Справа № 826/13458/18
19 березня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Ісаєнко Ю.А.,
суддів: Лічевецького І.О., Земляної Г.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження за апеляційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2018 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про:
- визнання протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку пенсії призначеної ОСОБА_1;
- зобов'язання Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві скласти і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 направити виправлену довідку про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із зазначенням розмірів грошового забезпечення за нормами чинними на 01.12.2015, за посадою начальник 2 відділу візуального спостереження УОС при ГУМВС України в м. Києві/начальник відділу ГУНП в м. Києві з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських та додаткових видів зарплат та премій, що були складовими грошового забезпечення під час призначення пенсії позивача в процентному еквіваленті, а також надбавки за особливо важливі завдання, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, які позивачем фактично отримані протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення та з яких утримано єдиний соціальний внесок;
- зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, виходячи з розміру 53% від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки наданої Ліквідаційною комісією Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві з урахуванням вимог Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» №2050-ІІІ від 19 жовтня 2000 року, без обмеження максимального розміру пенсії і без застосування положень постанови Кабінету Міністрів України №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб».
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.12.2018 у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, апелянтом подано апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та задовольнити позов.
В подальшому до суду апеляційної інстанції від ОСОБА_1 надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі, оскільки в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа № 826/3783/18 про визнання незаконними п. 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; про визнання незаконним змін до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, а вирішення публічно-правового спору у вищевказаних справах має преюдиційне і вирішальне значення для вирішення даної справи.
Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для його задоволення, з огляду на таке.
У провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебуває справа №826/3783/18 за позовом фізичної особи до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови № 103; про визнання незаконним зміни до п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, внесенні Постановою № 103; про визнання незаконним Додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМ України № 45 від 13.02.2008, зміни до якого внесені Постановою № 103.
Окружний адміністративний суд м. Києва у вказаній справі 26.07.2018 звернувся з поданням про прийняття до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення справу № 826/3783/18.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 22.08.2018 відмовлено у відкритті провадження у зразковій справі. Верховний Суд зазначив, що остаточне судове рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановлення судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем та відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність Постанови № 103.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі, зокрема, об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
За таких обставин колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/3783/18.
Відповідно до частини четвертої статті 236 КАС про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Керуючись пунктом 3 частини 1 статті 236 КАС України, статтями 311, 321, 325, 328, 329 КАС України,
Клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі № 826/13458/18 задовольнити.
Зупинити апеляційне провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, - до набрання законної сили рішенням у справі № 826/3783/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Ю.А. Ісаєнко
Суддя Г.В. Земляна
Суддя І.О. Лічевецький