий НОМЕР_2, на якій відповідачем розміщено тимчасову споруду, закінчився 30.12.2016р.

Строк дії дозволу на розміщення спірної тимчасової споруди також закінчився в грудні 2013 року.

Відповідачем не надано суду доказів укладення нового договору оренди земельної ділянки для розміщення тимчасової споруди на АДРЕСА_2, та виготовлення паспорту прив'язки.

Позивачем долучено справи лист управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 02 листопада 2018 року №4-2302-2107, з якого вбачається, що звернень від ФОП Славітич В.І. для продовження терміну дії договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 у м.Львові не надходило (а.с. 22)

Також позивачем долучено до справи лист управління архітектури та урбаністики від 13.11.2018р. №4-2401-1475 (а.с. 24) згідно якого паспорт прив'язки розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 ФОП Славітич В.І. не видавався.

З наведеного вбачається, що відповідач не скористався своїм правом та не виконав умов визначених п. 2,5 Ухвали Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017р. які були необхідні для продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у належній йому тимчасовій споруді, а саме у визначені ухвалою строки не уклав договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, та не отримав паспорту прив'язки тимчасової споруди.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

До компетенції виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (пп. 7 п."а" ст.. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»),

Згідно статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

Суд звертає увагу на те, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради наділена як самоврядними, так і делегованими повноваженнями від Львівської міської ради, які закріплені ухвалою Львівської міської ради від 14.07.2016р. №777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», зокрема, передбачено, що до повноважень районної адміністрації у галузі економічного, культурного та соціального розвитку віднесено розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків.

Як уже зазначалося судом, розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18 вересня 2018 року №542 "Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2" (а.с. 19), ФОП Славітич В. І. надано можливість в добровільному порядку до 14.10.2018р. демонтувати тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2". Однак дане розпорядження відповідачем не виконано.

Частиною 1 статті 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст.76 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідачем не надано суду жодних доказів які б підтверджували правомірність розміщення ним спірної тимчасової споруди як на момент звернення позивача з позовом до суду так і на дату прийняття судом рішення, ні паспорту прив'язки ні договору оренди земельної ділянки на якій розміщена спірна тимчасова споруда. Спірна тимчасова споруда не включена у комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові.

Враховуючи наведене, проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачем обґрунтовані належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги слід задоволити у повному обсязі.

Судові витрати.

Відповідно до ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Позивачем при поданні позову до суду сплачено судовий збір в сумі 1762,000 грн.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 129 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно посвідчення серії НОМЕР_3 виданого 11.02.2016р., відповідач є інвалідом 3-ї групи та має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни-інвалідів війни.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються зокрема: особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.

Таким чином, на відповідача, який є інвалідом 3-ї групи, не поширюються пільги щодо сплати судового збору передбачені Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи наведене, оскільки суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задоволити, витрати позивача по сплаті судового збору слід покласти на відповідача.

Керуючись статтями 10, 12, 20, 73, 76, 79, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця Славітича Володимира Івановича (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1)

здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться за адресою: вул. А.

Монастирського у м.Львові.

Стягувач: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради (79049, м. Львів, проспект Червоної Калини,66, ідентифікаційний код: 25258931).

Боржник: Фізична особа-підприємець Славітич Володимир Іванович (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1).

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Славітича Володимира Івановича (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1) на користь Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради (79049, м. Львів, проспект Червоної Калини,66, ідентифікаційний код: 25258931) 1762,00 грн. судового збору.

4. Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.

5. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного

господарського суду в порядку, встановленому розділом IV ГПК України.

Повне рішення складено та підписано 26.03.2019р.

Суддя Запотічняк О.Д.