11 березня 2019 року м. Житомир справа № 240/5061/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії щодо відмови ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених пунктами "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";
- зобов'язати відповідача зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених пунктами "е"-"ж" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", про що прийняти відповідне рішення, період роботи: з 01.08.1979 по 12.04.2018 на посаді викладача сольфеджіо, теорії музики в Черняхівській музичній школі, нарахувати та виплатити їй грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що з 12.04.2018 перебуває на обліку в ОСОБА_2 об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області як отримувач пенсії за віком. У зв'язку з тим, що понад 42 роки працює в сфері освіти, звернулась до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо виплати десяти місячних пенсій у відповідності до п. 7-1 розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Втім, відповідач листом № Р-25/08 відмовив у виплаті з підстав недостатності стажу на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років. Позивач вважає, що її стаж станом на момент призначення пенсії за віком складав більше 42 років, а тому має право на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання у справі на 20.12.2018.
20.12.2018 у зв'язку з неможливістю вирішення справи в судовому засіданні та необхідністю направлення запиту до Відділу освіти Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області, судом оголошено перерву до 14.01.2019.
У строк, встановлений ухвалою суду про відкриття провадження в адміністративній справі, відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву. ОСОБА_2 об'єднаним Управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області вказано, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні як отримувач пенсії за віком з 12.04.2018 і має загальний трудовий стаж 42 роки 04 місяців 26 днів, в тому числі 12 років 5 місяців (з 01.08.1979 по 31.12.1991) стаж роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення". При цьому вказано, що розділом 1 "Освіта" Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909, передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, вчителі та викладачі в загальноосвітніх навчальних закладах, військових загальноосвітніх навчальних закладах, музичних і художніх школах. Викладачі, які працюють у позашкільних навчальних закладах, до яких відноситься початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Черняхівська музична школа", вказаним переліком не вказані. Відповідно до Примітки 2 вказаного вище Переліку робота за спеціальністю в закладах, установах та посадах до 1 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше чинного законодавства, що діяло за часів СРСР, згідно з Переліком закладів організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 17.12.1959 № 1397, була передбачена посада викладача в музичній школі, яка належала до навчальних закладів та дитячих установ. Відтак, на думку відповідача, до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років можна зарахувати період роботи на посаді викладача в дитячій музичній школі по 21.12.1991. Робота у вказаному закладі за період з 01.01.1992 не дає права на призначення пенсії за вислугу років та права на отримання грошової допомоги.
У судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала.
Заслухавши пояснення позивача та представників сторін, судом без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про подальший розгляд справи в письмовому провадженні, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, яку занесено секретарем судового засідання до протоколу судового засідання.
Перевіривши матеріали справи, усебічно й повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов і відзив, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом установлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01 серпня 1979 року працює викладачем сольфеджіо, теорії музики в Черняхівській музичній школі, про що в її трудові книжку серії БТ-І № 5133242 внесено запис 1 від 01.08.79.
Як убачається з матеріалів справи, Черняхівська музична школа - початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад та має повну назву: Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Черняхівська музична школа" Черняхівського району Житомирської області.
З 12 квітня 2018 року позивач перебуває на обліку в ОСОБА_2 об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за віком.
ОСОБА_2 об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 02.07.2018 № К-25/08, за результатами розгляду заяви від 06.06.2018, ОСОБА_1 повідомлено, що її загальний страховий стаж роботи складає 42 роки 04 місяці 26 днів, в тому числі 12 років 5 місяців (з 01.08.1979 по 31.12.1991) стаж роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Робота в Черняхівській музичній школі за період з 01.01.1992 не дає права на призначення пенсії за вислугу років та права на отримання грошової допомоги, оскільки вказаний заклад не відноситься до закладів освіти, а є початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом сектору культури Черняхівської районної державної адміністрації Житомирського обласного управління культури.
Позивач вважає, що весь період її роботи на посаді викладача сольфеджіо, теорії музики в Черняхівській музичній школі, з 01.08.1979 по 12.04.2018, повинен включатися до стажу роботи при призначенні пенсії, тому звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, судом ураховано наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі п. 6 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються зокрема, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 46 Основного Закону визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
У статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1788-XII) визначені окремі категорії працівників інших галузей народного господарства, які мають право на пенсію за вислугу років.
Згідно із положеннями пункту "е" статті 55 Закону № 1788-XII право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років.
Відповідно до абзацу 36 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1058-IV), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Згідно із ст. 62 Закону № 1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Як було зазначено вище, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01 серпня 1979 року працює викладачем сольфеджіо, теорії музики в Черняхівській музичній школі.
Положеннями статті 1 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 № 1841-III визначено, що:
- система позашкільної освіти - освітня підсистема, що включає державні, комунальні, приватні заклади позашкільної освіти; інші заклади освіти як центри позашкільної освіти (заклади загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої); гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі закладів загальної середньої освіти, навчально-виробничих комбінатів, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші заклади освіти, установи; фонди, асоціації, діяльність яких пов'язана із функціонуванням позашкільної освіти; відповідні органи управління позашкільною освітою і науково-методичні установи, інші суб'єкти освітньої діяльності, що надають освітні послуги у системі позашкільної освіти;
- заклад спеціалізованої позашкільної освіти - заклад позашкільної освіти, що надає спеціалізовану освіту мистецького, спортивного, військового або наукового спрямування;
- мистецька школа - заклад спеціалізованої мистецької освіти: музична, художня, хореографічна, хорова, школа мистецтв тощо, який надає початкову мистецьку освіту.
