Справа №463/7598/18
Провадження №3/463/80/19
11 березня 2019 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Леньо С. І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, приватного підприємця, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3/10а,
за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
Громадянка ОСОБА_1, 14.12.2018р. о 00 год. 27 хв. у м. Львові на вул. Мечнікова, 17 керуючи транспортним засобом Мерседес д.н.з. WI 373 EX з явними ознаками алкогольного сп'яніння, відмовилась від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, чим порушила вимоги п. 2.5 ПДР України.
ОСОБА_1 в останнє судове засідання не з'явилась, хоча про дату, місце та час розгляду справи повідомлялась належним чином. Скерувала до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що перебуває на лікуванні, а також не має можливості забезпечити участь адвоката. Враховуючи те, що до вказаного клопотання не долучено жодного доказу поважності причин неявки як ОСОБА_1, так і її захисника, а також беручи до уваги той факт, що судове засідання у вказаній справі відкладалось три рази поспіль, вважаю, що в задоволенні такого клопотання належить відмовити та з огляду на положення ст. 268 КУпАП вважаю можливим розглянути справу без її участі.
Крім того, 28.02.2019р. в.о. керівника ГО «Гуманітарні ініціативи» подав до суду клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів справи на розгляд громадській організації та застосування до неї заходів громадського впливу. Вказане клопотання мотивує тим, що ОСОБА_1 є членом вказаної організації, проявила себе виключно з позитивної сторони, а автомобіль часто використовує в інтересах громадської організації.
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності з таких підстав.
При розгляді справи встановлено, що 14.12.2018р. о 00 год. 27 хв., керуючи транспортним засобом Мерседес д.н.з. WI 373 EX у м. Львові на вул. Мечнікова, 17 ОСОБА_1 була зупинена працівниками поліції та у зв'язку з підозрою останніх про перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння, їй було запропоновано пройти відповідний медичний огляд.
З об'єктивної сторони правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП, полягає в тому числі у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Вважаю, що у судовому засіданні встановлено і підтверджено факт відмови особи, яка керувала транспортним засобом, від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, що підтверджується письмовими поясненнями свідків, протоколом про адміністративне правопорушення від 14.12.2018р. та відеозаписом обставин події, згідно якого ОСОБА_1 на пропозицію працівника поліції відмовилась пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння як на місці зупинки, так і в медичному закладі.
Тому, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Що ж стосується клопотання в.о. керівника ГО «Гуманітарні ініціативи» про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів справи на розгляд громадській організації для вжиття заходів громадського впливу, вважаю, що в задоволенні такого належить відмовити виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
В контексті цієї статті, умовами, за яких можливо її застосувати слід вважати в тому числі щире каяття, вчинення правопорушення при збігу тяжких обставин, відведення винними шкідливих наслідків, відсутність шкоди, позитивна характеристика винного, тощо.
Крім цього, в контексті цієї норми обов'язковою умовою для звільнення особи від адміністративної відповідальності є відповідне рішення громадської організації, яке приймається членами такої організації та оформляється протоколом зборів членів громадської організації.
Разом з тим, подане до суду клопотання не містить такого документа, а саме клопотання підписано одноосібно в.о. керівника ГО «Гуманітарні ініціативи», що вказує на те, що члени громадської організації не приймали відповідного рішення про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Крім того, про проведення зборів членів громадської організації для вирішення такого питання не згадується у самому клопотанні, що в сукупності виключає можливість його задоволення.
Враховуючи особу правопорушника та характер вчиненого, майновий стан, обставин що пом'якшують відповідальність не вбачаю та вважаю, що ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів.
При цьому, у відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення, з ОСОБА_1 в дохід держави слід також стягнути судовий збір в розмірі 352,40 грн., що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому вчинено правопорушення.
Керуючись ст.ст. 33, 130 ч. 1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
Відмовити в задоволенні клопотання в.о. керівника Громадської організації «Гуманітарні ініціативи» ОСОБА_2 про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів справи на розгляд громадській організації для вжиття заходів громадського впливу.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн.) з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 352,40 грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Леньо С. І.