Справа № 379/177/19
3-в/379/4/19
22.03.2019 року
Таращанський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Зінкіна В.І.,
секретаря судового засідання Різник Н.В.,
представника Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області: ОСОБА_1Л,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вірмена, громадянина ОСОБА_3, РНОКПП немає, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
До Таращанського районного суду Київської області надійшло подання провідного інспектора Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області ОСОБА_1 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на якого постановою Таращанського районного суду Київської області від 08.02.2019,за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді 40 громадських робіт.
В обґрунтування подання зазначив, що 21.02.2019 на виконання до Таращанського РВ з питань пробації надійшла постанова суду від 08.02.2019 про накладення на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 173 КУпАП адміністративного стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
Того ж дня правопорушника було викликано до уповноваженого органу з питань пробації на 26.02.2019, однак в зазначений день останній не з'явився, про причини неявки не повідомив.
27.02.2019 ОСОБА_2 було направлено повторно виклик до уповноваженого органу з питань пробації на 01.03.2019, однак в зазначений день правопорушник знову не з'явився, про причини неявки не повідомив.
04.03.2019 в телефонній розмові, ОСОБА_2 повідомив, що подав до Київського апеляційного суду скаргу на постанову Таращанського районного суду Київської області від 08.02.2019 про притягнення його адміністративної відповідальності, про що 07.03.2019 надійшло підтвердження із Таращанського районного суду Київської області.
Згідно постанови Київського апеляційного суду від 05.03.2019 ОСОБА_2 було відмовлено у поновленні строку на апеляційне оскарження постанови Таращанського районного суду Київської області від 08.02.2019 за ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_2, а апеляційну скаргу повернуто.
Оскільки, станом на 19.03.2019 порушник не відпрацював жодної години громадських робіт, поважних причини які б цьому перешкоджали не надав, провідний інспектор Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про заміну призначеного йому адміністративного стягнення на інший вид.
В судовому засіданні представник Таращанського РС з питань пробації подання підтримав і просить замінити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення.
Правопорушник в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Заслухавши думку представника Таращанського РС з питань пробації, та, дослідивши матеріали особової справи, вивчивши матеріали подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Відповідно до ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб.
Так, постановою Таращанського районного суду Київської області від 08.02.2019 ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
Санкція ст. 173 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Стаття 58 Конституції України передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
За таких підстав суд приходить до висновку, що подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом стягнення підлягає задоволенню.
Враховуючи, що правопорушник з накладеного на нього адміністративного стягнення у виді 40 годин громадських робіт не відпрацював жодної години, а санкція ст. 173 КУпАП передбачає покарання у виді накладення штрафу, тому, відповідно до ст. 321-4 КУпАП, невідбуті години громадських робіт слід замінити на штраф, що буде становити 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 грн.
Керуючись ст. 58 Конституції України, статтями 32, 173-2 ч. 1, 283-285, 294, 298, 299, 321-4, 326-327 КУпАП,
Подання провідного інспектора Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області ОСОБА_1 - задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вірмену, громадянину ОСОБА_3, РНОКПП немає, зареєстрованому за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючому за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт, призначене постановою Таращанського районного суду Київської області від 08.02.2019 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, на адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.Отримувач коштів - УК у Таращ.р-ні/Таращ.р-н/21081100, ЄДРПОУ - 37483467, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, номер рахунку - 31111106010591, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Роз'яснити правопорушнику його обов'язок сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий: ОСОБА_4.