Рішення від 21.03.2019 по справі 300/351/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" березня 2019 р. справа № 300/351/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення., -

ВСТАНОВИВ:

18.02.2019 ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (надалі - відповідач) про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.02.2019 відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) (а.с. 1-2).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач отримує пенсію за віком, яка призначена з 15.03.2011 згідно Закону України "Про державну службу". Відповідно до записів трудової книжки позивач 25.10.2007 на підставі наказу №1456-к від 23.10.2007 була призначена на посаду головного аудитора відділу аудиту структурних одиниць і підрозділів управління аудиту центрального апарату та структурних одиниць і підрозділів департаменту аудиту, прийнято присягу державного службовця та присвоєно 7-ий а згодом 6-тий ранг державного службовця, після чого звільнена з роботи 14.03.2011. У березні 2011 звернулася до управління Солом'янського району м. Києва із заявою про призначення пенсії згідно ЗУ "Про державну службу", так як у позивача був достатній вік та стаж державної служби для призначення пенсії як державному службовцю. У 2013 переїхала на постійне місце проживання у АДРЕСА_2 і у жовтні 2013 звернулася до відповідача із заявою про переведення пенсії з управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва до УПФУ у Надвірнянському районі До заяви про призначення пенсії згідно ЗУ "Про державну службу" нею було подано пакет документів про стаж роботи, довідки про заробітну плату. Однак при обчисленні пенсії як управлінням Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва так і відповідачем Надвірнянським оУПФУ не включено до заробітку такі види оплати праці, як суми виплат надбавки за виконання важливої роботи, матеріальної допомоги, премії та індексація заробітної плати. 14.11.2018 позивач звернулася до Надвірнянського оУПФУ із заявою про усунення допущених відповідачем порушень і врахування зазначених вище виплат та доплати належної пенсії. До заяви було подано додатково довідку про складові заробітної плати видану Національним банком України за №60-0027/523 від 09.08.2018 згідно якої підтверджено, що зі всіх видів оплати праці включених у дану довідку здійснено нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. На що відповідач своїм листом №402/Д-15 від 05.12.2018 відмовив врахувати вищевказані виплати, з посиланням на прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 №213 та новий ЗУ "Про державну службу" і на час звернення позивачем до суду вказаних порушень відповідач в добровільному порядку не усунув. Позивач вважає неправомірними дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови здійснити перерахунок пенсії включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням відомостей, що зазначені в довідці виданої Національним банком України за №60-0027/523 від 09.08.2018, у тому числі сум надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії місячної, матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексації заробітної плати із збереженням проценту нарахування пенсії на момент її призначення та зобов'язати відповідача здійснити з 14.03.2011 перерахунок пенсії позивача включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням відомостей, що зазначені в довідці виданої Національним банком України за №60-0027/523 від 09.08.2018, у тому числі сум надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії місячної, матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексації заробітної плати в розмірі 84% відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" та ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та виплатити недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 01.03.2019. Щодо заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву від 27.02.2019 №960/06 (а.с.27-29). У відзиві зокрема зазначив, що на момент призначення пенсії позивачу були чинними норми, згідно яких заробітна плата державного службовця складається із посадового окладу, доплат за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок і премій. Матеріальні допомоги, суми індексації зарплати не відносяться до інших надбавок, тому врахувати їх в суму заробітної плати для обчислення пенсії немає підстав. Просив суд в задоволенні позову відмовити.

Позивач своїм право на подання відповіді на відзив не скористався.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.

Позивач 25.10.2007 на підставі наказу №1456-к від 23.10.2007 була призначена на посаду головного аудитора відділу аудиту структурних одиниць і підрозділів управління аудиту центрального апарату та структурних одиниць і підрозділів департаменту аудиту Національного банку України, як таку, що пройшла за конкурсом з тримісячним випробувальним терміном, прийнято присягу державного службовця та присвоєно 7-ий а згодом 6-тий ранг державного службовця. У відповідності до наказу №828-к від 12.03.2011 позивача 14.03.2011 звільнено з роботи, у зв'язку з виявленою невідповідністю займаній посаді за станом здоров'я, який перешкоджає продовженню даної роботи (п.2 ст. 40 КЗпП України) та виходом на пенсію відповідно до статті 21 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку", що підтверджується записами у трудовій книжці, копії яких є у матеріалах справи (а.с.15-16).

ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням серії ААI №421326 виданого 17.03.2016, копія якого міститься у матеріалах справи (а.с. 13).

Позивач звернулася до Національного банку України про надання довідки.

Національним банком України на звернення ОСОБА_1 від 25.07.2018 видано довідку №60-0027/523 від 09.08.2018, яка з супровідним листом підписана Головним бухгалтером - директором Департаменту бухгалтерського обліку Б.В. Лукасевич.

З довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) №60-0027/523 від 09.08.2018 року, виданої Національним банком України вбачається, що позивачу за період з 01.01.2009 року по 28.02.2011 року на всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Інші виплати: нараховано премія до свята 62930,00 грн. за період з 01.03.2009 по 28.02.2011, нараховано індексація 242,71 грн. за період з 01.03.2009 по 28.02.2011, нараховано матеріальна допомога 20533,20 грн. за період з 01.03.2009 по 28.02.2011, нараховано премія за вагомий внесок 11550,00 грн. за період з 01.03.2009 по 28.02.2011 (а.с. 17-18).

14.11.2018 позивачка звернулась до відповідача із заявою, у якій зокрема зазначила, що при призначенні її пенсії нею було подано документи що підтверджують стаж на державній службі а також довідку про заробітну плату. Однак, при обчисленні пенсії Надвірнянське оУПФУ не включило до її заробітку такі види оплати праці як премії, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, індексація, незважаючи на те, що із всіх сум були сплачені страхові платежі до Пенсійного фонду і вони відображені в її індивідуальних відомостях (форма ОК-5), що підтверджується довідкою про складові заробітної плати №60-0027/523 від 09.08.2018.

Просить Надвірнянське оУПФУ усунути вищевказані порушення та врахувати вищевказані види оплати праці (премії, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, індексація) та доплатити належні їй пенсії (а.с. 19).

Проте, листом № 402/Д-15 від 05.12.2018 року відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії по віку. (а.с. 20).

Беручи до уваги наведені обставини, надаючи правову оцінку цим правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII №3723-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

У ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього ж Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною 2 ст. 33 Закону №3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії щомісячні, матеріальна допомога на оздоровлення, премії та індексації входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі Закон №1788-ХІІ) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон №1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із зазначеним Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Відтак, надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії щомісячні, матеріальна допомога на оздоровлення, премії та індексації, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та сплачувалися страхові внески повинні бути включені до заробітку державного службовця для обчислення пенсії.

Суд також зазначає, що положення статті 371 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії і до 01 січня 2015 року) передбачали, що в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

З 01 січня 2015 року ця норма викладена у новій редакції, відповідно до якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

За пунктами 4, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (у редакції, чинній до 15 грудня 2015 року; далі - постанова № 865) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

У зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 09 грудня 2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" (далі - постанова № 1013) пункт 4 постанови № 865 був виключений, а пункт 5 змінений.

Таким чином, з наведеного слідує, що станом на момент призначення пенсії позивачу, законодавство встановлювало право осіб, яким призначена пенсія згідно із Законом № 3723-ХІІ, на її перерахунок у разі підвищення складових заробітної плати, в тому числі посадового окладу працюючих державних службовців. Водночас станом на день її звернення до управління ПФУ за перерахунком пенсії це питання чинне законодавство не регулювало, позаяк відповідно до 371 Закону №3723-ХІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні були, але фактично не визначені Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи наведене вище, а також положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію законів в часі та статтю 22 Основного Закону України про невичерпність прав і свобод, гарантії і заборону на їх скасування суд прийшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку із прийняттям постанови №1013, до якого повинні застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії на момент її призначення позивачу. Відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умов перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.

Вимоги про перерахунок пенсії з включенням до складу заробітної плати для призначення пенсії сум надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії щомісячні, матеріальна допомога на оздоровлення, премії та індексації на підставі положень статей 33, 37 Закону №723-ХІІ, статті 66 Закону № 788-XII та статей 1, 2 Закону №108/95-ВР підлягають задоволенню. Зазначені виплати за час роботи позивачка отримала, з них були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і, оскільки ці внески були нараховані на всі виплати, отримані позивачем за місцем роботи, у тому числі й "інші виплати", що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою, то у цьому випадку наявні достатні та необхідні правові підстави для врахування сум зазначених виплат при обчисленні пенсії позивача.

Дану правову позицією підтримує Верховний суд України своєю постановою від 20.03.2018 року у справі 357/11011/16-а, зазначивши поміж іншого, що вимоги позивача про перерахунок пенсії підлягають задоволенню не у зв'язку з наявністю законних підстав для перерахунку, які виникли на час подання заяви (підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом (стаття 371 Закону № 3723-ХІІ, в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії і до 01 січня 2015 року), а через те, що на час призначення пенсії, в тому числі і державним службовцям, відповідно до частини першої статті 66 Закону № 1788-XII до заробітку для її обчислення не були віднесені всі види оплати праці (виплат, доходу), на які, відповідно до Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплати, доходу).

Також, необхідно звернути увагу на те, що право на врахування до заробітку державного службовця для обчислення пенсії інших виплат, а саме надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії місячної, матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексації, виникло у позивача лише з 14.11.2018, коли такий звернувся із довідкою про наявність таких виплат до УПФ.

Принагідно слід зазначити, що в силу статей 83, 84, 87 Закону №1788-ХІІ та статей 43, 44, 45, 46 Закону №1058-IV, призначення чи перерахунок пенсії проводиться виключно на підставі звернення (заяви) особи до відповідного територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі. Пенсія призначається чи перераховується з дня звернення, крім окремих випадків, передбачених згаданими Законами.

Згідно з ст. 45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Оскільки із заявою про перерахунок пенсії позивач звернулася 14.11.2018, з якою подала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 70710/09-07-05-24/97 від 20.03.2017 року, то суд приходить до висновку що відповідний перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної її відповідно до ст.37 Закону №3723-XII пенсії у розмірі 84 відсотків від її заробітної плати, із врахуванням до заробітку державного службовця для обчислення пенсії інших виплат, а саме індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань потрібно провести з 01.11.2018, згідно поданих нею документів (а.с. 19).

Що стосується вимоги позивача виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку, суд виходить із наступних мотивів.

Вказана вимога скерована позивачем щодо правовідносини, які мають відбутися в майбутньому.

За змістом частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктами 1 і 2 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

В свою чергу, публічно-правовий спір - це спір, у якому, серед іншого, хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Системний аналіз коментованих норм процесуального закону свідчить, що останній не передбачає захисту адміністративним судом прав та інтересів громадян на майбутнє, якщо на день розгляду справи вони ще не порушені і спору з цього приводу не виникло.

З урахуванням вищевказаного позовні вимоги ОСОБА_1 виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку не підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1 частину сплаченого судового збору в розмірі 1152,60 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням відомостей, що зазначені в довідці виданої Національним банком України за №60-0027/523 від 09.08.2018, у тому числі сум надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії місячної, матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексації заробітної плати із збереженням проценту нарахування пенсії на момент її призначення.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 40386749, майдан Шевченка, 3, м. Надвірна, 78405) здійснити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) перерахунок пенсії включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням відомостей, що зазначені в довідці виданої Національним банком України за №60-0027/523 від 09.08.2018, у тому числі сум надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії місячної, матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексації заробітної плати в розмірі 84% відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" та ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та виплатити недоплачені суми пенсії, з 01.11.2018 року.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 40386749, майдан Шевченка, 3, м. Надвірна, 78405) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) частину сплаченого судового збору в розмірі 1152 (одна тисяча сто п'ятдесят дві) гривні 60 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Микитюк Р.В.