Рішення від 28.01.2019 по справі 554/9743/18

Дата документу 28.01.2019 Справа № 554/9743/18

Справа №554/9743/18

Провадження № 2/554/608/2019

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2019 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави у складі: головуючого судді Бугрія В.М.,за участю секретаря судових засідань Сорока Ю.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтаві цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_2 про стягнення державних коштів,

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2018 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом. В обґрунтування позову позивач посилається на те, що 25.11.2014 року звернулася гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 р. (далі - Закон) та «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 р. (в редакції, що діяла на момент призначення допомоги), представивши необхідні документи. На підставі наданих документів відповідачу була призначена допомога на період з 01.11.2014 року по 30.04.2015 року в сумі 951 грн. 80 коп. на місяць. В ході проведеної перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення соціальної допомоги, на підставі висновків проведеної перевірки, а саме листа ДАІ від 13.02.2015 року №11/2-432 було встановлено, що ОСОБА_3 не повідомила Управління про наявність у володінні родини більше одного автомобіля, в наслідок чого виникла переплата за період з 01.11.2014 року по 31.03.2015 року в сумі 4759, 00 грн. Позивач просив суд стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 кошти в розмірі 3428,86 грн., та судові витрати.

Відповідно до ч. 2-6 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, серед іншого, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). З огляду на предмет позову, зокрема, те що дана справа є малозначною справою і ціна позову не перевищує п»ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Обставини справи, що згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.

Враховуючи викладене, суд вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 03.12.2018 року у справі відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження.

Дослідивши і проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог і заперечень, дійшов наступних висновків.

Зважаючи на те, що справа розглядалась за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Відповідно до ст.4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За вимогами ст. ст.12,81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.

Відповідно до ст.13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Так судом встановлено та підтверджено документально, що до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради 25.11.2014 року звернулася гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 р. та «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 р. (в редакції, що діяла на момент призначення допомоги), представивши необхідні документи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї (далі - державна соціальна допомога).

Сім'я - це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.

Відповідно до ст. 4 вищезазначеного Закону - до заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім'ї. До складу сім'ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти років; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Відповідно до ст. 5 вищезазначеного Закону - розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Відповідно до ст. 5 вищезазначеного Закону - державна соціальна допомога призначається на шість місяців. Покриття витрат на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів.

Пунктом 3 ст. 7 Закону передбачено, що державна соціальна допомога не призначається у випадках коли з'ясовано, що у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

Згідно ст. 7 Закону - якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

На підставі наданих документів відповідачу була призначена допомога на період з 01.11.2014 року по 30.04.2015 року в сумі 951 грн. 80 коп. на місяць.

В ході проведеної перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення соціальної допомоги, на підставі висновків проведеної перевірки, а саме листа ДАІ від 13.02.2015 року №11/2-432 було встановлено, що ОСОБА_3 не повідомила Управління про наявність у володінні родини більше одного автомобіля, в наслідок чого виникла переплата за період з 01.11.2014 року по 31.03.2015 року в сумі 4759, 00 грн.

Розпорядженням УСЗН Октябрської районної у м. Полтаві ради від 04.03.2015 року призупинено виплату з 01.03.2015 року.

Рішенням комісії від 10.03.2015 року призупинено виплату допомоги та встановлено факт переплати допомоги за період з 01.11.2014 року по 31.03.2015 року в сумі 4759,00 грн. та позбавлено права на призначення допомоги з 01.02.2015 року по 31.07.2015 року.

Управлінням було направлено листи-повідомлення боржнику від 04.04.2015 року №05-2671, від 20.04.2015 року №05-3048.

28.04.2015 року ОСОБА_3 надала Управлінню пояснення щодо автомобілів, які зареєстровані на її чоловіка ОСОБА_4 але за її словами у володінні сім'ї не перебувають, про що зобов'язалася надати докази в місячний термін.

ОСОБА_3 надала до управління лист з Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області від 24.04.2015 року №7/1045, від 07.05.2015 року №7/1184 щодо утилізації транспортного засобу, що зареєстрований на ОСОБА_4 Дані листи не підтверджують відсутність у володінні НомазоваP.M. транспортних засобів.

Довідка від 15.05.2015 року №11/2-2016 з Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м.Полтави та Полтавського району засвідчує той факт, що станом на 13.05.2015 року на ім я ОСОБА_4 був зареєстрований автомобіль NISSAN URVAN, 1993 року. Відповідно до довідки від 28.05.2015 року №11/2-2288 з Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування м.Полтави та Полтавського району у володінні ОСОБА_4 станом на 27.05.2015 року не зареєстровані транспортні засоби. Отже, в період отримання допомоги (з 01.11.2014 року по 31.03.2015 року ) у власності ОСОБА_4 був автомобіль NISSAN URVAN, 1993. Управлінням було повторно направлено лист-повідомлення боржнику від 11.06.2015 року №05-4790.

03.09.2015 року ОСОБА_3 звернулася до управління з проханням утримувати суму переплати з подальшої виплати у розмірі 20%.

Повторно за призначенням допомоги ОСОБА_3 звернулася 03.09.2015 року на підставі наданих документів їй була призначена допомога з 01.09.2015 року по 29.02.2016 року в сумі 827 грн. 30 коп.

Рішенням від 09.10.2015 року призначена допомога з 01.09.2015 року по 29.02.2016 в сумі 1108,46 грн. (процент щомісячного розміру допомоги, що підлягає виплаті встановлено в розмірі 80% від зазначеної суми).

Для продовження призначення допомоги ОСОБА_3 не зверталася.

Управлінням було повторно направлено листи-повідомлення боржнику від 29.05.2017 року №05-5131, від 21.06.2017 року №05-5856, від 06.07.2017 року №05-6324, від 28.07.2017 оку №05-7312, від 02.04.2018 року №13-2277, від 30.08.2018 року №13-7242, але боржник так і не з'явився для сплати боргу.

Управлінням 30.08.2018 року було направлено лист до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області для отримання інформації про розмір утриманих коштів та залишок боргу ОСОБА_3

На запит від 30.08.2018 року № 13-7231 Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області повідомив, що станом на 06.09.2018 року з ОСОБА_3 було утримано 1330,14 грн., залишок заборгованості становить 3428,86 грн.

Управлінням було повторно направлено лист-повідомлення боржнику від 29.10.2018 року №13-9111 із зазначенням підстави переплати та наданням терміну для добровільної сплати боргу, але боржник так і не з'явився для сплати боргу.

Отже, на даний час державні кошти у сумі 3428,86 грн. боржником на рахунок управління не повернуті.

Враховуючи те, що відповідач добровільно не сплатив кошти, сплачені позивачем, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, а тому він підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1762,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 263-265 ЦПК України, ст.181 СК України, п.12 Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 189, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_5 про стягнення державних коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь держави в особі Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної в м.Полтаві ради (р/р 35414048050175, код ЄДРПОУ 03195317, МФО 831019, ГУДКУ у Полтавській області) кошти в сумі 3428,86 грн.

Стягнути з ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в розмірі 1762,00 грн. (одну тисячу сімсот шістдесят дві гривні 00 копійок).

Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подання протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Найменування сторін :

позивач: Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м.Полтаві ради - місцезнаходження за адресою: вул.Івана Мазепи, буд.30, м.Полтава, 36040, код ЄДРПОУ 03195317;

відповідач: ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1).

Суддя: В.М.Бугрій