Рішення від 18.03.2019 по справі 817/129/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2019 року м. Рівне №817/129/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області, про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області повної інформації у довідці №5/92 від 17.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу за нормами чинними на 01.01.2016; зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, в яку крім посадового окладу - 2500грн., окладу за звання - 2000грн., надбавки за стаж служби (40%) - 1800грн., включити надбавку за особливо важливі завдання в розмірі 50% та премію в розмірі 28%. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він з 2006 року є пенсіонером МВС України. З часу звільнення позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Розмір пенсії було нараховано із грошового забезпечення, визначеного на той час за нормами статті 43 вказаного Закону. Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007, яка була чинною до 30.08.2017, надавалось право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання встановлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань. Після звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області в січня 2018 року позивачу стало відомо, що йому не перераховують пенсію відповідно до довідки відповідача від 17.05.2017 за вих. №5/92. Також, до довідки з невідомих для позивача причин не внесені усі види грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016. Так, в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за №5/498 від 27.03.2008, в суму грошового забезпечення входили серед інших складових, також: надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%; премія в розмірі 28%. Позивач вважає, що відповідачем не вірно було сформовано розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016, що може суттєво вплинути на розмір пенсії при здійсненні перерахунку. Тому, на думку позивача, бездіяльність відповідача щодо не включення під час формування довідки для перерахунку пенсії вищезазначених складових та зменшення розміру премії є явно протиправною, у зв'язку з чим просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

У встановлений судом строк відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог в повному обсязі. Свої заперечення обґрунтував тим, що види грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсії, визначені пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45. Так, вказаним пунктом до видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії віднесені, зокрема, щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) встановлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на дату виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Відповідно до вимог Порядку №45, відповідачем було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії №5/92 від 17.05.2017. У вказаній довідці зазначені види грошового забезпечення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України, а саме: посадовий оклад в сумі 2500грн.; оклад за звання "майор міліції" в сумі 2000грн.; надбавка за стаж служби в розмірі 40 % у сумі 1800грн.; премія в розмірі 2,73% у сумі 171,99грн. Щодо інших видів грошового забезпечення (інші щомісячні надбавки, доплати та щомісячна премія), відповідач зазначив, що вони вказані у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідними посадами. У випадку позивача, щомісячна премія становить 2,73% - обрахований середній по державі розмір премії виплачений фактично за грудень 2015 року (місяць, у якому виникло у позивача право на перерахунок пенсії), за відповідними посадами. Інші щомісячні надбавки, доплати у вказаний період часу (грудень 2015 року) поліцейським не виплачувались. Таким чином, враховуючи вимоги Порядку №45, у відповідача були відсутні підстави включати у довідку для перерахунку пенсії позивача інші види грошового забезпечення. Довідка виготовлена відповідно до вимог Порядку №45, у передбачений законом строк була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, для здійснення перерахунку. На підставі викладеного, відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Позивач відповідь на відзив до суду не подавав.

Ухвалою суду від 15.01.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 13.02.2018 провадження у справі було зупинене до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.

Ухвалою суду від 18.01.2019 провадження у справі поновлено та призначено судовий розгляд по суті на 25.02.2019.

Ухвалою суду від 25.02.2019 судовий розгляд справи по суті відкладено на 18.03.2019 у зв'язку з першою неявкою позивача.

Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, причини своєї неявки суду не повідомив.

Представник відповідача в судове засідання також не прибув, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, до початку розгляду справи по суті подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до частин 1, 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що перешкоди для розгляду справи, передбаченні статтею 205 КАС України, а також потреба заслухати свідка чи експерта відсутні, суд вважає за можливе розглянути вказану справу на підставі наявних у ній доказів в порядку письмового провадження.

З'ясувавши доводи та аргументи учасників справи, наведені в заявах по суті справи, обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши зібрані у справі докази, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивач був звільнений з органів внутрішніх справ України на пенсію за вислугою років з посади старший інспектор групи відділення ДАІ м. Острог.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

За змістом довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 27.03.2008 №5/498, виданої позивачу начальником ВФРБО УМВС України в Рівненській області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2008 (день з якого змінився розмір грошового забезпечення) особам, що проходять службу за посадою старший інспектор групи відділення ДАІ м. Острог, яку він займав на день звільнення зі служби становить:

посадовий оклад - 750грн.;

оклад за звання «майор міліції» - 125грн.;

надбавка за вислугу років (35%) - 306,25грн.;

надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 590,63грн.

