Ухвала від 20.03.2019 по справі 260/1411/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття пiдготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті

20 березня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1411/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді - Калинич Я.М.

при секретарі судового засідання - Попович М.М.

за участю:

представник позивача - ОСОБА_1,

представник відповідача - не з'явився,

представник третьої особи - не з'явився,

розглянувши в підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Нижньоворітської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 через уповноваженого представника ОСОБА_4 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Нижньоворітської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвалою суду від 20 грудня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі.

У підготовчому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у підготовче засідання не з'явився, проте 18 березня 2019 року на електронну адресу суду подано клопотання про проведення підготовчого судового засідання за відсутності представника відповідача.

Представник третьої особи у підготовче засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

У підготовчому провадженні судом було здійснено всі передбачені ч. 2 ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України дії. Судом з'ясовано обставини справи, які підлягають встановленню.

Учасники справи скористалися правом для подання заяв по суті справи у порядку визначеному статтями 162-163 Кодексу адміністративного судочинства, зокрема, подано відзив на позовну заяву та відповідь на відзив у межах визначеного строку.

Водночас, суд констатує, що ухвалою суду від 20 грудня 2018 року у відповідача було витребувано докази, проте, станом на 20.03.2019 такі суду не надано. У зв'язку з наведеним суд вважає за необхідне повторно витребувати у Нижньоворітської сільської ради належним чином завірені копії: рішення Нижньоворітської сільської ради 28 сесії 7 скликання "Про встановлення межі між земельними ділянками для будівництва та обслуговування жилого будинку господарських будівель та споруд" №194 від 02.11.2018; протоколу засідання Нижньоворітської сільської ради 28 сесії 7 скликання та документи, які слугували підставою для прийняття оспорюваного рішення.

Суд роз'яснює, що Кодексом адміністративного судочинства України визначено необхідність будь-якої особи, у якої знаходиться доказ, видати його на вимогу суду (ч.6 ст.80 КАС України).

Відповідно до ч.7 ст.80 КАС України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причини протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до ч.8 ст.80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим кодексом.

Згідно ч. 9 ст.80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Підстави для відкладення підготовчого засідання відсутні.

Представник позивача у підготовчому засіданні не заперечував проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.

Підсумовуючи зазначене суд, доходить висновку про наявність підстав для призначення даної справи до судового розгляду по суті заявлених позовних вимог.

Керуючись статтями 173, 179, 180 - 181, 183, 192, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Нижньоворітської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення.

Призначити справу до розгляду по суті у порядку загального позовного провадження на 19 квітня 2019 року о 10:00 годині за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, буд. 21.

Зобов'язати Нижньоворітську сільську раду надати суду у строк до 18 квітня 2019 року належним чином завірені копії: рішення Нижньоворітської сільської ради 28 сесії 7 скликання "Про встановлення межі між земельними ділянками для будівництва та обслуговування жилого будинку господарських будівель та споруд" №194 від 02.11.2018; протоколу засідання Нижньоворітської сільської ради 28 сесії 7 скликання та документи, які слугували підставою для прийняття оспорюваного рішення.

Ухвалу направити (надати) учасникам справи.

З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.

Справу буде розглянуто суддею Калинич Я.М. однособово.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя ОСОБА_5