Справа № 127/5043/19
Провадження № 3/127/1070/19
"15" березня 2019 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Дернова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого водієм у Вінницькій станції екстреної медичної допомоги, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого за адресою: м. Вінниця. вул. Червоноармійська, 35/33, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164 КУпАП,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1ст. 164 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення №0005154 від 07.02.2019 року зазначено, що ОСОБА_1 07.02.2019 року о 14.10 год. у м. Вінниці по вул. Замостянській, 4 здійснював провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів на таксі автомобілем НОМЕР_2, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та одержання ліцензії на даний вид діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 164 КУпАП.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою вину не визнав, зазначив, що не здійснював провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, оскільки працює водієм у Вінницькій станції екстреної медичної допомоги.
За клопотанням адвоката правопорушника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 у судовому засіданні досліджено відеозапис.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до такого висновку.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №0005154 від 07.02.2019 року, ОСОБА_1 07.02.2019 року о 14.10 год. у м. Вінниці по вул. Замостянській, 4 здійснював провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів на таксі автомобілем НОМЕР_2, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та одержання ліцензії на даний вид діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 164 КУпАП.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За ч.1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно ч.1 ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Відповідно до ст. 42 ГК України, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до п.14.1.36 ст.14 ПК України, господарська діяльність - це діяльність особи, яка пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
З аналізу вказаних правових норм слідує, що відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП настає лише у разі доведення систематичної діяльності особи, спрямованої на отримання доходу, зокрема, на надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність, яка потребує ліцензування, а саме по собі облаштування транспортного засобу як таксі - не підтверджує факту здійснення ним господарської діяльності.
Матеріали справи, окрім протоколу про адміністративне правопорушення №0005154 від 07.02.2019 року, не містять будь-яких інших доказів, що підтверджують факт зайняття ОСОБА_1 саме господарською діяльністю з перевезення пасажирів та отримання ним доходу від такої діяльності. Будь-яких достатніх та допустимих доказів того, що останній систематично здійснює господарську діяльність, що є однією з основних ознак господарської діяльності, яка потребує одержання ліцензії на провадження, а також пояснень осіб, які користувались послугами з перевезення, за які ОСОБА_1 отримував кошти, як і будь-яких інших доказів на підтвердження вини останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано; з дослідженого відеозапису не вбачається здійснення ОСОБА_1 07.02.2019 року о 14.10 год. у м. Вінниці по вул. Замостянській, 4 провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів; окрім того, час відеозапису не співпадає з часом, зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення.
При цьому, факт закріплення на автомобілі «фішки таксі» не доводить наявність у діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст.164, п. 1 ч. 1 ст.247, ст. 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Провадження по справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти діб з моменту її винесення.
Суддя: