Провадження № 3/243/849/2019
Справа № 243/2466/19
15 березня 2019 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О.В., розглянувши матеріали, які надійшли із Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Слов'янська Донецької області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, -
14 березня 2019 року в провадження Слов'янського міськрайонного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної від повільності ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення, серія: ГП № 230884, складеним відносно нього 07 березня 2019 року, за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП.
У вказаному протоколі зазначено, що 07 березня 2019 року о 19 год. 30 хв. ОСОБА_1 знаходився на території учбового закладу ДДПУ розташованому за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Батюка, буд. 19, що є громадським місцем, чим порушив Закон України № 481 від 19 грудня 1995 року, та вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП.
У вказаному протоколі ОСОБА_1, під підпис були роз'яснені права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, та положення статті 63 Конституції України, а також повідомлено про те, що розгляд адміністративної справи в суді відбудеться 15 березня 2019 року.
Будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час розгляду справи, ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Адміністративним правопорушенням відповідно до ч. 1 ст. 178 КУпАП визнається розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Таким чином, умовою настання відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 178 КУпАП є розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тощо, зокрема, на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, тощо, та в інших заборонених законом місцях, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
В протоколі про адміністративне правопорушення складеному відносно ОСОБА_1, в графі «склад адміністративного правопорушення», останньому, за адміністративне правопорушення ставиться перебування 07 березня 2019 року о 19 год. 30 хв. на території учбового закладу ДДПУ розташованому за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Батюка, буд. 19, що є громадським місцем.
Разом з тим, як ч.1 ст. 178 КУпАП, так і взагалі будь-яким законодавчим актом не передбачено накладення адмінстягнення за присутність особи у громадському місці.
Таким чином з наведеного слідує, що склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП в діях ОСОБА_1 відсутній.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Підсумовуючи наведене, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, наведеного в протоколі, серія: ГП № 230884, складеному відносно нього 07 березня 2019 року, не знайшов свого підтвердження, при цьому суд наголошує, що не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі, або відшукувати докази на користь обвинувачення, а тому вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до ст. 247 п.1, ст. 284 ч.1 п. 3 КУпАП у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 6, 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 247 п.1, ст.284 ч.1 п.3, ст. 294 КпАП України, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП - провадженням закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до суду Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду Ольга Віталіївна Ільяшевич