12 березня 2019 року м. Житомир справа № 240/294/19
категорія 102020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльність, зобов"язання надати відповідь на запит від 02.01.2019 №1/02-44,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області щодо ненадання відповіді на його запит від 02.01.2019 за вх. № 1/02-44;
- зобов'язати Брусилівську районну державну адміністрацію Житомирської області надати відповідь на мій запит від 02.01.2019 за вх. № 1/02-44.
В обґрунтування позову зазначає, що надана відповідачем відповідь носить формальний характер та надана не по суті заяви, таким чином вважає, що відповідач не надав на його інформаційний запит відповіді взагалі.
Ухвалою від 11.02.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав письмовий відзив на позовну заяву (а.с.26-29), в якому просив відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що відповідачем на звернення позивача було надано відповідь від 09.01.2019 № 02-44/1, якою Брусилівська районна державна адміністрація Житомирської області повідомила позивачу, що у райдержадміністрації відсутні документи, які підтверджують передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки в постійне користування площею 50 га, тобто з цього випливає, що Брусилівській райдержадміністрації не була відома запитувана інформація під час прийняття розпорядження голови Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області від 14.04.2010 № 107 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок", таким чином Брусилівська районна державна адміністрація Житомирської області не володіє інформацією, яку запитував позивач, а законом не передбачений обов'язок розпорядника публічної інформації створювати нову інформацію за запитом.
Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.01.2019 ОСОБА_1 звернувся до відповідача з запитом від 27.12.2018 (а.с. 7), в якому просив:
"Надати інформації в письмовому вигляді чи було відомо Брусилівській районні державній адміністрації що земельна ділянка яка була надана в користування ОСОБА_1 включена на виготовлення проекту землеустрою до розпорядження голови Брусилівської районної державної адміністрації від 14.04.2010 № 107 ТОВ "Долинівське".
До заяви додав копії рішення від 26.04.2000, рішення від 28.09.2001, графічні матеріали, державний акт на 2-х аркушах, розпорядження від 14.04.2010, графічні матеріали.
Листом від 09.01.2019 № 02-44/1 "Про надання інформації" (а.с. 15) відповідач повідомив ОСОБА_1, що його запит від 02.12.2018 розглянуто та те, що у Брусилівській районні державній адміністрації відсутні документи, які підтверджують передачу ОСОБА_1 земельної ділянки в постійне користування площею 50 га.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про інформацію", основними принципами інформаційних відносин є: гарантованість права на інформацію; відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією; достовірність і повнота інформації; свобода вираження поглядів і переконань; правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації; захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про інформацію", кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Частиною 1 статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Суд, зауважує, що з наданої відповідачем відповіді (лист від 09.01.2019 № 02-44/1) не вбачається, що вона надана на запит на інформацію позивача від 27.12.2018, який надійшов до Брусилівської РДА 02.01.2019, так як в листі від 09.01.2019 № 02-44/1 вказано, що розглянуто запит ОСОБА_1 від 02.12.2018, при цьому із змісту наданої відповіді не вбачається, що він стосується запиту ОСОБА_1 від 27.12.2018 (вхідний № 1/02-44 від 02.01.2019).
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідачем не надано позивачу відповіді на запит, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 (вул. Житомирська, 229, с. Биків, Брусилівський р-н, Житомирська обл., 12642, номер НОМЕР_1) до Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської (вул. Небесної Сотні, 2, смт. Брусилів, Житомирська обл., 12601, код 13559306) задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області щодо ненадання відповіді на запит ОСОБА_1 від 27.12.2018 (вхідний № 1/02-44 від 02.01.2019).
Зобов'язати Брусилівську районну державну адміністрацію Житомирської області надати відповідь на запит ОСОБА_1 від 27.12.2018 (вхідний № 1/02-44 від 02.01.2019).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Семенюк