Справа № 461/837/19
Провадження № 1-кс/461/2046/19
про доручення проведення експертизи
11.03.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про проведення експертизи, -
старший слідчий слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12019140050000479 від 31.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, погодженим прокурором Львівської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про проведення у даному кримінальному провадженні почеркознавчу експертизу, проведення якої пропонує доручити експертам ЗЕС УСТЕ СБУ в УСБУ у Львівській області (вул. С.Бандери, 1, м. Львів, 79040).
Подане клопотання мотивує тим, що отримання висновку експерта має істотне значення для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки; однак, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до вимог ч.3 ст. 244 КПК України. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі; клопотання підтримав просив задовольнити.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Частиною 1 цієї ж статті встановлено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Галицького ВП ГУ НП України у Львівській області проводиться досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140050000479 від 31.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що в період часу з жовтня 2018 року по 31 січня 2019 року, начальник Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 , грубо порушила законодавство про працю, яке полягало в істотній зміні умов праці працівників ГУ Держпраці у Львівській області.
Так, 09 жовтня 2018 року начальником Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 у відповідності до ст.44 Закону України «Про державну службу», Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640, з метою визначення якості виконання державними службовцями, які займають посади державної служби категорії «Б» і «В», завдань, а також прийняття рішення щодо преміювання, планування службової кар'єри, визначення потреби у професійному навчанні таких державних службовців, видано Наказ № 148-ОД «Про проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців Головного управління Держпраці у Львівській області, які займають посади державної служби категорії «Б» і «В» у 2018 р.»
На виконання вищевказаного Наказу № 148-ОД, в листопаді 2018 року, ОСОБА_5 , з метою залякування та усунення заступника начальника Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_6 який намагався протидіяти її незаконним вказівкам, упереджено, без врахування його пояснень та поданих документальних матеріалів, без належного обґрунтування, в порушення вимог Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640 (надалі - типового Положення) умисно занизила бал такого оцінювання, чим порушила права ОСОБА_6 на працю, передбачені ст.97 КЗпПП та як державного службовця, передбачені ст.7 Закону про державну службу, а саме оплату праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби та рангу; просування по службі з урахуванням професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов'язків; оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади державної служби, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності; безперешкодне ознайомлення з документами про проходження ним державної служби, у тому числі висновками щодо результатів оцінювання його службової діяльності.
В подальшому, після оскарження 28 листопада 2018 року заступником начальника Головного управління ОСОБА_6 вказаних результатів оцінювання, з метою відновлення порушених прав щодо оплати праці залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби та рангу; просування по службі з урахуванням професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов'язків, начальник Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 , з метою надання вигляду законності подальшого запланованого нею звільнення ОСОБА_6 з посади заступника начальника Управління, вступивши в злочинну змову з начальником відділу у вугільній промисловості ОСОБА_7 та заступником начальника відділу нагляду у вугільній промисловості ОСОБА_8 , заручившись їхніми службовими записками № 13445/1 від 06.12.2018 та № 13446/1 від 05.12.2018, зініціювала проведення стосовно ОСОБА_6 дисциплінарного провадження.
В грудні 2018 року, під час перевірки членами дисциплінарної комісії фактів щодо можливих дисциплінарних проступків заступника Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_6 , ОСОБА_5 стосовно підлеглих їй державних службовців, створені умови в яких у посадових осіб. Головного управління була відсутня об'єктивна можливість спростувати твердження стосовно надання незаконних вказівок ОСОБА_6 та порушення ним етики поведінки державного службовця.
Допитаний як потерпілий 05.02.2019 р. заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області ОСОБА_6 показав, що 16 січня 2019 року, ним під час ознайомлення з матеріалами дисциплінарного провадження, виявлено, що підписи на службових записках ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , поясненнях інших державних службовців Головного управління Держпраці у Львівській області - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_15 , ОСОБА_7 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 викликають сумніви у їх правдивості, а відтак потребують додаткового дослідження із застосуванням спеціальних знань.
Зважаючи на те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема для підтвердження чи спростування виконання підписів у службових записках ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , поясненнях інших державних службовців Головного управління Держпраці у Львівській області - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_18 , ОСОБА_7 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 необхідні спеціальні знання, відтак, вважаю, що в межах даного кримінального провадження необхідно провести судову почеркознавчу експертизу.
При цьому, на підставі абз.2 ч.6 ст.244 КПК України, вважаю доцільним доручити проведення цієї експертизи експертам ЗЕС УСТЕ СБУ в УСБУ у Львівській області.
З врахуванням обставин, встановлених у кримінальному провадженні на час звернення з цим клопотанням, вважаю, що поставлені експертові особою, яка звернулася з клопотанням, питання стосуються такого кримінального провадження та, в подальшому, матимуть значення для можливого судового розгляду, а тому їх слід включити до цієї ухвали на підставі ч.7 ст.244 КПК України.
Керуючись ст.ст.242-245 КПК України, слідчий суддя , -
клопотання задовольнити.
Доручити експерту (експертам) ЗЕС УСТЕ СБУ в УСБУ у Львівській області (вул. С.Бандери, 1, м. Львів, 79040) провести у кримінальному провадженні №12019140050000479 від 31.01.2019 року судову почеркозначу експертизу.
Поставити експерту (експертам) ЗЕС УСТЕ СБУ в УСБУ у Львівській області (вул. С.Бандери, 1, м. Львів, 79040) наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення цієї експертизи:
1.чи виконано ОСОБА_5 або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у листі №12085/1/01-07 від 06.12.2018 p.?
2.чи виконано ОСОБА_8 або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у службовій записці № 13446/1?
3.чи виконано ОСОБА_7 або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у службовій записці № 13445/1?
4.чи виконано ОСОБА_9 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
5.чи виконано ОСОБА_10 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
6.чи виконано ОСОБА_11 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
7.чи виконано ОСОБА_19 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
8.чи виконано ОСОБА_13 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
9.чи виконано ОСОБА_14 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
10.чи виконано ОСОБА_8 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
11.чи виконано ОСОБА_18 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
12.чи виконано ОСОБА_7 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
13.чи виконано ОСОБА_20 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
14.чи виконано ОСОБА_17 , або ж іншою особою підпис у графі «ПІДПИС:» у поясненні, від 03.01.2019 p.?
Зобов'язати ЗЕС УСТЕ СБУ в УСБУ у Львівській області надати старшому слідчому слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 чи іншій особі за його дорученням чи дорученням керівника органу досудового розслідування висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами цієї експертизи.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .