11 березня 2019 р. м. Чернівці справа № 727/11194/18
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виконати з 25.09.2018 р. перерахунок та виплату призначеної їй, ОСОБА_1 пенсії з урахуванням всіх складових заробітної плати відповідно до довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2474/03 від 25.09.2018 р. та довідок Центру нарахування та здійснення соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації від 13.09.2018 р. за №01/989 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", в тому числі індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, в розмірі 90 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове страхування.
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначала, що знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію, за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
25.09.2018 р. звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про приведення розміру призначеної пенсії у відповідність до чинного законодавства та виконання з цією метою відповідного перерахунку.
Проте листом від 05.10.2018 р. Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відмовило їй у включенні всіх складових заробітної плати та здійсненні відповідного перерахунку розміру пенсії.
Позивач вважає, що вказана відмова є неправомірною і такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства та грубо порушує її конституційне право на соціальне забезпечення, оскільки розрахунок пенсії повинен був здійснюватись із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця на момент виникнення права на призначення пенсії.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.12.2018 р. відкрито провадження по справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
Цією ж ухвалою витребувано з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області копії матеріалів пенсійної справи позивача.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач) подало до суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому просило відмовити в задоволенні позову та зазначало, що вимоги позивача врахувати суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, сум індексації при обчисленні пенсії є безпідставними, так як дані виплати мають нерегулярний характер, а тому не можуть бути зараховані до складу заробітної плати, визначеної ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" та враховуватися до середнього заробітку при розрахунку пенсії.
Крім того, відповідач зазначав, що з 01.05.2016 р. набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VIII. Згідно ст. 90 цього Закону пенсійне забезпечення державним службовцям здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VIII не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям. Постанова Кабінету Міністрів від 31.05.2000 р. № 865, яка передбачала проведення перерахунку пенсій державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати, втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622.
Таким чином, відповідач вважає, що підстави для перерахунку пенсій, які були передбачені ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII, відсутні.
14.01.2019 р. відповідачем подано до суду заяву про розгляд справи без участі його представника. Вказував, що позов не визнає.
16.01.2019 р. позивачем подано до суду заяву про розгляд адміністративної справи без його участі в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи приписи ст. 194 КАС України та подання учасниками справи заяв про розгляд справи у порядку письмового провадження без їх участі, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з 30.08.2010 р. як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". Пенсія позивачу призначена у розмірі 90% від суми заробітної плати, з якої було сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 38).
25.09.2018 р. позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила провести їй перерахунок пенсії відповідно до вимог Закону України "Про державну службу" та на підставі наданих довідок. До заяви додано наступні довідки: №01/988 від 13.09.2018 р.; №01/989 від 13.09.2018 р.; №24741/03 від 25.09.2018 р. (а.с. 16, 17, 18, 19).
За результатами розгляду заяви позивача про перерахунок пенсії, 05.10.2018 р. відповідач листом №937/М-11/13 повідомив позивача, що пенсійна виплата йому проводиться в розмірі 90 % від суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У листі зазначено, що положення щодо перерахунку пенсій державним службовцям були передбачені ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993 р. (далі - Закон №3723-ХІІ). При цьому, згідно з цією статтею, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначались Кабінетом Міністрів України.
З 01.05.2016 р. набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 р., згідно з яким Закон №3723-ХІІ визнано таким, що тратив чинність (крім окремих положень, які стосуються виключно питаюся призначення пенсії), зокрема, втратила чинність стаття 37-1 цього Закону, якою визначались умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
У свою чергу, в Законі №889-VІІІ відсутні норми щодо проведення перерахунків пенсій державних службовців.
Одночасно, відповідач звернув увагу позивача на те, що до 01.05.2016 р. право на призначення спеціальною виду пенсії та умови оплати праці державних службовців визначались виключно Законом №3723-ХІІ.
За нормами ст. 33 Закону №3723-ХІІ заробітна плата держаних службовців складалась з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі, надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи та інших надбавок.
Статтями 33 та 35 Закону №3723-ХІІ було передбачено, що державному службовцю могла надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, проводитись індексація грошових доходів, однак ці виплати не були складовими заробітної плати державних службовців.
Порядок визначення заробітку для призначення пенсії державному службовцю до набрання чинності Законом №889-VIII був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (далі - Постанова №865). Втім, нормами даної постанови не передбачено враховувати при обчисленні пенсії державного службовця інші виплати.
У листі також зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення Індексації та внесення змін до деяких норматино-правових актів" виключено норми щодо проведення перерахунку пенсії державним службовцям, які були визначені пунктом 4 Постанови №865.
З огляду на зазначене вище, відповідачем в листі зроблено висновок про те, що правових підстав для здійснення позивачу перерахунку пенсії на підставі наданих довідок немає (а.с. 16).
Вважаючи відмову протиправною, позивач звернулася до суду з вказаним позовом.
Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі, з таких міркувань.
Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Згідно із ч. 2 ст. 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Частиною 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідно до ч.1 ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно із ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Абзацом 37 ст. 1 Закону № 1058-IV визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески, входять до системи оплати праці державного службовця.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 02.04.2018 р. у справі № 306/48/16-а, від 05.06.2018 р. у справі № 275/593/17 та від 22.01.2019 р. у справі № 348/2269/16-а.
Дослідженням довідки Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації №01/988 від 13.09.2018 р. про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) встановлено, що ОСОБА_1 працювала в Центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на посаді заступника начальника Центру - начальник відділу. Заробітна плата станом на 29.08.2010 р. становила: посадовий оклад - 2164,00 грн, надбавка за ранг (8 ранг) - 100,00 грн, надбавка за вислугу років 40 % (за стаж державної служби 36 років) 905,60 грн, всього 3169,60 грн (а.с. 19).
В довідці також зазначено, що на всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до довідки Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації №01/989 від 13.09.2018 р. про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) виданої ОСОБА_1, розмір надбавки, премії та інші виплати з 01.01.2010 р. по 29.08.2010 р. становив: надбавка за інтенсивність праці - 7454,53 грн, премія місячна 9217,41 грн, інші виплати (матеріальна допомога, премії нараховані за період, що перевищує календарний місяць) - 6207,45 грн (а.с. 18).
В довідці також зазначено, що на всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Дослідженням довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області №24741/03 від 25.09.2018 р. про складові заробітної плати (надбавки за високі досягнення праці або за виконання особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, суми допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації грошових доходів та грошової компенсації за невикористані дні відпусток) за період з 01.01.2008 р. по 17.12.2009 р., яка видана ОСОБА_1 встановлено, що у 2008 р. загальний розмір надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 р. становив 22624,05 грн, премія - 16554,55 грн, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат - 1634,00 грн, інші види: матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) - 9548,62 грн, індексація - 2529,84 грн, компенсація відпустки - 4461,80 грн (а.с. 17).
Згідно вказаної довідки, на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, згідно вищенаведених довідок про складові заробітної плати позивачу були нараховані та виплачені матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, на які нараховані та сплачені внески.
Відповідно до ст. 87 Закону № 1788-XII суми пенсії не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Судом встановлено, що під час розгляду заяви позивача про проведення перерахунку, пенсійним органом не було враховано до заробітку інші виплати, які вказані у довідках №01/988 від 13.09.2018 р., №01/989 від 13.09.2018 р. та №24741/03 від 25.09.2018 р. про складові заробітної плати та, на які було нараховані страхові внески.
Беручи до уваги наведене, суд вважає, що відповідач неправомірно відмовив позивачу у перерахунку пенсії на підставі наданих довідок, у зв'язку з не включенням до її складу матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових потреб та індексації, на які нараховано страхові внески (єдиний внесок) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На думку суду, відповідач під час розгляду заяви позивача від 25.09.2018 р. зобов'язаний був врахувати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на які нараховано страхові внески.
Відзив на позов не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду.
При цьому, суд відхиляє посилання відповідача, що перерахунки пенсій, призначених згідно Закону № 3723-XII на даний час не проводяться, а положення ст. 37, якою було встановлено порядок та умови перерахунку пенсії державним службовцям, втратили чинність з прийняттям Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VІІ з огляду на те, що у межах спору позивачем не ставилося питання про перерахунок пенсії у зв'язку зі збільшенням розміру заробітної плати працюючого державного службовця. Натомість, позивач просить здійснити перерахунок пенсії, врахувавши до заробітку, з якого розраховується її розмір, суми, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Доводи відповідача про те, що позовна вимога про перерахунок пенсії у розмірі 90% заробітної плати є безпідставною, оскільки згідно ст. 37 Закону № 3723-XII пенсія обчислюється в розмірі 60% суми їх заробітної плати, суд відхиляє, оскільки зміни, що відбулись в законодавстві, стосуються саме призначення, а не перерахунку пенсії.
У даному ж випадку повинен здійснюватися саме перерахунок пенсії, і тому розмір пенсії повинен розраховуватись відповідно до законодавства чинного на момент її призначення, тобто в розмірі 90% від суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески (єдиний внесок) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 245 КАС України наведено перелік рішень, які суд може прийняти у разі задоволення позову.
У разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. У випадку, визначеному п. 4 ч. 2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні (ч. 3-4 ст. 245 КАС України).
Із змісту вказаних норм видно, що адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин у випадку, якщо своїми незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю суб'єкт владних повноважень порушує такі права, свободи та інтереси осіб. Приблизний перелік способів захисту порушеного права в адміністративному судочинстві встановлено ст. 245 КАС України.
Статтею 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи повноваження суду при вирішенні справи, закріплені в ст. 245 КАС України та протиправність дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд приходить до висновку про задоволення позову повністю та зобов'язує відповідача перерахувати та виплатити з 25.09.2018 р. позивачу пенсію в розмірі 90 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням всіх складових заробітної плати відповідно до Закону України "Про державну службу", в тому числі індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, визначених у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області №24741/03 від 25.09.2018 р. та довідках Центру нарахування та здійснення соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації від 13.09.2018 р. за №01/988 та від 13.09.2018 р. №01/989.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час судового розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів належними засобами доказування правомірність дій щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідок №01/988 від 13.09.2018 р., №01/989 від 13.09.2018 р. та №24741/03 від 25.09.2018 р. про складові заробітної плат, на які було нараховані страхові внески (єдиний внесок) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи видно, що за подання вказаного позову позивачем за звернення до суду з позовом сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн, що підтверджується квитанцією №0.0.1197145549.1 від 27.11.2018 р. (а.с. 28).
Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 704,80 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 77, 139, 243, 245, 246 та 255 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вулиця Оренбурзька, 7-А, місто Чернівці, код ЄДРПОУ 40329345) перерахувати та виплатити з 25.09.2018 р. ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) пенсію в розмірі 90 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням всіх складових заробітної плати відповідно до Закону України "Про державну службу", в тому числі індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, визначених у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області №24741/03 від 25.09.2018 р. та довідках Центру нарахування та здійснення соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації від 13.09.2018 р. за №01/988 та від 13.09.2018 р. №01/989.
3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вулиця Оренбурзька, 7-А, місто Чернівці, код ЄДРПОУ 40329345) судові витрати (судовий збір) в сумі 704,80 грн.
Згідно ст. 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його складання.
Суддя В.К. Левицький