Постанова від 14.03.2019 по справі 676/1544/19

Справа № 676/1544/19

Номер провадження 3/676/522/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2019 року м. Кам'янець-Подільський

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І., за участю секретаря судового засідання Лисої К.В., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи, які надійшли від ВБОР УПП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ПП «Небосвіт», за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області, надійшли від ВБОР УПП в Хмельницькій області протокол про адміністративне правопорушення серії №153031 від 20.02.2019 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу серії БД №153031 від 20.02.2019 року ОСОБА_1 о 15.01 год. 02.01.2019 року по пр. Грушевського, 1/2 в м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, будучи посадовою особою директора ПП «Небосвіт» здійснив видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю ВМ106150 від 02.01.2019 року з порядком, порушення вимог проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу, а саме порушив п. 5 Постанови КМУ від 30.01.2012 року №137 «Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» за, що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вини не визнав та пояснив, що 02.01.2019 року по пр. Грушевського, 1/2 в м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, будучи посадовою особою - директор ПП «Небосвіт» здійснив видачу документа про технічну справність транспортного засобу, проте інформацію про зміни до «Про затвердження Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу» він отримав 05.01.2019 року, що підтвержується листом МВС Регіонального сервісного центру в Хмельницькій області датованим 03.01.2019 року. Протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 127-1 КУпАП відносно нього складено 20.02.2019 року, але будь-яких доказів про вчинення ним адміністративного правопорушення інспектором не наданота ненаведено, з огляду на вищевикладене просить закрити провадження по справі через відсутність в його діях ознак адміністративного правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.

Суд, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, дослідивши протокол та матеріали справи, відповідно до ст.245 КУпАП, прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.127-1 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Зі змісту даної правової норми вбачається, що особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності тільки у разі вчинення дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Стаття 127-1 КУпАП, яка складається з трьох частин, має наступний зміст:

«Видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, без проведення перевірки його технічного стану -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Видача спеціального знака державного зразка з порушенням встановленого Законом порядку укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Таким чином, об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 127-1 КУпАП є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Суб'єкт правопорушення спеціальний (посадові особи).

Однак, в матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили, що ОСОБА_1 є посадовою особою, а також докази покладення на нього обов'язків, за порушення яких він притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.127-1 КУпАП.

Частиною 1 статті 256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме в ньому зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

В порушення вищевказаних норм закону в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №153031 від 20.02.2019 року стосовно ОСОБА_1 не зазначено чітко суть правопорушення та в чому воно полягає, суд вважає протокол про адміністративне правопорушення серії БД №153031 від 20.02.2019 року не є доказом вини ОСОБА_1 Поряд з цим, відомості про обов'язкову атестацію суб'єктів, що здійснюють проведення діяльності із технічного огляду транспортних засобів ОСОБА_1 надійшли 05.01.2019 року, що підтверджується наданими суду відповідними копіями інформативного листа від 03.01.2019 року та поштового конверта з датою відправки 05.01.2019 року.

Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Відповідно до ч.2 ст. 284 КУпАП при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП виноситься постанова про закриття справи.

Оскільки в матеріалах справи відсутні достатні та беззаперечні докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.127-1 КУпАП, а також докази складу адміністративного правопорушення, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч. 1 ст.127-1 КУпАП.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 9, 245, 247, 251, 256, 252, 279, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі за ч.1 ст. 127-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду

ОСОБА_2