премія (28%) - 496,13грн.;

всього: 2268,01грн.

Згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 №5/92, виданою Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області, відповідно до ч.3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови КМУ від 15.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260, за нормами, чинними на 01.01.2016, розмір грошового забезпечення позивача за посадою старший інспектор групи відділення ДАІ м. Острог, становить:

посадовий оклад - 2500грн.;

оклад за звання «майор міліції» - 2000грн.;

надбавка за стаж служби (40%) - 1800грн.;

премія (2,73%) - 171,99грн.;

всього: 6471,99грн.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання повної інформації Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області при формуванні довідки №5/92 від 17.05.2017 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

У рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у зразковій справі №802/2196/17-а від 12.03.2018, залишеного без змін постановою ОСОБА_2 Верховного Суду від 12.12.2018 у справі №802/2196/17-а, за позовом ОСОБА_3 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії вказано на ознаки цієї типової справи:

1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";

2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області;

3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області;

4) предмет спору: зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Отже, за ознаками типової справи, які наведені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, дану справу необхідно визнати типовою та в силу приписів ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у цій справі суд враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у зазначеному рішенні, які полягають у наступному.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, регулює Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).

Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на дату виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до ч.2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

29.12.2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII (далі - Закон №900-VIII).

Законом №900-VIII внесені доповнення до ст. 63 Закону №2262-ХІІ, а саме ст.63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських."

Законом №900-VIII також доповнено абзац 2 п. 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону №580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 №988 (далі - постанова №988). Дана постанова набрала чинності 02.12.2015.

Відповідно до п.2 Постанови №988, виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.

Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою №988 та враховуючи зазначені вище положення ч.2 ст.51 Закону №2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Згідно з положеннями п. 1-3 Порядку №45 (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених, відповідно до Закону №2262-XII, пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абз.1 - 6 п. 5 Порядку №45 (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на дату виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на дату виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на дату виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на дату виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються (абз.7 п.5 Порядку №45, у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин).

Таким чином, в ході розгляду справи судом встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, не входить до складу грошового забезпечення поліцейських та на дату виникнення у нього права на перерахунок пенсії вона вже не виплачувалась, тому в силу вимог абз.7 п.5 Порядку №45 вказана надбавка правомірно не зазначена відповідачем в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 №5/92. Доказів на підтвердження протилежного позивачем суду не надано та судом в ході судового розгляду не встановлено.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області премії у меншому, ніж він отримував, розмірі, а саме 2,73% замість 28% , оскільки, відповідно до абз.5 п.5 Порядку №45 (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Судом встановлено, що відповідно до інформації про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року, середній розмір премії старший інспектор становив 2,73%.

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 2,73% є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абз.5 п.5 Порядку №45, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 28%, як просить позивач, немає.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем при видачі позивачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 №5/92 до складу грошового забезпечення позивача включено всі його види, передбачені постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

За наведених обставин, підстави для включення інших надбавок та розміру премії до зазначеної довідки, відсутні.

Відповідно до ч.2 ст.6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

У рішенні від 08.11.2018 у справі "Кечко проти України" (заява №63134/00) Європейського суду з прав людини дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку, що відповідач у спірних правовідносинах діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений законом, добросовісно та розсудливо, з урахуванням всіх обставин справи.

При цьому, доводи та обґрунтування позивача не спростовують правомірності поведінки відповідача та не дають суду підстав для висновку про допущення останнім протиправної бездіяльності.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що в задоволенні вказаного позову належить відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до ст. 139 КАС України, відсутні.

Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 (33000, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1);

2) відповідач - Ліквідаційна комісія УМВС України в Рівненській області (33000, м. Рівне, вул. Хвильового, 2, код ЄДРПОУ 08592282).

Повний текст рішення складений 18 березня 2019 року.

Суддя Комшелюк Т.О.