Ухвала від 11.03.2019 по справі 1.380.2019.001050

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1.380.2019.001050

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 березня 2019 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Олевського районного суду Житомирської області, голови Олевського районного суду Житомирської області Ковальчука Миколи Васильовича про визнання протиправними дій і бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

05.03.2019 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Олевського районного суду Житомирської області, голови Олевського районного суду Житомирської області Ковальчука Миколи Васильовича, в якій позивач просить:

- визнати протиправними та незаконними дії Олевського районного суду Житомирської області та голови суду Ковальчука М.В., по облікуванню в табелях обліку робочого часу працівників суду 31.01.2019 прогулу у судді Винара Л.В., та облікування за період з 04.02.2019 по 07.02.2019 нез'ясованих причин у судді Винара Л.В.;

- зобов'язати Олевський районний суд Житомирської області, його відповідальних працівників та голову Олевського районного суду Житомирської області Ковальчука М.В., облікувати робочі дні судді Винара Л.В., за період з 31.01.2019 по 07.02.2019 включно, як такі, що підлягають оплаті у табелях обліку робочого часу судді Винара Л.В., за період січня-лютого 2019 року і виключити з табелю за цей період усі прогули та нез'ясовані причини як такі, що зазначені безпідставно, незаконно і протиправно;

- визнати протиправною бездіяльність голови Олевського районного суду Житомирської області Ковальчука М.В., та Олевського районного суду Житомирської області по невиданню наказу про відрядження судді Винара Л.В., у Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України 31.01.2018;

- визнати протиправним та скасувати наказ Олевського районного суду Житомирської області про скасування наказу № 05 а/г від 24.01.2019 про відрядження судді Винара Л.В. до Національної школи суддів України;

- визнати протиправною та незаконною відмову голови Олевського районного суду Житомирської області по відрядженню судді Винара Л. 31.01.2019 до Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України 31.01.2019.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 вказаного Кодексу.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2019 становить 1921,00 грн.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову фізичною особою, ставка судового збору позовних вимог немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).

У відповідності до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З позовної заяви видно, що позивачем заявлено п'ять вимог немайнового характеру.

Разом з тим, позивач сплатив судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру, а саме 768, 40 грн., що підтверджується квитанцією № 79 від 05.03.2019.

Враховуючи вимоги абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» позивачу необхідно доплатити за решта вимог немайнового характеру.

З урахуванням наведеного, позовну заяву слід залишити без руху для сплати позивачем судового збору за чотири позовні вимоги немайнового характеру в сумі 3073,60 грн.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 34315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Згідно з вимогами частинами 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху, надавши такому строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Олевського районного суду Житомирської області, голови Олевського районного суду Житомирської області Ковальчука Миколи Васильовича про визнання протиправними дій і бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду документа про сплату судового збору у розмірі 3073,60 грн.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мричко Н.І.

Попередній документ
80381355
Наступний документ
80381357
Інформація про рішення:
№ рішення: 80381356
№ справи: 1.380.2019.001050
Дата рішення: 11.03.2019
Дата публікації: 14.03.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у касаційній інстанції (19.01.2023)
Дата надходження: 06.03.2019
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування наказу