Справа №: 653/4447/18
Провадження № 3/653/15/19
іменем України
01 березня 2019 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Крапівіна О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНПП невідомо, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_1
за ч.1 ст.187 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №205788 від 22.11.2018 року,гр. ОСОБА_1, стосовно якого встановлено адміністративний нагляд, 21.11.2018 року о 23 год. 20 хв., був відсутній за місцем свого мешкання, а саме по АДРЕСА_1 чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП - Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №205789 від 22.11.2018 року,гр. ОСОБА_1, стосовно якого встановлено адміністративний нагляд, 22.11.2018 року о 23 год. 00 хв., був відсутній за місцем свого мешкання, а саме по АДРЕСА_1 чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП - Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №205787 від 23.11.2018 року,гр. ОСОБА_1, стосовно якого встановлено адміністративний нагляд, 23.11.2018 року о 19 год. 30 хв., в с. Новогригорівка знаходився у торгівельному закладі, де скупив алкогольні напої на розлив та розпивав їх, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП - Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №205784 від 23.11.2018 року,гр. ОСОБА_1, стосовно якого встановлено адміністративний нагляд, 23.11.2018 року о 23 год. 25 хв., був відсутній за місцем свого мешкання, а саме по АДРЕСА_1 чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП - Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
ОСОБА_1в судове засідання, працівниками Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області не був приведений.
На підтвердження вини гр. ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП в матеріалах справи міститься: протоколи про адміністративні правопорушення; рапорти та висновки складені уповноваженими особами Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області; копії Ухвали Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29.01.2018 року справа №644/386/18; копії довідки про звільнення серія НОМЕР_1 пояснення свідків.
Проте, з матеріалів справи, а саме: копії Ухвали Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29.01.2018 року справа №644/386/18, не вбачається, що гр. ОСОБА_1 встановлено обмеження, щодо перебування за місцем проживання у певний проміжок часу.
Крім того, відсутні будь-які відомості, що нагляд встановлювався за місцем проживання в Генічеському районі. Згідно копії довідки про звільнення серія НОМЕР_1 місце проживання гр. ОСОБА_1 зазначено - АДРЕСА_2
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами
З цих підстав, суд не вбачає в діях гр. ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, так як гр. ОСОБА_1, ніяких обмежень встановлених Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 29.01.2018 року справа №644/386/18 не порушував.
За таких обставин, вважаю, що протоколи про адміністративне правопорушення серії ГП №205788 від 22.11.2018 року, серії ГП №205789 від 22.11.2018 року, серії ГП №205787 від 23.11.2018 року, серії ГП №205784 від 23.11.2018 року не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП та містять інформацію, яка не підтверджена належними доказами.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, вважаю що в діях гр. ОСОБА_1 відсутній склад та подія адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, у звязку із чим його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у звязку із відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 187, 221, 247, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Таким чином, матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу та події адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187 КУпАП, а тому провадження по даній справі підлягає закриттю.
Апеляційна скарга може бути подана до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Постанова набрала чинності _______________________2019 року
Суддя О.П. Крапівіна