3/441/191/2019 441/351/19
11.03.2019 р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., за участі секретаря Сорока М.В., прокурора Городоцької місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції України на
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_2, будучи депутатом Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки ст. 172-6 КУпАП, як суб'єкт відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 04.11.2018 р., о 19:33 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, як суб'єкт відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 04.11.2018 р., о 19:53 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 в суді вину визнав, пояснив, що йому було відомо про необхідність своєчасного подання декларації, однак, пропустив термін подачі через необізнаність, просив суворо не карати, кається.
Прокурор підтримав викладені в протоколі обставини, зазначив, що вина ОСОБА_2 повністю доведена зібраними у справі доказами, просить визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та, враховуючи каяття, визнання вини, наявність утриманців, накласти на нього мінімальне стягнення передбачене санкцією зазначеної статті.
Представник Департаменту захисту економіки Національної поліції України у суд не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належно (а.с. 29, 61).
Заслухавши порушника, прокурора, вивчивши матеріали справи, оглянувши докази в їх сукупності приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов"язкові для виконання нормативно-правові акти.
У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 р., щорічна декларація суб"єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Як вбачається, із постанови Суховільської сільської виборчої комісії від 06.11.2015 р. ОСОБА_2 обрано депутатом Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, (а.с. 14-16, 46-48).
Таким чином, ОСОБА_2 був зобов"язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 р. - до 00 год. 00 хв. 01 травня 2017 року, а за 2017 р. - до 00 год. 00 хв. 1 квітня 2018 року.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією № 192 та № 193 від 18.02.2019 р. ОСОБА_2, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.11.2018 р. о 19 год. 33 хв., та04.11.2018 р. о 19 год. 53 хв. подав декларацію на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції за 2016 р. та 2017 р. (а.с. 5-9, 37-41).
За наведеного та зібраних матеріалів в діях ОСОБА_2 вбачаю ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і підстави до накладення стягнення.
Накладаючи стягнення, враховую обставини вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий стан, каяття, вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу, що є достатнім та необхідним для виправлення правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2П справляється судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", ч. 2 ст. 36, 284, 285 КУпАП,-
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 384,20 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Перетятько О.В.