Україна
Донецький окружний адміністративний суд
27 лютого 2019 р. Справа№200/14092/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В.,за участю: секретаря судового засідання Шемет Я.О., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Слов'янськ адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1, -
У грудні 2018 року публічне акціонерне товариство «Енергомашспецсталь» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1, яким за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/рахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно зі статтею 120-1 Податкового кодексу України до позивача застосовано штраф у загальному розмірі 20624,78 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 09.11.2018 року на підприємстві проведено камеральну перевірку з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що виписані у червні, листопаді, грудні 2017 року та у травні, червні 2018 року. За результатами перевірки складено акт № 580/28-10-50-10-09/00210602 від 09.11.2018 року. Податковий орган встановив порушення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. На підставі акту відповідачем прийнято оскаржуване рішення.
Позивач вважає вищевказане податкове повідомлення-рішення протиправним, оскільки воно прийнято податковим органом з порушенням норм матеріального права. Позивач, посилаючись на приписи пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України зазначив, що вищевказані податкові накладні були складені позивачем та його контрагентами у відповідності до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України та не підлягають наданню отримувачу (покупцю), а тому штрафна санкція, передбачена пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України за порушення строків їх реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних не застосовується.
Виходячи з наведеного, ПАТ «Енергомашспецсталь» вважає податкове повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1 протиправним та просить його скасувати.
Ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду Мозгової Н.А. від 17.12.2018 року відкрито провадження у справі за вказаною позовною заявою. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. В ухвалі запропоновано відповідачу надати суду заперечення на позовну заяву зі всіма доказами на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Відповідно до розпорядження від 14.01.2019 року № 41, у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Мозгової Н.А. здійснено повторний автоматичний розподіл справи 200/4092/18-а, в результаті якого вказана справа передана на розгляд судді Ушенка С.В.
Відповідно до розпорядження від 25.01.2019 року № 156, у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Ушенка С.В. здійснено повторний автоматичний розподіл справи 200/4092/18-а, в результаті якого вказана справа передана на розгляд судді Лазарєву В.В.
Керуючись приписами чинного процесуального законодавства (ст. 31, 35, 181 КАС України) 28.01.2019 року суддя Лазарєв В.В. прийняв дану адміністративну справу до свого провадження, про що була постановлена відповідна ухвала.
Під час розгляду справи від представника відповідача 22.01.2019 року надійшов відзив на позов, в якому останній зазначив, що камеральною перевіркою встановлено порушення позивачем вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасна реєстрація у Єдиному реєстрі податкових накладних у червні, листопаді, грудні 2017 року, та у травні, червні 2018 року податкових накладних на загальну суму ПДВ - 206247,85 грн. з порушенням встановленого терміну реєстрації.
Так, податкова накладна:
1) № 107 від 06.06.2017 на загальну суму 96241,04 грн., в т.ч. ПДВ - 16040,17 грн., яка була складена на користь постачальника Неплатник 100000000000 (зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 05.07.17, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін реєстрації - 15.01.17), але відповідно до Закону 1 України від 13.07.2017р. № 2143-УІІІ «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платників податків ВР України постановила: податкові |накладні, які були складені у період з 01.06.2017р. по 30.06.2017р. та зареєстровані не пізніше 31.07.2017 р. штрафні санкції передбачені пунктом 120-1.1 статті п.120-1 ПКУ не застосовуються;
2) № 159 від 06.11.2017 року на загальну суму 177267,22 грн., в т.ч. ПДВ - 29544,54 грн., яка була складена на користь постачальника TUV THURINGEN E.V., Gегmаn (послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України), зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 11.12.2017 року, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 11 днів (граничний термін реєстрації - 31.12.2017).
3) № 102 від 12.06.2018 року на загальну суму 36913,99 грн., в т.ч. ПДВ - 6152,33 грн., яка була складена на користь постачальника ODVETNISKA PISARNA MARCIC O.P., Словения (послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України), зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 05.07.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін реєстрації - 30.06.2018);
4) № 33 від 31.05.2018 року на загальну суму 359918,72 грн., в т.ч. ПДВ - 59986,45 грн., яка була складена на користь постачальника ПАТ «Енергомашспецсталь» 600000000000, зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 19.06.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 4 днів (граничний термін реєстрації - 15.06.2018);
5) № 195 від 31.12.2017 року на загальну суму 663387,17 грн., в т.ч. ПДВ - 110564,53 грн., яка була складена на користь постачальника ПАТ «Енергомашспецсталь» 600000000000, зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 16.01.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 1 день (граничний термін реєстрації - 15.01.2017).
Відповідач, посилаючись на приписи пункту 208.2 статі 208 Податкового кодексу України, вважає, що на накладні, які виписані на послуги отримані від нерезидента, місце постачання яких знаходиться на митній території України поширюється порядок реєстрації податкових накладних, викладений у статті 201 Податкового кодексу.
Також, на думку податкового органу за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН або відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН штрафні санкції, визначені Кодексом, не застосовуються виключно до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які: звільнені від оподаткування та оподатковуються за нульовою ставкою. Крім того, представник відповідача зазначив, що виняток, на який визначений у пункті 120-1.1 ст. 120-1 ПКУ розповсюджується на податкові накладні, що не надаються отримувачу, складеної на постачання товарів/послуг. а з акту та позовної заяви вбачається, що предметом розгляду у справі є податкові накладні на послуги отримані від нерезидентів. Тобто, мова йде про різні види операцій - отримання та постачання. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).
Враховуючи наведене представник відповідача вважає, що оскаржуване рішення прийнято у відповідності до норм чинного законодавства, а відтак позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, в обґрунтування яких надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позові та відповіді на відзив.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані сторонами заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги та заперечення, дослідивши докази, суд встановив наступне.
Публічне акціонерне товариство «Енергомашспецсталь» є юридичною особою, яке зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з кодом: 00210602, місцезнаходження юридичної особи: 84306, Донецька обл., місто Краматорськ, ПАТ «Енергомашспецсталь». Перебуває на обліку Харківському управлінні Офісу великих платників податків, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
09 листопада 2018 року відповідачем була проведена камеральна перевірка дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з податку на додану вартість в Єдиному реєстрів податкових накладних публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» у червні, листопаді, грудні 2017 року та у травні, червні 2018 року, за результатами якої був складений акт перевірки № 580/28-10-50-10-09/00210602 (а.с. 12-115).
За результатами перевірки відповідачем встановлено допущення позивачем порушень податкового законодавства, а саме пункту 201.10 статті 201 ПК України, що виявилось у несвоєчасній реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, а саме:
- № 159 від 06.11.2017 року на загальну суму 177267,22 грн., в т.ч. ПДВ - 29544,54 грн., яка була складена на користь постачальника TUV THURINGEN E.V., Gегmаn (послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України), зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 11.12.2017 року, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 11 днів (граничний термін реєстрації - 31.12.2017);
- № 195 від 31.12.2017 року на загальну суму 663387,17 грн., в т.ч. ПДВ - 110564,53 грн., яка була складена на користь постачальника ПАТ «Енергомашспецсталь» 600000000000, зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 16.01.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 1 день (граничний термін реєстрації - 15.01.2017);
- № 33 від 31.05.2018 року на загальну суму 359918,72 грн., в т.ч. ПДВ - 59986,45 грн., яка була складена на користь постачальника ПАТ «Енергомашспецсталь» 600000000000, зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 19.06.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 4 днів (граничний термін реєстрації - 15.06.2018);
- № 102 від 12.06.2018 року на загальну суму 36913,99 грн., в т.ч. ПДВ - 6152,33 грн., яка була складена на користь постачальника ODVETNISKA PISARNA MARCIC O.P., Словения (послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України), зареєстрована ПАТ «Енергомашспецсталь» в Єдиному реєстрі податкових накладних 05.07.2018, тобто з порушенням встановленого терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін реєстрації - 30.06.2018);
За висновками акту перевірки відповідачем було прийнято спірне податкове повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 10% від суми податку зазначеної у податкових накладних, що разом складає 20624,78 грн. (а.с. 10).
Вищевказані обставини щодо строків затримки реєстрації ПН/РК у акті та розмірі штрафних санкцій не є спірними та визнаються позивачем.
Позивачем оскаржено вищевказане податкове повідомлення-рішення відповідача, як таке, що прийнято не на підставі чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) Єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконаної влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до пп. «а», «б» п.185.1. ст.185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно п.187.1. ст.187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1. ст.188 Податкового кодексу України).
Відповідно до норм пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів, 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів, 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів, 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
З розрахунку штрафних санкцій та акту перевірки вбачається, що розмір штрафу у відсотковому та гривневому еквіваленті повністю відповідає вищевказаним приписам чинного законодавства.
У випадку встановлення факту вчинення платником податку порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних контролюючий орган відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України (визначає підстави, порядок оформлення та вручення податкового повідомлення-рішення) та положень п. 2 розд. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 (що зареєстрований в Міністерстві юстиції 22.01.2016 за № 124/28254), складає податкове повідомлення-рішення за формою «Н» - за порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 ПК України (додаток 13 до зазначеного Порядку).
При розгляді справи встановлено, що позивач визнає факт несвоєчасної реєстрації податкових накладних.
Разом з тим, позивач наголошує на тому, що вищевказані податкові накладні були складені позивачем та його контрагентами у відповідності до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України та не підлягають наданню отримувачу (покупцю), а отже не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.
У відповідності до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України визначено, що штрафні санкції застосовуються за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації всіх податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Винятком є виключно порушення термінів реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 1307 при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини,зокрема, « 04» - складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання, « 08» - складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; « 09» - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Отже, положеннями Порядку № 1307 визначено детальний перелік податкових накладних, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю). Цей перелік включає в себе не тільки податкові накладні, складені на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість та операції, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість, але й інші групи операцій, здійснення яких обумовлює ненадання податкових накладних продавцю.
Системний аналіз статті 201, пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, Порядку № 1307 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд врахував висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду від 04 вересня 2018 року у справі № 816/1488/17 та від 11 грудня 2018 року у справі № 807/68/18.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд вважає, що відповідачем надані суду належні та допустимі докази правомірності висновків про порушення позивачем норм чинного податкового законодавства.
Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на загальну суму у розмірі 20624,78 грн. прийнято Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а відтак позовні вимоги публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
У задоволенні позову публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» (місцезнаходження: м. Краматорськ, Донецька область, 84306, код ЄДРПОУ 00210602) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (місцезнаходження: 04119, Київська область, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-г, код ЄДРПОУ 39440996) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28 листопада 2018 року № НОМЕР_1 - відмовити повністю.
Рішення ухвалене у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини 27 лютого 2019 року.
Повне судове рішення складено 11 березня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Лазарєв В.В.