Ухвала від 11.03.2019 по справі 460/535/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 березня 2019 року м. Рівне№460/535/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринець Д.Є., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Управління Держпраці у Рівненській області

про визнання незаконним та скасування припису,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Управління Держпраці у Рівненській області про визнання незаконним та скасування припису.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач звертається до суду з позовом про визнання незаконним та скасування припису відповідача про усунення виявлених порушень №РВ 482/958/АВ/П від 07.11.2018.

Що є вимогою немайнового характеру.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою-підприємцем до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.

Таким чином, за подання до суду даного позову, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

Однак, супереч ч. 3 статті 161 КАС України позивач не додав до позовної заяви документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, сплаченого у відповідності до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" чи доказів звільнення від його сплати.

За наведених обставин слід запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: документа про сплату судового збору у розмірі 1921,00 грн. за такими реквізитами: одержувач - УК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101, код ЄДРПОУ 38012714, рахунок №34311206084031, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: "Судовий збір за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329" або докази звільнення від сплати судового збору.

Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Рівненській області про визнання незаконним та скасування припису залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя Махаринець Д.Є.