Ухвала від 11.03.2019 по справі 420/250/19

Справа № 420/250/19

УХВАЛА

11 березня 2019 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бутенко А.В., за участю секретаря судового засідання Філімоненко А.О., розглянувши у судовому засіданні заяву Відповідача про закриття провадження в частині позовних вимог за позовом Арцизької районної державної адміністрації Одеської області (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. Соборна, 46) до Арцизького міського голови Міхова Володимира Михайловича (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. 28 Червня, 95-а), Арцизької міської ради Одеської області (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. 28 Червня, 95-а) про визнання протиправною бездіяльність та скасування рішень від 07.12.2018 року № 1159-VII, № 1160-VII, № 1161-VII, № 1162-VII, № 1163-VII,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Арцизької районної державної адміністрації Одеської області до Арцизького міського голови Міхова Володимира Михайловича, Арцизької міської ради Одеської області про визнання протиправною бездіяльність та скасування рішень від 07.12.2018 року № 1159-VII, № 1160-VII, № 1161-VII, № 1162-VII, № 1163-VII.

Ухвалою суду від 22.01.2019 року відкрито провадження у справі.

До судового засідання, яке було призначено на 11.03.2019 року з'явились представники Арцизької районної державної адміністрації Одеської області, Арцизької міської ради Одеської області.

Арцизький міський голова Міхов Володимир Михайлович або його представник не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

В судовому засіданні 11.03.2019 року від Арцизького міського голови Міхова Володимира Михайловича через представника Арцизької міської ради Одеської області надійшла заява про закриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо скасування рішень Арцизької міської ради Одеської області від 07.12.2018 року № 1160-VII «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», № 1161-VII «Про внесення змін до рішення Арцизької міської ради від 11.10.2018р. №1117- VII «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», № 1163-VII «Про відхилення проекту рішення «Про затвердження Програми «Здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування м. Арциз на 2019 рік».

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов до висновку про те, що провадження по справі №420/250/19 необхідно закрити в частині позовних вимог, з огляду на наступне.

Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 4 КАС України, нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.

Рішення Арцизької міської ради Одеської області від 07.12.2018 року № 1160-VII «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», № 1161-VII «Про внесення змін до рішення Арцизької міської ради від 11.10.2018р. №1117- VII «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», № 1163-VII «Про відхилення проекту рішення «Про затвердження Програми «Здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян

автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування

м. Арциз на 2019 рік» є нормативно-правовими актами.

Статтею 264 КАС України встановлені особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень.

Так, згідно з ч. 2 зазначеної статті, право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Обов'язок доказування факту порушення оскаржуваним нормативно-правовим актом прав, свобод та інтересів позивача покладається на позивача.

Заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що Арцизька районна державна адміністрація не є особою, стосовно якої оскаржені нормативно-правові акти застосовані, або суб'єктом правовідносин, у яких будуть застосовані зазначені нормативно-правові акти.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Із наведеної норми Конституції вбачається, що умовою вчинення будь-яких дій органами влади є: наявність відповідних, встановлених законом повноважень; наявність встановленої законом підстави; визначений законом спосіб (порядок) вчинення відповідних дій.

Лише наявність усіх трьох, встановлених Законом умов у сукупності дає можливість органу влади вчиняти певну дію.

Таким чином, відсутність у позивача, прав чи обов'язків у зв'язку із оскаржуваними рішеннями не породжує для останнього права на звернення з такими позовними вимогами до суду у порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, зокрема, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 238, 241-243, КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Арцизького міського голови Міхова Володимира Михайловича - задовольнити.

Закрити провадження у справі №420/250/19 щодо частини позовних вимог про скасування рішень Арцизької міської ради Одеської області від 07 грудня 2018 року № 1160-VII, № 1161-VII, № 1163-VII.

Продовжити розгляд справи 420/250/19 за позовом Арцизької районної державної адміністрації Одеської області (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. Соборна, 46) до Арцизького міського голови Міхова Володимира Михайловича (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. 28 Червня, 95-а), Арцизької міської ради Одеської області (68400, Одеська область, м. Арциз, вул. 28 Червня, 95-а) про визнання протиправною бездіяльність та скасування рішень від 07.12.2018 року № 1159-VII та № 1162-VII.

Ухвала суду в частині закриття провадження щодо частини позовних вимог може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 18.03.2019 року.

Суддя Бутенко А.В.