ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення заяви
20 березня 2019 року м. Київ № 640/2911/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрохолдинг-Інвест"
до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправними дій, скасування акту, протоколу, припису, постанови
Товариство з обмеженою відповідальністю "Петрохолдинг-Інвест" (далі по тексту - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просить:
-визнати протиправною проведення позапланової перевірки на підставі наказу (розпорядження) Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14 січня 2019 року № 36 та направлення від 14 січня 2019 року б/н;
-скасувати акт про не допущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на неї функцій від 28 січня 2019 року;
-скасувати протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28 січня 2019року;
-скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 28 січня 2019 року;
-скасувати постанову про накладення штрафу від 07 лютого 2019 року №5/19/073-1231;
-визнати протиправною проведення позапланової перевірки на підставі наказу Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08 лютого 2019 року №120 та направлення від 11 лютого 2019 року б/н.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 лютого 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
В подальшому, позивачем подано до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до якої останній просить:
-скасувати акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на неї функцій від 11 лютого 2019 року,
-скасувати протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22 лютого 2019 року;
-скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 22 лютого 2019 року;
-скасувати постанови про накладення штрафу від 28 лютого 2019 року №26/19/073-1963; №27/19/073-1962;
-стягнути судові витрати.
При вирішенні питання щодо можливості прийняття даної заяви в якості заяви про збільшення позовних вимог, судом враховується наступне.
Частиною 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України гарантовано право позивача змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви.
При цьому, під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Так, у відповідності до пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Частиною 1 і 2 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Похідною вимогою в розумінні пункту 23 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
За своїм змістом додаткові вимоги позивача не є похідними в розумінні наведеної норми процесуального законодавства.
Щодо пов'язаності вимог підставами виникнення і поданими доказами, слід враховувати, що у відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
У заяві про збільшення позовних вимог позивачем оскаржуються протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22 лютого 2019 року, припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 22 лютого 2019 року, постанови про накладення штрафу від 28 лютого 2019 року №26/19/073-1963 та №27/19/073-1962, тобто позивачем змінено і предмет і підстави позову.
Фактично, заявлені позивачем у первісному позові та позовні вимоги у заяві про збільшення позовних вимог є самостійними окремими позовами, які не є основними та похідними та не пов'язані між собою поданими доказами.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що заява позивача про збільшення позовних вимог підлягає поверненню на підставі пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 47, 73-77, 79, 90, 159-167, пунктом 6 частини 4 статті 169, статтями 242, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрохолдинг-Інвест" про збільшення розміру позовних вимог повернути позивачеві.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко