Рішення від 12.03.2019 по справі 560/83/19

Справа № 560/83/19

РІШЕННЯ

іменем України

12 березня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

за участю:секретаря судового засідання Свинобой О.В. представника позивача ОСОБА_1 представників відповідачів ОСОБА_2, Кундиловської м.М. ОСОБА_3

розглянувши адміністративну справу за позовом фермерського господарства "ТЦ Добробут" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області , Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство "ТЦ Добробут" звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області в якому просить скасувати рішення відповідача №866965/38303396 від 01.08.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 20.07.2018, зобов'язати відповідача зареєструвати податкову накладну №5 від 20.07.2018, та скасувати рішення відповідача №866933/38303396 від 01.08.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 25.07.2018, зобов'язати відповідача зареєструвати податкову накладну №6 від 25.07.2018.

Ухвалою від 01 березня 2019 року Хмельницький окружний адміністративний суд залучити Державну фіскальну службу України як другого відповідача у справі № 560/83/19.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що ДФС України безпідставно відмовила в реєстрації податкових накладних №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018, оскільки фермерське господарство "ТЦ Добробут" надало усі необхідні документи, які підтверджують реальність придбання комбайну JHON DEER у 2015 році та його продажу ВК «Іскра - 2007» згідно договору купівлі - продажу від 18.07.2018. Вказує, що всупереч вимогам підпункту 4 пункту 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, контролюючий орган не зазначив, копії яких саме документів необхідно надати для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Разом з тим, згідно з повідомленнями щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якого зупинена від 28.07.2018 №1 та №3 позивач надав пояснення та копії документів, які підтверджують факт купівлі та продажу комбайну JHON DEER, а саме: договір забезпечення постачання та придбання комбайну JHON DEER №1SOM004634 від 28.08.2015 EUR, інвойс №0100005943 від 28.09.2015 до Договору № 1_SOM_004634 від 28.08.2015 на суму 80 000 EUR, платіжне доручення від 22.09.2015 на суму 80 000 EUR, міжнародну товарно-транспортну накладну CMR 0000694 від 02.10.2015,з відмітками органів митниці, митну деклараціюза формою МД-2 від 02.10.201, експертне заключення В-108 від 02.10.2015 щодо вартості комбайну JHON DEER T 660 2010 HJRE, договір від 18.07.2018 купівлі - продажу комбайну JHON DEER T 660 укладений між ФГ «ТЦ Добробут» та ВК «Іскра - 2007», рахунок - фактуру №5 від 20.07.2018 до Договору від 18.07.2018 на суму 4 000 000 грн., фінансовий звіт ФГ «ТЦ Добробут» за 2017 рік, звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку ФГ «ТЦ Добробут» за період з 20.07.2018 по 27.07.2018, інвентарну картку №1 обліку основних засобів (комбайну JHON DEER T 660) ФГ «ТЦ Добробут», рахуноку № 10 про основні засоби ФГ «ТЦ Добробут» щодо обліку комбайну JHON DEER T 660, свідоцтво про реєстрацію серії ЕЕ №009361 комбайну JHON DEER T 660 IZOT660CA0086558 на території України. Тому, оскаржувані рішення містить недостовірну інформацію про те, що платником податків не надано копії документів необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкових накладних в Реєстрі. Просить суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача позов підтримав, просив суд задовольнити позовні вимоги з підстав викладених в позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив, в поданому до суду відзиві зазначили, що наданий фермерським господарством "ТЦ Добробут" пакет документів до податкових накладних №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018 є не достатнім для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкових накладних. А саме, платником не надана інформація про наявність офісних приміщень, площадок про стоянку СГ техніки, на якій зберігався даний комбайн, не надано технічний паспорт на комбайн, карту рахунку 361 по контрагенту виробничий кооператив «Іскра 2007» . Крім того, Комісія при прийняті рішення врахувала звіт ССВ за червень 2018 року та фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва. Вказує, що позивачем не наданий передбачені пунктом 14 Порядку №117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. В задоволені позовних вимог просять відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з зазначених нижче підстав.

Суд встановив, що фермерське господарство "ТЦ Добробут" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 29.12.2012 року. Видами діяльності підприємства є: вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів - КВЕД 01.13, допоміжна діяльність у рослинництві -КВЕД 01.6, допоміжна діяльність у тваринництві - КВЕД 01.62, оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням - ВЕД 46.61, вантажний автомобільний транспорт - КВЕД 49.41, будівництво житлових і нежитлових будівель - КВЕД 41.20.

18.07.2018 року фермерське господарство "ТЦ Добробут" та виробничий кооператив "Ікра - 2007" уклали договір купівлі-продажу №18/07, предметом якого є комбайн зернозбиральний JHON DEER Т 660 2010 року, заводський номер IZOT660CA0086558.

На виконання умов договору купівлі-продажу №18/07 від 18.07.2018 року виробничий кооператив "Ікра - 2007" перерахував фермерському господарству "ТЦ Добробут" 400000,00 грн та 600000,00 грн, що підтверджується звітом про дебетові та кредитові операції по рахунку фермерського господарства "ТЦ Добробут" за період з 20.07.2018 по 27.07.2018.

Вказану операцію з продажу комбайна зернозбирального JHON DEER Т 660 2010 року, заводський номер IZOT660CA0086558 фермерське господарство "ТЦ Добробут" оформило податковими накладними №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018, які надіслало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ДФС України надіслала позивачу квитанції від 26.07.2018 року про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних, вказавши, що ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 "Критеріїв ризиковості платника податку", запропоновав надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та повідомив показник "D"=01215009489226.

28.07.2018 року позивач направив відповідачу повідомлення щодо подачі документів на підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій у реєстрації ПН/РК №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018 та скановані копії документів: договір забезпечення постачання та придбання комбайну JHON DEER №1SOM004634 від 28.08.2015 EUR, інвойс №0100005943 від 28.09.2015 до Договору № 1_SOM_004634 від 28.08.2015 на суму 80 000 EUR, платіжне доручення від 22.09.2015 на суму 80 000 EUR, міжнародну товарно-транспортну накладну CMR 0000694 від 02.10.2015,з відмітками органів митниці, митну деклараціюза формою МД-2 від 02.10.201, експертне заключення В-108 від 02.10.2015 щодо вартості комбайну JHON DEER T 660 2010 HJRE, договір від 18.07.2018 купівлі - продажу комбайну JHON DEER T 660 укладений між ФГ «ТЦ Добробут» та ВК «Іскра - 2007», рахунок - фактуру №5 від 20.07.2018 до Договору від 18.07.2018 на суму 4 000 000 грн., фінансовий звіт ФГ «ТЦ Добробут» за 2017 рік, звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку ФГ «ТЦ Добробут» за період з 20.07.2018 по 27.07.2018, інвентарну картку №1 обліку основних засобів (комбайну JHON DEER T 660) ФГ «ТЦ Добробут», рахуноку № 10 про основні засоби ФГ «ТЦ Добробут» щодо обліку комбайну JHON DEER T 660, свідоцтво про реєстрацію серії ЕЕ №009361 комбайну JHON DEER T 660 IZOT660CA0086558 на території України.

Рішеннями від 01.08.2018 року № 866965/38303396 та № 866933/38303396 відповідач відмовив позивачу у реєстрації податкових накладних №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018. Підставою для відмови слугувала ненадання позивачем документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, письмових пояснень щодо здійснення господарських операцій виробничим кооперативом "Іскра2007" та інформації про наявність офісних приміщень, площадок про стоянку СГ техніки, на якій зберігався даний комбайн, не наданий технічний паспорт на комбайн, не надана картка рахунку 361 по контрагенту виробничий кооператив "Іскра 2007", відповідно не можливо встановити дотримання платником вимог пункту 187.1 статті 187 та правильність складання податкових накладних № 5 та №6.

Позивач, вважаючи рішення відповідача протиправними, звернувся до суду з позовом про їх скасування та зобов'язанням зареєструвати податкові накладні №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Відповідно до пункту 201.1. статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1246 (далі Порядок №1246).

Згідно з пунктами 12, 13 та 14 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №117 (далі Порядок №117).

Пунктом 3 Порядку №117 визначено, що податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < P м х 1,4, де:

D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T;

S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0,20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування;

P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування;

P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування.

Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Згідно з пунктами 5, 6 Порядку №117 податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку. У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 13 Порядку №117 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

У квитанціях від 01.08.2018 року відповідач зазначив, що реєстрація податкових накладних №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018 зупинена, оскільки ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Запропуновано надати пояснення та /або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накиданих.

На виконання вимог контролюючого органу, позивач надав пояснення та копії документів, а саме: договір забезпечення постачання та придбання комбайну JHON DEER №1SOM004634 від 28.08.2015 EUR, інвойс №0100005943 від 28.09.2015 до Договору № 1_SOM_004634 від 28.08.2015 на суму 80 000 EUR, платіжне доручення від 22.09.2015 на суму 80 000 EUR, міжнародну товарно-транспортну накладну CMR 0000694 від 02.10.2015,з відмітками органів митниці, митну деклараціюза формою МД-2 від 02.10.201, експертне заключення В-108 від 02.10.2015 щодо вартості комбайну JHON DEER T 660 2010 HJRE, договір від 18.07.2018 купівлі - продажу комбайну JHON DEER T 660 укладений між ФГ «ТЦ Добробут» та ВК «Іскра - 2007», рахунок - фактуру №5 від 20.07.2018 до Договору від 18.07.2018 на суму 4 000 000 грн., фінансовий звіт ФГ «ТЦ Добробут» за 2017 рік, звіт про дебетові та кредитові операції по рахунку ФГ «ТЦ Добробут» за період з 20.07.2018 по 27.07.2018, інвентарну картку №1 обліку основних засобів (комбайну JHON DEER T 660) ФГ «ТЦ Добробут», рахуноку № 10 про основні засоби ФГ «ТЦ Добробут» щодо обліку комбайну JHON DEER T 660, свідоцтво про реєстрацію серії ЕЕ №009361 комбайну JHON DEER T 660 IZOT660CA0086558 на території України.

Згідно з пунктом 10 Порядку №117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС за погодженням Мінфіну.

Підпунктом 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податку визначено, що обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку(ий) подано на реєстрацію в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 відсотків загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД та послуг з кодами згідно з ДКПП, перелік яких визначено ДФС відповідно до додатка, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в Таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Відповідно до пункту 21 Порядку №117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Рішеннями №866965/38303396 та №866933/38303396 від 01.08.2018 відповідач відмовив позивачу у реєстрації податкових накладних №5 від 20.07.2018 та №6 від 25.07.2018.

При цьому, в оскаржуваних рішеннях відповідач зазначив підставу для відмови в реєстрації податкових накладних іншу ніж у квитанціях від 01.08.2018 року, якими зупинив реєстрацію цих податкових накладних.

У рішеннях від №866965/38303396 та №866933/38303396 від 01.08.2018 підставою для відмови відповідач зазначив, що фермерське господарство "ТЦ Добробут" не надало копії документів, а саме, не надано пояснення щодо здійснення господарських операцій виробничим кооперативом "Іскра2007", інформацію про наявність офісних приміщень, площадок про стоянку сільськогосподарської техніки, на якій зберігався даний комбайн, технічний паспорт на комбайн, карту рахунку 361 по контрагенту виробничий кооператив "Іскра 2007".

Дослідивши в судовому засіданні подані позивачем документи, суд вважає їх достатніми для прийняття рішення про реєстрацію вищевказаних податкових накладних.

При цьому суд враховує, що відмовивши у реєстрації податкових накладних у зв'язку з ненаданням копій документів, відповідач у квитанціях від 01.08.2018 року не зазначав, яких саме пояснень та документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію цих податкових накладних.

У Рішенні від 20.10.2011 у справі "Rysovskyy v. Ukraine" Суд Європейський суд з прав людини зазначив, що принцип "належного урядування" передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб ("Beyeler v. Italy", "Oneryildiz v. Turkey", "Megadat.com S.r.l. v. Moldova", "Moskal v. Poland"). На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Lelas v. Croatia" і "Toscuta and Others v. Romania") і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (Oneryildiz v. Turkey", та "Beyeler v. Italy").

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків ("Lelas v. Croatia").

Суд вважає, що рішення прийняті відповідачем з порушенням принципу "належного урядування", без дотримання процедур, визначених законодавством.

Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення №866965/38303396 та №866933/38303396 від 01.08.2018 відповідач прийняв з порушенням вимог Податкового кодексу України, а тому вони підлягають скасуванню.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 року по справі "Чуйкіна проти України" вказав, що суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином, стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21.02.1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства", підпункт 28 36, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі - провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії", заява № 58112/00, пункт 45, від 10.07.2003 року, та "Кутіч проти Хорватії", заява № 48778/99, пункт 25, ECHR 2002-II)".

Отже, задоволення позовної вимоги щодо зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №5 від 20.07.2018 і №6 від 25.07.2018 року, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити.

За змістом частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись Податковим кодексом України, статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 01.08.2018 № 866965/38303396 про відмову щодо реєстрації податкової накладної №5 від 20.07.2018 і № 866933/38303396 про відмову щодо реєстрації податкової накладної №6 від 25.07.2018.

Зобов"язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені фермерським господарством "ТЦ Добробут" податкові накладні №5 від 20.07.2018 і №6 від 25.07.2018.

Стягнути на користь фермерського господарства "ТЦ Добробут" 1762,0 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 18 березня 2019 року

Позивач:Фермерське господарство "ТЦ Добробут" (вул. Комсомольська, 15, корп. А,Слобідка-Охрімовецька,Віньковецький район, Хмельницька область,32523

Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 39492190) Державна фіскальна служба України (Львівська площа, 8,Київ 53,04053 , код ЄДРПОУ - 39292197)

Головуючий суддя ОСОБА_4