ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
13 березня 2019 року м. Київ № 826/11558/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доКомісії з проведення конкурсу на заняття посад Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань
треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору:Державне бюро розслідувань, Директор Державного бюро розслідувань ОСОБА_2, Секретаріат Кабінету Міністрів України,
представники учасників справи:позивача - ОСОБА_3, третьої особи 1 - ОСОБА_4, третьої особи 2 - ОСОБА_5, третьої особи 3 - ОСОБА_6, відповідача - не прибув,
провизнання дій протиправними та скасування рішення,
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Комісії з проведення конкурсу на заняття посад Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань (далі - Конкурсна комісія) (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), в якому просить суд:
визнати дії Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань щодо допуску ОСОБА_2 до участі в конкурсі на посаду Директора Державного бюро розслідувань протиправними;
визнати рішення Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань, оформлене протоколом від 14 листопада 2017 року № 40, яким затверджено список кандидатів для розгляд під час засідання Комісії 16 листопада 2017 року з метою остаточного голосування для прийняття рішення Комісією щодо визначення єдиної кандидатури (переможця конкурсу) на посаду Директора Державного бюро розслідувань, в частині внесення до списку ОСОБА_2 на посаду Директора Державного протиправним та скасувати.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.08.2018 (суддя К.С. Пащенко) відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 06.09.2018.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.09.2018 постановлено закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 08.10.2018.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.10.2018 залучено Секретаріат Кабінету Міністрів України до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
У судовому засіданні 13.03.2019 судом поставлено на розгляд питання про зупинення провадження у даній справі до вирішення та набрання законної сили рішенням у адміністративній справі № 826/14960/18.
Присутній у судовому засіданні представник позивача проти зупинення провадження у справі № 826/15588/18 не заперечував, представники Директора Державного бюро розслідувань та Державного бюро розслідувань зупинення не підтримали.
У судовому засіданні 13.03.2019 судом оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Вирішуючи питання про зупинення провадження у адміністративній справі суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Лівтвінова А.В.) перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Директор Державного бюро розслідувань ОСОБА_2, про визнання протиправною бездіяльності Генеральної прокуратури України, яка полягає у не проведенні належним чином перевірки, щодо поширення частини третьої статті 1 Закону України «Про очищення влади» на ОСОБА_2, а також у не зверненні до Міністерства юстиції України щодо включення ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади»; визнання протиправною бездіяльності Міністерства юстиції України, що полягає невиконанні вимоги частини першої статті 5 Закону України «Про очищення влади», а саме не забезпеченні перевірки осіб, що підлягають люстрації, зокрема, ОСОБА_2, та не включенні ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Літвінова А.В.) від 08.11.2018 у справі № 826/14960/18 позов задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення частини третьої статті 1 Закону України «Про очищення влади» на ОСОБА_2, а також у незверненні до Міністерства юстиції України щодо включення ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06.12.2018 відкрито апеляційне провадження у справі № 826/14690/18 за апеляційною скаргою Директора Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 у письмовому провадженні.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи, що за результатами розгляду судом апеляційної інстанції адміністративної справи № 826/14690/18 буде прийнято рішення, що матиме преюдиційне значення для даної справи, суд дійшов до висновку що розгляд цієї справи об'єктивно неможливий до вирішення вказаної справи, а відтак провадження у справі № 826/11558/18 підлягає зупиненню до вирішення та набрання законної сили рішенням у справі № 826/14690/18.
Керуючись ст.ст. 236, 241-243, 248, 256, 260 КАС України, суд, -
1. Зупинити провадження в адміністративній справі № 826/11558/18 за позовом б/н від 24.07.2018 ОСОБА_1 - до вирішення адміністративної справи та набрання законної сили рішенням у справі № 826/14960/18, що розглядається Шостим апеляційним адміністративним судом.
2. Зобов'язати учасників справи невідкладно повідомити суд про усунення обставин, що викликали його зупинення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Відповідно до частини четвертої статті 236 КАС України, ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена. Згідно з частиною першою статті 295 та частиною першою статті 297 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України в редакції Закону № 2147-VIII.
Повний текст ухвали складено 18.03.2019.
Суддя К.С. Пащенко