Рішення від 18.03.2019 по справі 200/2541/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2019 р. Справа№200/2541/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Рудь Т.В. розглянувши адміністративну за позовом ОСОБА_1

до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області

про визнання протиправними дій та рішення та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дій та рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, він 27.12.2018 року звернувся до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою №9420 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

11.01.2019 року позивачу було відмовлено в призначені пенсії на пільгових умовах у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу роботи. Тобто на час звернення за разрахунками відповідача загальний трудовий стаж склав 36 років 05 місяців та 7 днів з яких пільговий стаж (з урахуванням кратності) склав - 19 років 07 місяців та 12 днів, що суперечить вимогам ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме: «право на пенсію за віком заявник буде мати при наявності 20 років пільгового стажу на провідних посадах, або після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років, з них не менше 10 років на пільгових роботах».

Крім того, як зазначено в відмові, до пільгового стажу зараховано лише періоди роботи з 01.01.2002 по 21.07.2014 з 17.11.2017 по 31.03.2015, з 04.04.2015 по 15.01.2017, з 19.01.2017 по 08.03.2017, з 16.03.2017 по 19.02.2018 та з 23.02.2018 по 27.12.2018. До стажу роботи на пільгових умовах не зараховано періоди роботи у ДП «Донецька вугільна компанія» з 20.05.1999 по 31.112.2001, оскільки відповідач не взмозі провести перевірку первинних документів у зв'язку зі знаходженням підприємства на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Вважає відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах незаконною.

Просив суд визнати протиправними дії Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Донецькій області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії на пільгових умовах; визнати протиправним рішення Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Донецькій області №9420 від 11.01.2019 р. «Про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах за віком»; зобов'язати Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України у Донецькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по списку №1 на підставі ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди роботи у ДВАТ шахта «Південнодонбаська» №3 учнем гірника з 20.01.1997 р. по 04.03.1997 р. та гірником 3 розряду у період з 05.03.1997 року по 14.05.1999 р, та період роботи у ДАТ «Шахта «Трудівська» гірником 3 розряду в період з 20.05.1999 р. по 22.02.2000р. та прохідником у період з 23.02.2000р. по 31.12.2001р. та зобов'язати Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України у Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 27 грудня 2018 року.

Ухвалою від 19 лютого 2019 року суд відкрив провадження у справі, призначивши до розгляду на 18 березня 2019 року за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

11 лютого 2019 року представник відповідача надав через канцелярію суду відзив на позовну заяву, відповідно до якої просив відмовити у задоволені позовних вимог.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1, 19 жовтня 1978 року нородження, є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України серії ВЕ 140365, ідентифікаційний код НОМЕР_1, місце реєстрації, згідно паспортних даних: Донецька область, м. Маріїнка, вул. Горького, б. 262 А.

14 вересня 2015 року позивач взятий на облік внутрішньо переміщених осіб за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 15, кв. 13, про що свідчить довідка №1438028659 від 18.01.2016 року. Довідка є чинною та на момент розгляду справи не скасована (доказів протилежного сторонами до суду не надано).

27 грудня 2018 року позивач звернувся до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року.

Рішенням Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в України Донецької області від 11 січня 2019 року за №9420 позивачу відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку із недостатністю пільгового стажу роботи.

Згідно вказаного рішення, «…до стажу роботи на пільгових умовах не зараховано період роботи в компанія ДП «Донецька вугільна енергетична» з 20.05.1999 по 31.12.2001, так як відповідно п. 3 ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», частин 2-3 пункту 4.2 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.1 1.2005 № 22-1, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.205 за № 1566/11846 (далі - Порядок 22-1), орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Провести перевірку первинних документів, на підставі яких ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» надало пільгову довідку №97 від 09.11.2018 не має можливості, оскільки підприємство знаходиться на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження (розпорядження Кабінету Міністрів України №1085-р від 07.11.2014 із змінами та доповненнями).

Період роботи з 01.01.2002 по 21.07.2014, з 17.11.2014 по 31.03.2015, з 04.04.2015 по 15.01.2017, з 19.01.2017 по 08.03.2017, з 16.032017 по 19.02.2018, 23.02.2018 по 27.12.2018 зараховано до пільгового стажу на підземних роботах, відповідно до інформації про наявний спеціальний стаж в індивідуальних відомостях про застраховану особу та згідно довідки, що підтверджує пільговий характер роботи №399 від 27.12.2018, виданої ДП «Шахта ім. М.С.Сургая»

На дату звернення, загальний стаж роботи заявника складає - 36 років 05 місяців 7 днів. Стаж роботи на пільгових умовах, з урахуванням кратності складає - 19 років 07 місяців 12 днів.»

За таких обставин прийнято рішення в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відмовити у зв'язку з відсутністю необхідного стажу роботи на пільгових умовах.

Надаючи правову оцінку діям суб'єкта владних повноважень, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 49, другого речення статті 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» «в Україні як соціальній, правовій державі людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави (статті 1, 3 Конституції України)».

Зазначені конституційні положення розвинуті в розділі II Конституції України "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина". Тим самим право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел (частина друга статті 46 Основного Закону України) і забезпечується частиною другою статті 22 Конституції України, відповідно до якої конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» винятково цим Законом визначається, зокрема, пенсійний вік чоловіків і жінок, після досягнення якого особа має право на призначення пенсії за віком.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються органами Пенсійного фонду за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Статтею 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до п.3 Порядку застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.11.2005 № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Стаття 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлює, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За змістом цієї норми вбачається, що необхідність надання уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників виникає при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно п.20 ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 «Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній» у тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

З аналізу зазначених норм чинного законодавства вбачається, що використання норм постанови № 637 шляхом надання уточнюючих довідок про підтвердження спеціального стажу (у тому числі й зайнятості позивача протягом повного робочого дня на підземних роботах, що є спірним у цій справі) має місце лише у разі відсутності в трудовій книжці/або відповідних записах до неї відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників.

Отже, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах, відповідно до п. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією.

Як встановлено судом під час розгляду справи, згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 Володимировмча від 14.05.1978 року у спірний період часу працював:

- № 1 від 20.01.1977 року прийнятий учнем гірника підземного з повним робочим днем у шахті у ДВАТ шахта «Південнодонбаська» №3 згідно наказу № 66к від 17.01.1997р.;

- № 2 від 05.03.1997 року переведений підземним гірником 3 розряду з повним робочим днем у шахті згідно наказу № 364к від 05.03.1997 року;

- №3 від 14.05.1999 року звільнено за власним бажанням згідно наказу № 800к від 14.05.1999 року;

- № 4 від 20.05.1999 року прийнятий ДВАТ «Шахта Трудівська» гірником 3 розряду на дільницю №2 повним робочим днем у шахті згідно наказу № 407/к від 20.05.1999 року;

- №5 від 23.02.2000 року переведений прохідником 4 розряду з повним робочим днем у шахті на період виробничої практики (25 днів) згідно наказу №168-к від 22.02.2000 року;

- №6 від 13.06.2000 року переведений прохідником 4 розряду з повним робочим днем у шахті на дільницю №2 згідно наказу № 540/к від 13.06.2000 року;

№7 від 14.12.2000 року - переведений прохідником 5 розряду з повним робочим днем у шахті на дільниці №2 згідно наказу № 1175-к від 22.12.2000 року;

№8 від 15.03.2002 року переведений гірником очисного забою 4 розряду з повним робочим днем у шахті згідно наказу № 245/к від 15.03.2002 року.

Відтак, твердження відповідача щодо не підтвердження позивачем пільгового характеру роботи, у спірний період часу, шляхом неможливості проведення перевірки наданих уточнюючих довідок не може бути підставою для відмови в зарахуванні спірного періоду, оскільки в трудовій книжці міститься посилання на посаду передбачену Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України із зазначенням про повний робочий день під землею.

Відповідно до п. 3 ст. 44 Закону України №1058 та п. 4.2 Порядку №22-1 органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірності поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

При цьому суд зауважує, що право особи на отримання пенсійних виплат не може бути поставлено у залежність від можливості органів Пенсійного фонду України здійснювати ці повноваження (зокрема у зв'язку з проведенням АТО та неможливістю проведенням перевірки періодів роботи, оскільки підприємства розташовані на тимчасово окуповані території України)

Крім того, частиною 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Суд зауважує про те, що посади, які займав позивач віднесенні до списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення затверджених ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173, Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 №10, що відповідно діяли до набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З врахуванням наведених обставин та норм чинного законодавства, судом було встановлено, що стаж роботи позивача (за спірний період часу) визначений у його трудовій підлягає зарахуванню до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Суд зазначає, що згідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, враховуючи те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом та сприяти реальному відновленню порушеного права, беручи до уваги приписи ст. 9 КАС України, приймаючи до уваги відзив на позовну заяву відповідача, докази наявні у матеріалах справи, а також з аналізу норм чинного законодавства, суд приходить висновку про необхідність визнання протиправним, а також скасування рішення про відмову в призначенні пенсії від 11 січня 2019 року №9420.

З урахуванням викладеного, підлягає задоволенню як похідні, позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача зарахувати до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по списку №1 на підставі ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди роботи у ДВАТ шахта «Південнодонбаська» №3 учнем гірника з 20.01.1997 р. по 04.03.1997 р. та гірником 3 розряду у період з 05.03.1997 року по 14.05.1999 р, та період роботи у ДАТ «Шахта «Трудівська» гірником 3 розряду в період з 20.05.1999 р. по 22.02.2000р. та прохідником у період з 23.02.2000р. по 31.12.2001р. та зобов'язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 27 грудня 2018 року.

При цьому, позивач у позовній заяві просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в призначені пенсії на пільгових умовах, проте у суду не має законних підстав вважати, що відповідачем порушені права позивача в цій частині, з огляду на те, що в ході розгляду справи не досліджувались взагалі достатність пільгового стажу позивача для призначення відповідної пенсії, тому така позовна вимога задоволенню не підлягає.

Відповідно до приписів ст.ст.9,77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.90 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

А відповідно до ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на те, що даний адміністративний позов позивачем було подано до суду виключно у зв'язку з діями відповідача, які судом визнано неправомірними, суд вважає необхідним та доцільним стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним судові витрати зі сплати судового збору в повному обсязі.

Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дій та рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42169496) №9420 від 11.01.2019 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за віком.

Зобов'язати Волноваське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42169496) зарахувати ОСОБА_1 (85721, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по списку №1 на підставі ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди роботи у ДВАТ шахта «Південнодонбаська» №3 учнем гірника з 20.01.1997 р. по 04.03.1997 р. та гірником 3 розряду у період з 05.03.1997 по 14.05.1999, та період роботи у ДАТ «Шахта «Трудівська» гірником 3 розряду в період з 20.05.1999 по 22.02.2000 та прохідником у період з 23.02.2000 по 31.12.2001.

Зобов'язати Волноваське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42169496), повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 27 грудня 2018 року.

В інший частині позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42169496) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) суму судового збору у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Повний текст рішення складено та підписано 22 березня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Кониченко О.М.