Постанова від 18.03.2019 по справі 307/833/19

Справа № 307/833/19 Провадження № 3/307/296/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2019 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сойма М.М., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, посадової особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_2, розглянувши справу, яка надійшла з Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, інваліда 3-ї групи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 173 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адмінправопорушення серії ГР № 348137 від 18 березня 2019 року ОСОБА_1 11 лютого 2019 року м.Тячів по вул. Незалежності в приміщенні Тячівського управління соціального забезпечення виражався нецензурною лайкою в сторону працівників Тячівського УСЗН, чим порушив громадський порядок.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що в управління соціального захисту він навідався з питань відмови йому у нарахуванні субсидії, громадський порядок не порушував.

Ознайомившись із вказаним протоколом про адмінправопорушення, вважаю, що даний протокол про адмінправопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП з наступних підстав.

Стаття 173 КУпАП передбачає, що дрібне хуліганство - це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги яким повинен відповідати протокол про адміністративне правопорушення, а саме: у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 18 березня 2019 року у ньому не зазначено час вчинення правопорушення, а також місце вчинення, оскільки, приміщення Тячівського управління соціального забезпечення не існує, а як вбачається із заяви начальника Тячівського УСЗН ОСОБА_3, вказана подія відбулася в Тячівському управлінні праці та соціального захисту населення Тячівської районної державної адміністрації за адресою: вул. Незалежності, 29, м. Тячів. Також даний протокол не містить суті вчиненого правопорушення, на адресу яких саме працівників Тячівського УСЗН ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою та чи є в діях ОСОБА_1 прямий умисел на вчинення даного адміністративного правопорушення. Також зазначений протокол не містить підпису особи, що притягається до адміністративної відповідальності або відмітки про відмову від підпису у ньому в присутності двох свідків.

Крім того, в даному протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено жодного свідка чи потерпілого даного правопорушення та не вказано жодних доказів, які додані до цього протоколу. Зазначені недоліки є суттєвими та перешкоджають розгляду справи в суді.

Враховуючи вищенаведене та вимоги ст. 254 КУпАП, вважаю, що даний протокол про адміністративне правопорушення слід повернути до Тячівського ВП Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області для дооформлення.

Керуючись ст. ст. 251, 254, 256, п. 2 ч.1 ст. 278 КУпАП,

ПОСТАНОВЛЯЮ:

Протокол про адміністративне правопорушення від 18 березня 2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП повернути до Тячівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Тячівського

районного суду Закарпатської області: ОСОБА_4