вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження
"18" березня 2019 р. м. Київ Справа № 911/527/19
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Магура-Буд", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Велесгард 2015", Київська обл., Вишгородський р-н., м. Вишгород
про стягнення 1408663,84 грн.
встановив:
25.02.2019 р. до господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Магура-Буд» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Велесгард 2015» про стягнення 1114338,45 грн. заборгованості, 19600,00 грн. 3% річних, 205255,59 грн. пені, 69469,80 грн. інфляційних втрат., всього 1408663,84 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем не в повному обсязі виконано умови Договору від 20.07.2017 р. № 20/07/17 на виконання робіт з утеплення та оздоблення поверхонь фасадів на будівництві об'єкту: «Будівництво ЖК «Велесгард» по вул. Ватутіна, в Вишгородському районі, м. Вишгород, Житловий будинок, 2-черга», укладеного між позивачем та відповідачем, щодо оплати виконаних робіт, у зв'язку з чим позивач просить суд стягнути 1114338,45 грн. заборгованості, 19600,00 грн. 3% річних та 69469,80 грн. інфляційних втрат, посилаючись на ст. 625 Цивільного кодексу України та 205255,59 грн. пені, посилаючись на п. 8.3. Договору.
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.03.2019 р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Магура-Буд" залишено без руху на підставі ст.ст.162, 174 Господарського процесуального кодексу України та надано позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви, а саме надання до суду: пояснень чи доповнень до позовної заяви з зазначенням вірної ціни позову протягом 10 днів з дня отримання ним вказаної ухвали.
13.03.2019 р. до господарського суду Київської області від позивача надійшли пояснення, з яких вбачається, що ним усунуто недоліки позовної заяви, про які вказано в ухвалі господарського суду Київської області від 04.03.2019 р.
Згідно з ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Оскільки позивачем усунуто недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі господарського суду Київської області від 04.03.2019 р., то провадження у справі підлягає відкриттю.
Згідно з ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 174, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
постановив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у даній справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 04 квітня 2019 р. о 11:20 год.
4. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108).
5. Зобов'язати позивача надати: оригінали (для огляду) доданих до позовної заяви документів.
6. Запропонувати відповідачу надати відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків;
7. Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позов протям 15 днів з дням отримання ним даної ухвали.
8. Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи в силу ч.2 ст.178 ГПК України, а у разі ненадання копії відзиву на позов іншим учасникам справи - постановити ухвалу про стягнення штрафу відповідно до п.4 ч.1 ст.135 ГПК України.
9. Викликати повноважних представників сторін в судове засідання; у разі неявки, учасники справи зобов'язані повідомити суд про причини такої неявки.
10. Роз'яснити, що неявка у підготовче засідання учасника справи, повідомленого про дату, час і місце проведення засідання, який не повідомив про причини неявки або якщо такі причини не визнано судом поважними, не є підставою для відкладення підготовчого засідання за змістом ч.2 ст.183 ГПК України.
12. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала не може бути оскаржена окремо від рішення суду відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.О. Рябцева