Постанова від 22.03.2019 по справі 369/2455/19

Справа № 369/2455/19

Провадження № 3/369/1362/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.03.2019 року м. Київ

суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції (бульвар Дружби народів, 28, м. Київ, 01003) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, депутат Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, працює заступником директора ТОВ «Компанія «Велес»»; ІПН НОМЕР_1, - за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

Встановив

ОСОБА_1, будучи депутатом Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), в порушення вимог ч.1 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до постанови Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 30.10.2015 року № 20 ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Тому згідно з абзацом п'ятнадцятим частини першої статті 1, частиною першою статті 45 Закону, приміткою до статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом правопорушення.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержувати Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною першою статті 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно підпункту 1 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 956/29089 (далі - Порядок), щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 956/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), шляхом заповнення електронної форми.

З огляду на вище наведене, ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями Реєстру щорічну декларацію за 2017 рік ОСОБА_1 подав 16.01.2019 о 13 год. 41 хв. (унікальний ідентифікатор декларації - dcfbbfae-403a-4ef3-8f51-71d863892ff0), після направлення Національним агентством повідомлення про факт неподання декларації від 26.12.2018 № 44-01/65694/18.

Згідно послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 дії по заповненню декларації за 2017 рік розпочато лише 08.01.2019 .

Таким чином, у період з 01.01.2018 по 01.04.2018 ОСОБА_1 жодних дій у Реєстрі не вчиняв.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, не встановлено.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата фактичного подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 16.01.2019.

Місце вчинення правопорушення в цьому випадку невизначено, бо ОСОБА_1 мав можливість подати декларацію через мережу Інтернет в будь-якому місці, але оскільки останній є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, у зв'язку із виконанням повноважень депутата Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, то місцем вчинення правопорушення слід вважати її адресу: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Білогородка, вул.. Володимирська, 33.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а сам 13.02.2019, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних і надання пояснень, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі необхідні ознаки складу правопорушення за частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Враховуючи, що правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП є правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,факт подання її поза встановлений Законом строк утворює в діях ОСОБА_1 об'єктивну сторону правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, а також рішень Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 (зі змінами), від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 956/29089 (зі змінами), несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 з»явився, пояснив, що намагався подати декларацію, але у встановлені строки зайти на сайт НАЗК було неможливо, програма висла, тому подати декларацію вчасно не вдалося.

В судове засідання з'явилася прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_2, яка підтримала матеріали складені Національним агентством з питань запобігання корупції. Пояснила, що ОСОБА_1 декларацію за 2017 рік подав 16.01.2019 року.

Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом № 44-01/77/19 про адміністративне правопорушення від 13.02.2019 року та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад покладаються вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби) крім само занятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

Отже, ОСОБА_1, будучи депутатом Білогородської сільської ради Київської області, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.ст. 34, 35, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставинами, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1, суд визнає щире каяття, визнання своєї вини, обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено, відповідно до ст. 21 Кодексу України про адміністративне правопорушення підстав для передачі матеріалів відносно ОСОБА_1 на розгляд громадській організації, трудовому колективу не встановлено.

Враховуючи особу порушника, і характер правопорушення, вважаю за можливе обрати стягнення у вигляді штрафу .

Керуючись ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

Постановив

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот п'ятдесят / гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 коп.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя Світлана Володимирівна Хрипун