Ухвала від 22.03.2019 по справі 160/2630/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 березня 2019 року Справа №160/2630/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Рябчук О.С. розглянувши матеріали адміністративної справи № 160/2630/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради про визнання протиправним рішенн щодо скасування дії довідки,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради з вимогами про:

-визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради від 21.11.2018р. № 107, яким скасовано дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи гр. ОСОБА_1 № 686834 від 20.06.2018року;

-зобов'язати Управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради поновити з 21.11.2018 року дію довідки № 686834 від 20.06.2018р. про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи гр. ОСОБА_1, та внести відповідні відомості до Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.

Адміністративну справу зареєстровано в суді та присвоєно єдиний унікальний номер справи № 160/2630/19.

В прохальній частині позову позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

В обгрунтування заявленого клопотання позивач зазначив, що він є пенсіонером та непраціздатною особою, пенсійні виплати наразі не отримує та про те, що не сплата судового збору не повинна перешкоджати доступ до суду для захисту прав, свобод та інтересів.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частиною 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161 цього Кодексу.

Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлений процесуальний порядок звернення до суду та вичерпний перелік вимог до позовної заяви.

За правилами ч.3 ст.161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України “Про судовий збір”.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 р. № 3674-VI із змінами, внесеними Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” №1774-VIII від 06.12.2016 р. (який набрав чинності з 01.01.2017 р.), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацем 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 гривень.

За подання до адміністративного суду фізичною особою позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 768,40 грн.

Відповідно ч.ч. 1-2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Такі положення Кодексу адміністративного судочинства України кореспондуються з положенням ч. 1 ст. 8 Закону України Закон України “Про судовий збір”.

Так, згідно з чч.1,2 ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи викладені норми, а також доводи позивача в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд вважає за необхідне задовольнити його та відстрочити сплату судового збору за подання даного адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 132, 133, 194 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 2, 3, 6, 8 Закону України “Про судовий збір”, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.

Відстрочити сплату судового збору ОСОБА_1 за подання адміністративного позову до Управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради по справі № 160/2630/19.

Ухвала не може бути оскаржена окремо, але заперечення протии неї можуть бути включені до скарги на судове рішення, ухвалене за результатами розгляду даної справи.

Суддя О.С. Рябчук