Рішення від 22.03.2019 по справі 200/13287/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2019 р. Справа№200/13287/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1

ОСОБА_2

до відповідачів:

1. Управління фінансового забезпечення та Бухгалтерського обліку Головного

управління національної поліції в Донецькій області

2. Головного управління Національної поліції в Донецькій області

про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління фінансового забезпечення та Бухгалтерського обліку Головного управління національної поліції в Донецькій області про визнання протиправними дії щодо оформлення та подання до ГУ ПФУ в Донецькій області документів для призначення пенсії без зазначення у складі грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди за безпосередню участь в АТО, а також доплати за несення служби в нічний час, зобов'язання скласти оновлену довідку про надані види грошового забезпечення за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час, зобов'язання внести зміни щодо перерахунку розміру грошового забезпечення до грошового атестату на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп.(з урахуванням уточнень).

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що, як вважає позивач, відповідачем протиправно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача не включені дані до грошового атестату про розміру грошового забезпечення на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп.

Враховуючи викладене, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

У відзиві на позовну заяву відповідач вказав на її безпідставність та зазначив, що Постановою Кабінету Міністрів України № 988, вже чинною на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, тобто на січень 2016 року, такі види грошового забезпечення як винагороди за участь в АТО та доплата за роботу в нічний час вже не були передбачені та враховуючи вимоги Порядку № 45, відповідачем правомірно не включено ці надбавки до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, як такі, що не виплачувались на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Вказав, що ГУМВС України в Донецькій області включені до спірної довідки відомості про розмір щомісячної премії у середньому розмірі відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючи наведене, просив у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Ухвалою від 26.12.2018 року до участі в справі залучений співвідповідач - Головне управління Національної поліції України в Донецькій області.

Позивач надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи наведене, суд розглядає позовну заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзивів, суд з'ясував наступні обставини справи.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 85200, Донецька обл., м. Торецьк, вул. Маяковського, буд. 31/17, НОМЕР_2 (а.с. 6-7).

19.10.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Національної поліції в Донецькій області з заявою про надання довідки про загальні та додаткові (надбавки, доплати, підвищення, премії та винагороди за участь в АТО) щомісячні види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з 01.12.2015 року по 31.08.2017 року, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (а.с. 11).

23.10.2018 року Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_1 надана довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», відповідно до якої премія за період з 01.12.2015 року по 31.08.2017 року склала 58207 грн. 77 коп., сума для нарахування пенсії склала 2771 грн. 80 коп.(а.с. 10).

Згідно довідки Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 26.09.2017 року № 317-7/12/03-2017, ОСОБА_1 в період з 21.07.2014 року по 06.11.2015 року та з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року був зарахований до складу сил та засобів, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/ районах проведення антитерористичної операції на території Донецької області (а.с. 18).

Згідно розрахункових листів, наданих ОСОБА_3 в Донецькій області за період з грудня 2015 року по серпень 2017 року грошова винагорода ОСОБА_1 за участь в АТО склала: листопад 2015 -4125 грн.; грудень 2015 - 1050 грн.; лютий 2016 - 1034,48; березень 2016 - 1200 грн.; квітень 2016 - 760 грн. та 440 грн.; травень 2016 - 1200 грн; червень 2016 - 1200 грн.; липень 2016 - 1200 грн.; серпень 2016 - 1200 грн.; вересень 2016- 89,49 грн. та 400 грн.; жовтень 2016 -193,55 грн.; листопад 2016 - 1200 грн.; грудень 2016 - 1200 грн.; січень 2017 - 658,06 грн.; лютий 2017 - 1200 грн; березень 2017 - 1200 грн.; квітень 2017 - 1200 грн; травень 2017 - 1200 грн.; червень 2017 - 1200 грн.; липень 2017 - 503,23 грн.

Загальна сума грошової винагороди за участь в АТО - 23653,81 грн.

Згідно розрахункових листів, наданих ОСОБА_3 в Донецькій області за період з грудня 2015 року по серпень 2017 року доплата ОСОБА_1 за роботу в нічний час склала : серпень 2016 - 320 грн.; вересень 2016 - 89.49 грн.; жовтень 2016 -33.02 грн.; листопад 2016 - 278.41 грн.; грудень 2016 - 298,30 грн.; січень 2017 - 176,10 грн.; лютий 2017 - 295,31 грн.; березень 2017 - 260 грн.; квітень 2017 - 253,29 грн.; травень 2017-297,17 грн.; червень2017-319,18 грн.; липень2017 - 125 грн.

Загальна сума доплати за роботу в нічний час - 2745,27 грн.

Загальна сума грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час складає - 26399,08 грн.

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом, в позовній заяві позивач просить задовольнити позов в повному обсязі.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, яка набрала чинності 02.12.2015 року, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Суд зазначає, що всі призначені згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно ч. 2 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до п. 2 Порядку № 45, на підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Згідно п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку 45 перерахунок пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Тобто, на відповідача 1 у справі покладений обов'язок інформувати безпосередньо Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку пенсії певному колу осіб, а не щодо конкретного пенсіонера органів внутрішніх справ.

Щодо зобов'язання скласти оновлену довідку про надані види грошового забезпечення за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО, суд зазначає наступне.

Згідно 3 ст. Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Постановами Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» та від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях» встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях.

Зазначена грошова винагорода виплачується особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, правоохоронних органів, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць, а у 2015 році розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць.

Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених операціях і заходах.

Таким чином названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, які приймають участь в АТО постійно з часу її запровадження, і має щомісячний характер.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи позивач фактично отримував вказану винагороду та з неї утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Оскільки позивач фактично отримував винагороду за участь в АТО та з неї утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, суд вважає, що зазначена винагорода має включатись до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії за вислугою років.

Щодо доплати у нічний час суд зазначає наступне.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач отримував надбавку за роботу у нічний час за період з грудня 2015 року по серпень 2017 року в загальному розмірі 2745 грн. 27 коп.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

З аналізу вище зазначеної норми слід дійти висновку, що єдиною умовою для включення відповідних виплат до складу грошового забезпечення військовослужбовця, з розміру якого обчислюється пенсія, є сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку, що надбавки за роботу в нічний час, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Зазначена позиція суду узгоджується із висновкам Верховного Суду України, викладеним у постановах від 20.10.2015 року по справі №21-2942а15 та від 10.03.2015 р. №21-70а15, відповідно до яких грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, а також щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Таким чином, доплата за роботу у нічний час з грудня 2015 року по серпень 2017 року є такою, що повинна враховуватись при обчислені пенсії позивачу.

Згідно ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З аналізу норм законодавства, яке регулює спірні взаємовідносини, вбачається, що відповідач 2, як орган владних повноважень, не виконуючи визначені законом владні дискреційні функції щодо складання довідки про додаткові види грошового забезпечення, діяв з порушенням закону і справедливості.

Оскільки складання довідки про додаткові види грошового забезпечення є владними дискреційними функціями відповідача, такий обов?язок покладений на нього нормами чинного законодавства, на час розгляду справи відповідачем визначені Законом владні дискреційні функції не виконані, суд вважає, що для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та ухвалити рішення про зобов?язання відповідача розглянути питання щодо складання оновленої довідки про надані види грошового забезпечення за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час та зобов'язання розглянути питання щодо внесення змін для перерахунку розміру грошового забезпечення до грошового атестату на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами не надано суду жодного доказу правомірності дій щодо ненадання оновленої довідки з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час в розумінні зазначеної норми Закону.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Оскільки під час розгляду справи встановлена протиправність дій органу владних повноважень щодо неврахування у довідці про види грошового забезпечення грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час, суд вважає позовні вимоги в цій частині такими, що підлягають задоволенню з ухваленням рішення про зобов'язання суб'єкта владних повноважень розглянути питання щодо складання оновленої довідки про надані види грошового забезпечення за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час, зобов'язання розглянути питання щодо внесення змін для перерахунку розміру грошового забезпечення до грошового атестату на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Кодексом адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: 85200, Донецька обл., м. Торецьк, вул. Маяковського, буд. 31/17) до Управління фінансового забезпечення та Бухгалтерського обліку Головного управління національної поліції в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109058, юридична адреса: 87517, Донецька обл., м. Маріуполь, пр-т. Нахімова, 86), Головного управління Національної поліції України в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109058, юридична адреса: 87517, Донецька обл., м. Маріуполь, пр-т. Нахімова, 86) про визнання протиправними дії щодо оформлення та подання до ГУ ПФУ в Донецькій області документів для призначення пенсії без зазначення у складі грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди за безпосередню участь в АТО, а також доплати за несення служби в нічний час, зобов'язання скласти оновлену довідку про надані види грошового забезпечення за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час, зобов'язання внести зміни щодо перерахунку розміру грошового забезпечення до грошового атестату на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп.(з урахуванням уточнень) - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції України в Донецькій області щодо оформлення та подання до ГУ ПФУ в Донецькій області документів для призначення пенсії ОСОБА_1 без зазначення у складі грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди за безпосередню участь в АТО, а також доплати за несення служби в нічний час.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Донецькій області розглянути питання щодо складання оновленої довідки про надані види грошового забезпечення ОСОБА_1 за період проходження служби в Національній поліції України з 07.11.2015 року по 15.09.2017 року з урахуванням грошової винагороди за участь в АТО та доплати за роботу в нічний час - з урахуванням висновків суду та норм чинного законодавства.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Донецькій області розглянути питання щодо внесення змін до перерахунку розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 до грошового атестату на загальну суму 26399 грн. 08 коп., що складається з загальної суми грошової винагороди за участь в АТО - 23653 грн. 81 коп. та доплати за роботу в нічний час в сумі 2745 грн. 27 коп. - з урахуванням висновків суду та норм чинного законодавства.

В задоволенні іншої частини адміністративного позову - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Давиденко Т.В.