Ухвала від 19.03.2019 по справі 185/2262/19

УХВАЛА

Справа № 185/2262/19

Провадження № 2-а/185/60/19

19 березня 2019 року м. Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Шаповалової І.С.,

за участі секретаря судового засідання Красуцького Б.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу ведення Державного реєстру виборців Павлоградської міської ради про включення до списку виборців, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суд з адміністративним позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців Павлоградської міської ради про включення до списку виборців.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позбавлений можливості проголосувати на чергових виборах Президента України, оскільки він відсутній в списках виборців через вибуття із зареєстрованого місця проживання. Наведене свідчить про порушення його конституційних прав виборця. Позивач вважає, що є всі підстави для внесення його у списки виборців, так як він є громадянином України, за віком має право голосу.

Із копії паспорта позивача ОСОБА_1 серії АК № 536957, виданого 01 липня 1999 року Тернівським МВ УМВС України в Дніпропетровській області, вбачається що останнім місцем реєстрації зазначеним в паспортному документі є : квартира АДРЕСА_1 (стара назва бульвар Артема) в м. Тернівка Дніпропетровської області. Відмітка про зняття з реєстрації за цією адресою в паспортному документі позивача не проставлена.

Як зазначає позивач, його було знято з реєстрації за адресою: квартира АДРЕСА_1 (стара назва бульвар Артема) в м. Тернівка Дніпропетровської області на підставі рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2016 року (справа № 194/781/16-ц, провадження№2/194/470/16).

Документами доданими до справи підтверджено, що на даний час позивач проживає 51400, Україна, АДРЕСА_2 (а.с. 30, 4)

Проте, обґрунтовуючи за змістом позовну заяву як таку, що стосується уточнення списку виборців, в прохальній частині позивач просить зобов'язати відповідача включити його до Державного реєстру виборців.

З відповіді Відділу ведення ДРВ Тернівської міської ради, даної на запит суду слідує, що у базі даних Державного реєстру виборців міститься наступна інформація: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; АДРЕСА_3, персональні дані, які визначають місце та умови голосування, - 51500, Україна, Дніпропетровська обл.., м.Тернівка, бульв.Шахтарської слави, 1, кв.44(Виборча дільниця, що утворена на постійній основі: № 120942); дата вибуття із зареєстрованого місця проживання: 03 листопада 2016 року (а.с.24).

З відповіді Відділу ведення ДРВ Павлоградської міської ради даної на запит суду слідує, що ОСОБА_1 у Державному реєстрі виборців у м.Павлограді не значиться, одночасно повідомлено, що вищевказаний виборець є в Державному реєстрі виборців м.Тернівки з позначкою: знятий з місця реєстрації за судовим рішенням (дата події 03.11.2016 року) (а.с. 31).

Будучи викликаним в судове засідання 18 березня 2019 року на 13:00 годину, ОСОБА_1 не з'явився, в зв'язку з чим розгляд справи було відкладено до 09:30 години 19 березня 2019 року, що відповідатиме основним завданням адміністративного судочинства, закріпленим в ч.1 ст.2 КАС України.

19 березня 2019 року в канцелярії Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області зареєстровано заяву ОСОБА_1, подану ним електронною поштою 18.03.2019 року о 18:12 годині, про розгляд справи без його участі. Тобто, процесуальними правами, передбаченими п.3 ч.2 ст.44 та ст. 47 КАС України, позивач не скористався.

У відповідності до ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно до ч. 3 ст. 32 Закону громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

В силу ч. 9 ст. 32 Закону адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

Відповідно до ст. 274 Кодексу адміністративного судочинства України, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.

Водночас, оскільки позивачем поставлено вимогу саме про включення його до Державного реєстру виборців (а.с.2), а не про включення його до списку виборців або уточнення такого списку, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до положень ст..20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

У відповідності до ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Враховуючи викладене, адміністративна справа із вимогою про включення до Державного реєстру виборців ОСОБА_1 підлягає передачі до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною юрисдикцією.

Відповідно до ч.5 ст. 29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

На підставі Закону України «Про вибори Президента України», керуючись ст.ст. 2, 20, 22, 29, 44, 47, 274 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С ТА Н О В И В :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу ведення Державного реєстру виборців Павлоградської міської ради про включення до списку виборців передати за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (49089, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4).

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена згідно з пунктом 5 частини першої статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку та у строки, передбачені статті 295та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.С.Шаповалова