Рішення від 11.03.2019 по справі 442/1140/19

Справа №442/1140/19

Провадження №2-а/442/36/2019

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2019 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Медведика Л.О.,

з участю секретаря Чолавін Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дрогобич адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції у Львівській області, поліцейського СРПП №2 Городоцького відділення поліції, Яворівського відділу поліції, Головного управління національної поліції у Львівській області сержанта поліції Дрись Олега Петровича про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з даним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову серії БР №148525 від 16.02.2019 року, винесену поліцейським СРПП №2 Городоцького відділення поліції, Яворівського відділу поліції, Головного управління національної поліції у Львівській області Дрись О.П. про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425,00 грн.

В підтвердження своїх позовних вимог покликається на те, що 16.02.2019 року о 09 год. 40 хв. працівник патрульної поліції Дрись Олег Петрович виніс відносно неї постанову про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БР № 148525 від 16.02.2019 року, про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. 00 кой. за те, що 16.02.2019 року о 09 год. 40 хв. вона, керуючи автомобілем «АУДІ» 100 держ. номер НОМЕР_1 на автодорозі Львів - Самбір - Ужгород керувала автомобілем без увімкнених фар в режимі ближнього світла поза населеним пунктом чим порушила п. 9.8 Правил дорожнього руху, за що наступає адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 122 КУпАП. Дану постанову вважає безпідставною, винесеною з порушенням норм законодавства, так як керувала автомобілем з увімкненими денними ходовими вогнями, проте працівник поліції на її усні пояснення не реагував, у зв'язку з чим вона змушена звернутися до суду з даним позовом.

В судове засідання позивач не зявилася. Подала заяву про розгляд справи за її відсутності. Позов підтримала та просила його задоволити.

В судове засідання відповідач не зявився без поважних причин, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно п.1 ч.3 ст.205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Враховуючи зазначені обставини, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч.1ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Згідго ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у звязку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.

Матеріалами справи встановлено, що постановою від 16 лютого 2019 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП у виді штрафу в poзмірі 425 грн. за те, що вона цього ж числа о 09 год.40 хв. на автодорозі Львів - Самбір - Ужгород керувала автомобілем без увімкнених фар в режимі ближнього світла поза населеним пунктом чим порушила п. 9.8 Правил дорожнього руху (постанова серії БР №148525).

Після зупинки транспортного засобу позивач намагалася пояснити поліцейському, що він помилково зупинив її транспортний засіб та інкримінував їй порушення ПДР, оскільки ближнє світло у неї було увімкнене, однак, її пояснення не були взято до уваги. Свою незгоду з прийнятим відповідачем рішенням позивач висловила і в оскаржуваній постанові.

Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

Згідно з ч. 5 ст. 285 КУпАП, копія постанови уповноваженої посадової особи у справі про адміністративне правопорушення вручається особі, щодо якої її винесено, на місці вчинення правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визначено, що зміст постанови у справі про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. Зокрема, у ній мають бути наведені докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

В оскаржуваній постанові про притягнення позивача до адміністративної відповідальності не зазначені будь які докази, на яких грунтується висновок про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, що є порушення вимоги ст. 283 КУпАП.

Відповідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи, що відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву та будь-яких достовірних доказів на підтвердження тверджень, вказаних у оскаржуваній постанові суду не надав, а тому, суд приходить до висновку про те, що відповідачем не виконано обов'язку щодо доказування правомірності свого рішення, що покладений на нього статтею 77 КАС України, у зв'язку із чим дана постанова підлягає скасуванню.

З наведених обставин суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП не доведена, прийняте рішення про притягнення її до адміністративної відповідальності є необґрунтованим та передчасним, за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, тому постанова серії БР №148525 від 16.02.2019 року підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст. 6, 10, 19, 90, 241-246, 286, 293 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_2) задоволити.

Визнати дії поліцейського СРПП №2 Городоцького відділення поліції, Яворівського відділу поліції, Головного управління національної поліції у Львівській області сержанта поліції Дрись Олега Петровича щодо складання постанови серії БР №148525 від 16.02.2019 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі на ОСОБА_1 штрафу в розмірі 425,00 грн. за порушення ст.122 ч.2 КУпАП протиправними.

Скасувати постанову серії БР № 148525 від 16.02.2019 року, винесену поліцейським СРПП №2 Городоцького відділення поліції, Яворівського відділу поліції, Головного управління національної поліції у Львівській області сержанта поліції Дрись Олегом Петровичем, про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425,00 грн. на ОСОБА_1.

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - провадженням закрити.

На рішення можна подати апеляційну скаргу до восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя Медведик Л.О.