Згідно із ст. 4 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 № 1841-III, позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом, і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні. У системі позашкільної освіти можуть здобуватися часткові кваліфікації нульового - третього рівнів Національної рамки кваліфікацій.
Відповідно до абзацу третього частини четвертої статті 21 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 № 1841-III, педагогічні працівники закладів позашкільної освіти мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.
У пункті 3-1 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 № 1841-III установлено, що, зокрема: до приведення законодавства і установчих документів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) у відповідність із цим Законом терміни "початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школа естетичного виховання)" і "мистецька школа" є ідентичними, а всі суб'єкти владних повноважень і початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання) керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються мистецьких шкіл, а також положеннями законодавства, що стосуються спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) в частині, що не суперечить цьому Закону; за особами, які обіймають посади педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) або мистецьких шкіл, зберігаються існуючі професійні права та соціальні гарантії.
Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші) відносяться до позашкільних навчальних закладів (п. 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. N 433).
Згідно Переліку закладів та установ освіти, охорони здоров'я і соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993, зокрема, в загального освітніх навчальних закладах, військових загальноосвітніх навчальних закладах, музичних і художніх школах передбачені посади: учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної, навчально-виробничої частини або з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги, практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інші форми гурткової роботи.
За клопотанням Міністерства соціального захисту населення України № 01-3/133-02-2 від 01.02.1995 Кабінет Міністрів України погодився поширити на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 без внесення змін до неї.
Дорученням Кабінету Міністрів України №397/21 від 06.01.1996 дію вищезазначеної постанови поширено в тому числі і на викладачів музичних шкіл без внесення змін до постанови.
Постановою Кабінету Міністрів України № 963 від 14.06.2000 затверджений Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, яким передбачено, що посади вчителів, викладачів всіх спеціальностей, інструкторів фізкультури, методистів належать до категорії педагогічних працівників.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 за № 433 (зі змінами) "Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад" затверджено перелік типів позашкільних навчальних закладів до яких віднесено музичні школи.
Згідно із п. 2 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1191, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 3, ст. 10), що передбачені:
переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років";
переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення".
Таким чином, викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти. Стаж роботи викладачем у музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні п. «е» ст. 55 Закону № 1788-ХІІ при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена затвердженим Переліком № 909.
Висновок суду відповідає правовій позиції ОСОБА_3 Верховного Суду, сформованій у постанові від 30.01.2019 в справі № 442/456/17.
Згідно із ч.ч. 5, 6 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Беручи до уваги викладене, а також те, що факт роботи позивача в позашкільному навчальному закладі - Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Черняхівська музична школа" Черняхівського району Житомирської області з 01.08.1979 підтверджено даними трудової книжки та довідкою від 26.04.2018 № 40 за підписом директора школи, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно відмовлено у зарахуванні періоду роботи у вказаному закладі з 01.01.1992 по 12.04.2018 до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону № 1788-XII.
Зважаючи на наведене, суд вважає за необхідне зобов'язати Хорошівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону № 1788-XII, період роботи в Початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладі "Черняхівська музична школа" Черняхівського району Житомирської області на посаді викладача сольфеджіо, теорії музики з 01.01.1992 по 12.04.2018.
Одночасно суд відмовляє у задоволенні позову в частині зобов'язання відповідача зарахувати період роботи з 01.08.1979 по 31.12.1991, оскільки цей стаж зараховується відповідачем.
Щодо нарахування та виплати грошової допомоги.
Пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV встановлено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 5 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1191, грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Положеннями статті 26 Закону № 1058-IV визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років. До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки ІНФОРМАЦІЯ_2 і старші після досягнення ними такого віку: 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.
З аналізу наведених норм законодавства можна зробити висновок, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV будь-якого іншого виду пенсії.
Матеріали справи доказів того, що позивачу до 12.04.2018 (дата призначення пенсії за віком) вже призначалась пенсія будь - якого іншого виду не містять.
З огляду на викладене, а також ураховуючи висновок суду про те, що весь період роботи позивача відноситься до спеціального трудового стажу, передбаченого ст. 55 Закону № 1788-ХІІ, суд вважає, що ОСОБА_1 має право на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій на підставі пункту 7-1 "Прикінцевих положень" Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 вказаного Кодексу).
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 73 вказаного Кодексу).
За змістом статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Суд також ураховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; від 6 вересня 2005 року; пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00; 18 липня 2006 року; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; від 10 лютого 2010 року; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.) серія A. 303-A; 09 грудня 1994 року, пункт 29).
Беручи до уваги приписи зазначених норм, оцінюючи наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити частково.
В силу приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, сплачений позивачем судовий збір у сумі 704,80 грн необхідно відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_4 (вул. Крупської, 19, с. Новосілка, Черняхівський район, Житомирська область, 12305, РНОКПП: НОМЕР_1) до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Древлянська, 1, смт. Хорошів, Житомирська область, 12101, код ЄДРПОУ:41246794) про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови зарахувати ОСОБА_1 періоду роботи в Початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладі "Черняхівська музична школа" Черняхівського району Житомирської області з 01.01.1992 по 12.04.2018 до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов'язати Хорошівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", період роботи в Початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладі "Черняхівська музична школа" Черняхівського району Житомирської області на посаді викладача сольфеджіо, теорії музики з 01.01.1992 по 12.04.2018.
Зобов'язати Хорошівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій на підставі пункту 7-1 "Прикінцевих положень" Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_1 704,80 грн сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко